Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon sokat szopizik a hét...

Nagyon sokat szopizik a hét hónapos babám éjszaka! Mit tehetek, ha csak a cicin tud elaludni?

Figyelt kérdés
Éjszaka többet szopizik mint nappal,ez egy kicsit fárasztó(bár nagyon szívesen szoptatom)nem ez a probléma!Valamikor csak a szájába kell venni és vissza is alszik,nem mindig szopizik,csak ott legyen a szájában.Ez akkor kezdett fárasztóvá válni, amikor egy óra alatt vagy nyolcszor megcsinálta...Ahogy kiveszem a szájából már fel is ébredt!Egyszer próbáltam hogy,teáztattam üvegből és úgy vissza is aludt,hát azóta se csinálja.Én csak éjszaka tudok pihenni,de valamikor úgy kelek fel mint aki nem aludt egy percet sem!Tud nekem valaki segíteni ebben a témában,hogy tudnám máshogy vissza altatni az éjszaka közepén??
2010. júl. 24. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Csak azt tudom mondani, kitartás, ez az időszak is elmúlik. Én úgy oldottam meg, hogy velem aludt a lányom, így fel se kellett ébrednem, kiszolgálta magát cicivel, sőt, szopi alatt is aludtam. :-)

Másfél évesen teljesen magától kezdett átszokni a saját ágyába - először szopin bealudt, leraktam, de az első ébredéskor máris magam mellé vettem, aztán egyre több időt bírt ki cici nélkül. Életében először másfél évesen kapott cumisüveget, azért, mert közben terhes lettem a picivel és már nem volt elég a tejem. Egy idő után megszerette, s igyekeztem rávenni, hogy éjjeli ébredéskor elégedjen meg azzal. Most lesz két éves, egyre gyakrabban átalussza már az éjszakát, de ha mégsem, max. egyszer ébred, akkor is csak a kezébe nyomom a cumisüvget, vissza is alszik szépen. Bár azóta is cicin alszik el, újabban azért próbálkozik nélküle. Egyre többször fordul elő, hogy maga kéri este, hogy az ágyába tegyem le és adjak cucut - ahogy ő hívja.

Nagyon szépen, a baba tempójában, fokozatosan szoktunk le az együttalvásról, az éjjeli cicizésről, bár igaz, hogy betegség, fogzás vagy más probléma esetén természetesen cicizhet éjjel is.

2010. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom és a kisfiam ugyanezt produkálta. A mellem fájt, szédültem a fáradtságtól. Végül odahúztam az ágyát az ágyamhoz, levettem az oldalrácsot. Miután megszoptattam, és már csak cumizgatott rajta, kivettem a szájából. Először felháborodott üvöltés volt a válasz. :) Magamhoz húztam, dúdoltam v. csendesen nyugtatgattam. 2 éjszaka alatt elértem, hogy szopi után beérte a dédelgetéssel, nem akart cuminak használni. És az éjszakai felébredések is ritkultak, hiszen mikor félálomban nyöszörögni kezdett, megsimogattam és sokszor vissza is aludt, vagy odabújt és úgy szundizott vissza. Ha fáradt vagy, nem szégyen meghúzni a határt. A babák elfogadják a dédelgetést is, ezzel nem veszel el tőle semmit. És csodajó érzés odasimítani a kis buksiját az állad alá... Boldog babázást.
2010. júl. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xStefix ***** válasza:

Én is az együttalvásra szavazok, vagy legalábbis az egymás melletti ágyakra. Így sokkal kényelmesebb.

Biztosan nagyon kemény lehet ennyit éjszakázni (nekem nem nagyon kellett), de én egyet biztosan nem tanácsolnék neked: úgy abbahagyni az éjszakai szoptatást, hogy nem tudod, miért szopik éjjel ilyen sokszor! Mert ha pl. fogzás vagy szeparációs szorongás miatt, akkor nagy szüksége van ezekre a szopikra is, szóval meg kellene próbálni megtartani (de nyilván úgy, hogy neked is könnyebb legyen valamivel).

Szóval szerintem először azt igyekezz kitalálni, miért is ébred ilyen gyakran és akkor utána elgondolkodhatsz azon, merre tovább.

2010. júl. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!