Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8-9 szoptatás tényleg nagyon...

8-9 szoptatás tényleg nagyon sok 24 óra alatt?

Figyelt kérdés

Anyósom szerint túl sokszor etetem a babámat egy nap alatt. Mert most 6 hetes és hogy mostantól 4 óránként kellene ennie.

De a babám nem bír addig várni, így sűrűbben, 2-3 óránként eszik.

És szerintetek 45 perces etetés túl hosszúnak számít?


2010. júl. 23. 12:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi jól csinálod!Most meleg is van és a tej elég szomjoltó(víz felesleges)az a jó ha sokat iszik!Majd a baba szépen magától beállítja az időket,egyre több órát fog bírni és egyre kevesebb idő kell majd neki a jóllakáshoz is.(ne felejtsük el hogy ez nagy "meló" egy hathetes babának!)Ha te eldöntötted hogy igény szerint szoptatsz,ne hagyd magad eltántorítani,és amúgy is egyedi minden baba igénye.
2010. júl. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ma is pl. reggel 8:30-kor evett, mire hazaértünk a boltból 10:30 volt és már nagyon sírt. Próbáltam vizet adni neki, de nem fogadja el. Aztán dajkáltam, vígasztaltam, de akkor is sírt, így inkább rátettem cicire. Onnantól kezdve megnyugodott és utána szépen el is aludt.

2010. júl. 23. 14:02
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A babád nem atomóra, hogy mérje az időt. Ha kiürül a kis pocija és megéhezik, akkor jelez. Ha megszomjazik, akkor is jelez. Csak nem hagyod éhezni-szomjazni? Mondd meg anyósodnak, hogy ha ragaszkodik a négy órához, akkor ebben a hjőségben csakis négyóránként igyon!


Nagyon jól csináltad, hogy megszoptattad, amikor kérte. napi 8-9 szopát egyáltalán nem sok: az átlagosan háromóránkénti.


Tudod, velünk hogy volt? Még éjjel is kérte a tejcsit háromóránként. Rábíztam, hogy legyen úgy, ahpgy a fiamnak jó. és neki úgy volt jó, hogy lassanként négyórásra nyújtotta az éjjeli szopiszünetet, majd ötórásra, aztán kimaradt a fél kettes szopi, most meg már stabilan végigalussza az éjszakát, pedig még csak négy hónapos. Mindezt víz nélkül, tea nélkül, sírni hagyás nélkül, óranézegetés nélkül, anyósnak ellentmondva. :-) Én csak ugrottam és ébredtem, amikor csak szólt a fiam, és kifizetődött. :-)


Hajrá neked is. :-)

2010. júl. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 xStefix ***** válasza:
100%

Én is úgy csináltam, ahogy az előző és nekünk is kifizetődött, mert így lettem pl. hosszan szoptató anyuka. ;)

Tudja a babád, hogy mire van szüksége! Csakis ő tudja!!!

2010. júl. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia igény szerint szoptass!!!Ahogy a baba kívánja!Az én babám most 16 hónapos és rettentő cicifüggő a mai napig!Soha nem kapott tápszert és szinte 9 hónapos koráig csak anyatejet evett utána kezdte elfogadni a különböző babaételeket.1éves koráig pedig kizárólag csak az anyatej fedezte a folyadékigényét se víz se más nem kellett neki!Egyébként azt olvastam babáknál nem is szabad anyatej mellett még vizet se adni nekik mert a természetes bélflórát megbontja.Amíg tej van az a legjobb és minél sűrűbben szopizik annál több lesz és így sokáig tudod szoptatni ami a legjobb a babának és elismerés minden anyukának aki nem lerázza a szoptatást magáról! Ne hallgass az anyósra ne okoskodjon a régi módszerek többsége nem jó!Az meg hogy 3-4 órán át ne egyen- igyon... lehet csak szomjas és erre is a szoptatás a legjobb!
2010. júl. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
"Én is úgy csináltam, ahogy az előző és nekünk is kifizetődött, mert így lettem pl. hosszan szoptató anyuka. ;) " Pedig nem is szoptatok, csak fejem és üvegből kapja... De az igény szerinti etetés akkor is evidens (és ahányszor eszik, én annyiszor fejek).
2010. júl. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mindent tökéletesen csinálsz, csak a megérzéseidre hallgass, ne másokra! Én is megpróbáltam megfogadni mások tanácsát, de utána mindig lelkiismeret-furdalásom volt, hogy a nem picimre hallgatok. Az én babám 1 órán keresztül szopizik, pedig már 3 hónapos, de belenyugodtam, hogy ez így marad, hiszen így jut elég táplálékhoz!! Igaz nem szoptatom meg 2 óránként, de 2,5-3 óránként igen.
2010. júl. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Abszolút nem sok a 8-9evés egy nap alatt. A 45perc az szerintem normális.Egyik cicimből nekem is megeszi 5perc alatt ami kell neki,másikból meg 1 óra alatt ami kell. Ő tudja mennyi idő alat eszi meg a szükséges mennyiséget:)

Pont ma kérdeztem a mamámat és anyumat,hogy régen hogy volt. Mamám 77éves.Anyum 52.AZt mondták hogy régen hamarabb hozzátápláltak mint ma.Mama 9hóig,anyu 1évig szoptatott.

S ők volt hogy kivárták a 3órát,de ha sirt a baba(én ill az anyum) akkor hami volt. Illetve akkor még a mamám fiatal korában volt hogy a tehén tejet vizzel keverték akinek kevés teje volt.(De ma már ő is tudja hogy ez hülyeség)

2010. júl. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!