Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek hasfájós a babája, van...

Akinek hasfájós a babája, van különbség éjjel és nappal között? Már mindent kipróbáltunk. Az miért van, hogy szopi után ha elalszik, rá egy 1 órára már ébred és sír nagyon, ha nem alszik el egyből, akkor meg nyöszörög folyamatosan.

Figyelt kérdés
Ezen kívül sokszor köhécsel evés és fekvés közben is. Élő hulla vagyok, szinte nem is alszunk. Figyelek, hogy mit eszem stb.
2010. júl. 24. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindkét babám hasfájós volt. Hiába szedtünk Espumisant és Infacolt, nem használt sokat. Az hozott nekik egy kis enyhülést, ha hasra v. félhasra fektettük. Tudom, hogy nem ajánlják, de nekünk csak ez vált be. Tudom, miről beszélsz, volt, hogy beestem a sarokba a fáradtságtól... Éjszaka mindig rosszabb, ahogy a doktornőnk mondta, akkor minden jobban fáj. (Nappal lehet, hogy elterelődik a figyelme.) Az esti tej zsírdúsabb, lehet, hogy ez okozza a nehéz éjszakákat. Húzd a kiságyát az ágyad mellé, gyakran egy kis simogatással megnyugtatható, ha még nem ébredt fel teljesen. Kitartást, tudom, nagyon nehéz időszak, de hidd el, elmúlik. Boldog babázást.
2010. júl. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ÚÚÚ nálunk is ez volt!Még álmában is fel-fel sírt a fiam!amióta hason alszik semmi baj vele!A cicizés közbeni köhécselés lehet attól hogy sok levegőt nyel!Vagy hirtelen sok tej ömlik a szájába!Próbálj cicizés előtt fejni egy picit, hogy ne akkora lendülettel jöjjön a tej!Nekünk ez vált be!Most 7 hetes, és 2 hete nem fáj a pocak!Előtte én is állva aludtam!
2010. júl. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Biztos, hogy hasfájás? Mi 2 hónapig hittük ezt, már mindent kipróbáltunk, de komolyan!!! Volt, hogy külön cumis üveget hozattunk (sajnos lefejt tejet kap) és semmi!

Éjszaka üvöltött nappal nyögdécselt, de kiegyensúlyozott volt! Állandóan ébren tartotta magát és járt a lába mintha a hasa fájna!

Azután kiderült, hogy ennek semmi köze a hasfájáshoz! A baba a pocakomban megszokta, hogy állandóan mozogtam, így ő isa és ez által nagyon mozgékony lett és csak az nyugtatja meg, ha mozgunk vele a legkülönb féle pózokban!

Győzödj meg róla, hogy biztos, hogy az e!

2010. júl. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megfeszíti magát, bepirosodik, ahogy magas hangon visít, kézzel-lábbal hadonászik. Én is sokat mozogtam, de nem hinném, hogy van összefüggés. Ha pl. autóban van vagy ringatjuk, elvan egy darabig, de ha jön egy görcs, akkor ugyanúgy sír. Ha összeadnám egy nap jó ha 8 órát alszik és még csak 4 hetes.
2010. júl. 24. 19:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon oda kell figyelni a böfiztetésre, mert attól is feszülhet a baba pocakja, ha lefelé megy a levegő. Ne nagyon hagyjátok úgy lefeküdni, hogy nem böfizett. Az enyém nem hasfájós, de sokszor, ha nem böfizik, és mégis letesszük, egy idő után sírva ébred.
2010. júl. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Múltkor láttam egy professzort a hasfájós babákról tartott előadást!A hasfájás a sok levegő nyelésétől alakul ki, és a mozgatástól!Szóval tévhit hogy tornáztatni kell a babát, és elmúlik!Minél többet ficánkol, annál több buborék szorul a beleiben hiszen nekik nem egy nagy buborék van, hanem a levegő hab formájában van jelen a beleikbe, és ezt nehéz nekik kidolgozni!Nálunk a hason alvás vált be!A prof is ezt tanácsolta!És az is tévhit hogy a hasra fektetés nem egészséges!
2010. júl. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:
Hozzájut mindig a hátsó tejhez is?
2010. júl. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Átlag 10 percet eszik, 70-100 grammot.
2010. júl. 25. 19:30
 9/9 A kérdező kommentje:
És 2-2.5 óránként.
2010. júl. 25. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!