Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8-9 szoptatás tényleg nagyon...

8-9 szoptatás tényleg nagyon sok 24 óra alatt?

Figyelt kérdés

Anyósom szerint túl sokszor etetem a babámat egy nap alatt. Mert most 6 hetes és hogy mostantól 4 óránként kellene ennie.

De a babám nem bír addig várni, így sűrűbben, 2-3 óránként eszik.

És szerintetek 45 perces etetés túl hosszúnak számít?


2010. júl. 23. 12:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nagyon jól csinálod. Ne hallgass anyósodra, 6 hetes babának nem sok a 8-9 etetés. Az én lányom is mindig nagyon sokáig evett ( ő is kb. 45 perc), mondták, nem baj, majd belejön, és gyorsabb lesz= nem lett. Még fél évesen is legalább fél óráig evett.
2010. júl. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
11%

Szia!


Igen, a 45 perces etetés az nagyon hosszú!

Csak cumizik rajta, ráadásul kisebesedhet a mellbimbód.


A babád azért kér cicit olyan gyakran, mert szomjas.

Próbálj meg neki először vizet adni!

2010. júl. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Szoktam vizet adni, de nem igazán kell neki.
2010. júl. 23. 12:27
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz senkivel!!!!!!!!! Majd beáll az a baba! Az enyém is sokat cicizett. Sőt! Elég sokáig 3/4 órákig szopizott. Ők lassúak, elvégre pici lyukakon jön az a tejci. Ha éhes, ha szomjas, akkor is tejci kell neki. Hát ez van. Az enyém is beállt pár hónap után
2010. júl. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom írni neked, hogy MINDENT ÚGY CSINÁLJ, AHOGY NEKTEK JÓ! Ha mindenkinek meg akarsz felelni csak azért, mert a nagykönyvben az van megírva, amit éppen felhoznak, hát bele fogsz őrülni. Ez jó tanács! Tapasztalatból írom. NE FOGLALKOZZ SENKIVEL AZ ÉG EGY ADTA VILÁGON.
2010. júl. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 6 hónapos, és tízszer szoptatom... Ez kicsit tényleg sok, de he neki így jó, hát ez van.
2010. júl. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám is sokáig szopizott. A háziorvos első látogatáskor megkérdezte, hogy fél óra alatt kiszopizza az adagját? Mondtam, persze! Aztán egy nagy frászt. 45-55 perceket evett, szépen kényelmesen. Nem versenypálya ez. Van aki gyorsabban eszik, van aki lassabban. Attól még nem rosszabb egyik a másikánál. Majd, ha idősebb lesz gyorsabban fog menni neki. Még ilyen pici korban 2-2,5 óránként esznek. Ezzel nincs semmi gond, folyamatosan lesz tejed. Ha ügyes vagy a cicid sem lesz sebes. Az enyém sem lett. A baba pedig nagyon nyugodt volt, evett és aludt. Tudta, ha éhes, megfogja kapnia a kaját. Tényleg úgy csináld, hogy nektek jó legyen, mindenki más foglalkozzon a saját dolgával:)
2010. júl. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 xStefix ***** válasza:
77%

Anyóst sutba dobni.... IGÉNY SZERINT SZOPTATUNK, NEM IDŐHÖZ KÖTÖTTEN!

Nem sok sem a szoptatások száma, sem az ideje, sőt, pont jó!

1: Az anyatej 1,5-2 óra alatt megemésztődik. Miért kellene akkor, hogy egy csecsemő 3-4 órát is kibírjon két szopi között? Majd ha elég ügyes és gyors lesz hozzá, akkor Ő MAGA fogja neked jelezni, hogy ritkábban is szoptathatod.

2: És mert most még nem elég ügyes és gyors, nyilván tovább fog neki tartani a szopizás, mint ahogy anyós meg bárki más szerint lennnie kellene. Ráadásul menet közben többször komfortszopik is gondolom, ami megint nagyon hasznos mind a tejtermelésed, mind a babád lelki nyugalma szempontjából.

3: Igény szerint szoptatott csak anyatejes babát nem ajánlott itatni semmivel! Sokkal több kárt okozhat neki, mint sokan gondolják. Ha úgy érzed, szomjas, nyugodtan szoptasd meg, ilyenkor csak a híg első tejet fogja kiszopizni, ami szomjoltóként (és étvágyhozóként) funkcionál.

4: (Egy idő után már) A melled sem fog kisebesedni, ha gyakran és/vagy hosszan szoptatsz. Ha a babád jól van mellen és ügyesen szopik, akkor idővel elmúlnak a kezdeti kellemetlenségek. (Én egyszer egyhuzamban 2 órán át szoptattam szaporítás idején és semmi gondom nem lett, pedig az én lányomnak még anatómiai problémái is voltak a szájával.)

5: Nem tudom, látod-e, de saját magad is tudod, érzed ösztönösen, hogy hogyan kell csinálnod. Mindig erre az ösztönre hallgass, mert ez fogja neked a legjobb tanácsokat adni! (A tapasztalt szakembereken kívül.:)

2010. júl. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyósoddal tényleg ne foglalkozz. Gondolom, szerinte 3 hónaposan a baba már ehet mindenfélét, 6 hónapsan meg válaszd is el.

Ennyi idős korban még a napi 10-12 szopi sem sok. Az én fiam is min. 45 percig evett és nem sebesedett ki a mellbimbóm. MOst 4 hónapos és 5 perc alatt végez, már nincs ideje szopizni, minden más jobban érdekli. Vissza is sírom azokat az időket! Kellemes babázást!

2010. júl. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is sok, de ha Neked és a Babádnak is úgy jó, miért ne.

Nekem jobb volt ráállni a 3, majd 4 óránkénti etetésre, mert így tudom tervezni a napot, programot csinálni, nem a tanácsadóban kívánja meg a cici, stb. Természetesen nem percre pontosan van az etetés, de mégis valami rendszer van :)

2010. júl. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!