Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, akik akár egy éven...

Anyukák, akik akár egy éven túl is sikeresen szoptattak a babát, három hónapos korára vizesebb lett a tejetek?

Figyelt kérdés
Nekem igen és a környezetemben akik így jártak a tápszert sujkoljak, a szoptatás elhagyásával amit nem szeretnék. Így is hízik a baba? Fogyni nem fogyhat ha nem tapszerezek mellé? Szeretnék én is két éves koráig szoptatni. Olyan írjon, aki megváltozott állag mellett is kitartott a szoptatás mellett köszönöm.

2020. jan. 30. 07:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%

Nincs olyan, hogy vizes a tej. Reggel persze hígabb kicsit, estére pedig zsírosabb, épp azért éjszakára laktatóbb legyen.

Nem lehet, hogy növekedési ugrás van?

Legyen mellen minél többször, és akkor nem lesz semmi baj, megtermeli magának.

2020. jan. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
A tej folyamatosan valtozik a szoptatas alatt. Mas allagu a tejed szules utan es mas par honap elteltevel. Szoptass es ne hallgass okoskodo csaladtagokra. Nincs olyan, h vizes tej. Ha kerdesed van szoptatassal kapcsolatban csakis szoptatasi tanacsadot kerdezz. Ne gyerekorvost, vedonot, anyost...stb. Elsot 1 evig szoptattam ( en valasztottam le), a kicsi most 5.5 hos es csak szopizik.
2020. jan. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy a tej nem elég tápláló. Változik az összetétele napszaknak megfelelően és a baba korához igazodva is.

Ha szeretnél hosszan szoptatni, ne hallgass senkire, csak saját magadra és a babádra. Szoptass igény szerint, ne nézegesd, ne elemezgesd a tejed. Bőven elég azt tudnod, hogy hízik-e a babád megfelelően, van-e elég pisis pelus és jó kedvű, jól fejlődik. Ha ezekre igen a válasz, elhiheted, hogy semmi baj nincs a tejeddel.

3 hónaposan egyébként van egy növekedési ugrás, amikor a baba folyton éhes, és úgy tűnik, kevés neki a tej. Tedd mellre akár óránként is, ha kéri. Nem tart sokáig ez, csak pár nap, max 1 hét. Után megint jó lesz, amint beáll a kereslet-kínálat a baba új igényeihez igazodva.

Legtöbben ilyenkor nyúlnak először tápszerhez, ezért hallod sokaktól, hogy csak 2-3-4 hónapos koráig tudott sok anyuka szoptatni.

2020. jan. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
20%
Deigenis van olyan hogy nem taplalo tej! Mikor az ember orakig szoptat es utana is visit az ehsegtol a gyerek!!!! Tapasztalatból mondom.
2020. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
4-es ott calami más baj volt, pl a baba szopási technikaja, vagy nem az éhség miatt sírt. NINCS vizes, híg, nem tápláló tej. Ezt tudományosan, laboratóriumban igazolták már így a mai technika segítségével.
2020. jan. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy milyen az állaga? És mégis mit számít? Ezt halál komolyan kérdezem.

Ne hallgass senkire, csak magadra, ne méregesd se a tejed, se a gyereket. Elég havonta egyszer.

Én 2,5 évig szoptattam. Igény szerint. SOHA nem mértem a gyereket, nincs is itthon mérleg, a leginkább szoptatás gyilkos eszköz.

2020. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
30%
Akkor is van vizes tej ezt sokan megmondjak! :)
2020. jan. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
7: ja, megkondják. Anyám is megmondta nekem, mikor kifejtem egy 50 ml-t, hogy ne feszüljön már annyira, mert aludt a gyerek, én meg majd felrobbantam. Ranezett a lefejt tejre, közölte, hogy na, nekem se ér semmit a tejem, vizes, híg, nézzem meg, hogy átlátszó, én se tudok szoptatni, mert ez semmit nem ér. Aha, attól a szar híg tejtől az első 4 hónapban havonta több, mint 1 kilót hízott a gyerek, utána is szépen gyarapodott, 6 hónapig kizárólag szopott, akkor kezdtem a hozzátáplálást. 2 éves koráig szopott, sose kapott tápszert. Az a szörnyen híg tej ugyanis a szomjoltó, ami a szopi elején jön. De igen, mindig van, aki megmondja, hogy márpedig van híg meg vizes tej. Csak épp nincs igaza.
2020. jan. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%
Igen, megmondják az önjelölt szoptatási tanácsadók, akik még csak nem is szoptattak hosszú távon :D
2020. jan. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%

A tej eleje hígabb, szomjoltó, a hátsó tej, azaz amikor érzed, hogy kiüríti a melled, meg valamivel zsírosabb (na meg nem tehéntej). Ezért ha kicsit kifejsz, akkor láthatod vizesnek, de ez nem jelent semmit. Nem tudom, ki az a tanácsadó ismerősöd, aki a babája három hós korában lefejt tejét összehasonlította valami szupertudományos módszerrel a mondjuk egy hónappal azelőtt lefejt tejével. De gondolom, nem csináltak ilyet.

Három hónapos kor körül van egy növekedési ugrás, azaz ahogy a baba nő, hisz nem maradhat ugyanakkora, persze többet akar enni. Tejből pedig annál több lesz, minél több inger éri a melled. Tehát tedd olyan gyakran és olyan sokáig mellre, ahogy szeretné és 2-5 nap alatt lesz újra annyi tej, amennyi kell és azzal beáll újra a napirend. Ha mindenáron tartani akarod az addigi ritmust vagy a "klasszikus három óránként csak 20 percet legyen rajta"-t, akkor nincs rá esélye, hogy több tejet "rendeljen" nálad és persze, hogy nem is lesz. De a szervezetednek sajnos kell idő, amíg válaszolni tud az új igényekre, így egy pár napig nyűgösködés és cicinlógás lesz. Ám ha erre számítasz, akkor nem ijedsz meg és nem fogod tragédiaként megélni, hogy "elfogyott" és valamit rosszul csináltál, hanem csak tudod, hogy ez egy szakasz, amin túl kell lendülni, aztán egy darabig újra nyugi van (amíg nem kezd el fogzani :))

2020. jan. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!