Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szülés után hogy alakul a...

Szülés után hogy alakul a napi tej mennyiség?

Figyelt kérdés
Még nem szültem, de kíváncsi lennék

2020. febr. 4. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Az lll.hu oldalon nagyon sok információt találsz a szoptatásról. De dióhéjban: a frissen kibújt újszülött gyomra nagyon pici. Kb.akkora, mint egy cseresznyemag. Neked pedig szó szerint mérhetetlenül kevés tejed van. Az elôtej, a colostrum pár csepp. Viszont ez pont elég a cseresznyemag méretû gyomorba. A tejtermelést hormonok "intézik". Az elsô 3-4 napban nagyon kevés tejed fog termelôdni, de a baba gyomra is pici. Kétségbeejtô, hogy egész álló nap mellen van a gyerek, nyúzza, szívja, de nemhogy nem gyarapszik, hanem nekiáll fogyni. A negyedik-ötödik napon megtörténik a tejbelövellés. Onnantól már picit könnyebb. Elkezd mérhetô mennyiségeket enni és gyarapodni a kicsi.
2020. febr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 khniki ***** válasza:
100%
Tökéletesen összefoglalta az első válaszoló.
2020. febr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Nem teljesen pontos az első válaszoló!

Kétszer szültem,mindkétszer már a szülőszobai aranyórán folyt a tejem.

A benz töltött napok alatt a melltartóbetéz olyan fogyóeszközöm volt mint a betét.

Egyszerűen ömlött. A szobatársam kislányának is fejtem le mert neki semmi teje nem volt,reggeltől estig üvöltött szegény kislány.

Az első 2 hónapban míg szoptattam az egyik ciciből,a mellszívó rajta volt a másikon mert folyt és folyt.

1,5-2 dl lejött azalatt.

Szóval mindenki más. Nem alapozthatsz a tankönyvekben leírtakra.

2020. febr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
#3, azert a te eseted nem altalanos. Az elso valaszolo jol irta.
2020. febr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Nekem 8 hónapos terhes koromtól folyt a tejem. 2 évig szopott a kislányom. Reggelente az ágy is elázott, annyi tejem volt.
2020. febr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Persze már aktív szoptatáskor folyt ki reggelre.
2020. febr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is màr az aranyóràban volt fogyaszthatò mennyisèg, aztàn kb 6 hònapos koràra àllt be a kereslet-kìnàlat, addig folyt mindenhova, pedig sosem fejtem.
2020. febr. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!