Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenkinek kell, hogy legyen...

Mindenkinek kell, hogy legyen előtej/kolosztrum? Az meddig kell, hogy tartson?

Figyelt kérdés
És ha a terhesség alatt elfolyik, akkor utána már nem marad a babának? Vagy akinek terhesség alatt nem volt annak szülés után lesz kolosztrum?
2020. márc. 10. 05:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi sem kötelező és semmelyik verzió nem jelent semmit a későbbi szoptatás sikerére nézve.
2020. márc. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 khniki ***** válasza:
Nincs ilyen, hogy elfolyik. Akkor újra termelődik. Jellemzően a többedik terhességnél szinte mindenkinek csordogál. Első babánál nem jellemző. Nekem egy csepp sem jött ki terhesség alatt, de a babám gond nélkül szívta. Addig tart, amíg meg nem történik a tejbelövellés.
2020. márc. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Derwer ***** válasza:
100%

Nálunk császár után pár napig előtej se volt. (a gyerek kibírja pár napig, tartalékkal születik!)

Utána lett rendes tej...

2020. márc. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem 8 hónapos terhes koromtól folyt a tejem. 2 évig szoptattam. Annyi tejem volt, hogy reggelre elázott az ágy.


A tej folyamatosan termelődik!


Amúgy császárral szültem (sürgősségi), 2 napig volt előtejem, utána belövellt a rendes tej.

Első terhesség, első szülés.

2020. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3-as, de anélkül nagyon veszélyes nem? A baba első oltásának mondják a kolosztrumot, az a legfntosabb első tápláléka.

Egyébként ezért érdekelt volna. Elvileg létfontosságú az a pár csepp előtej(vagy amennyi van pár napig), a baba innen kapja a védőanyagokat, immunmicsodákat. Ha valakinek nincs akkor mi történhet?

2020. márc. 10. 15:14
 6/9 Derwer ***** válasza:

Biztos segít ha van, a természet jól kitalálta a dolgot.

De nem, nem omlik össze a világ, nem lesz fél halott a gyermek ha nincs.


Születés után 2nappal kaptunk csak egy kis tejet a korházban és harmadnap lett a feleségemnek teje. Kezdetben persze vesztett a gyermek ~10% súlyt de most 4hónaposan majdnam duplája a születési súlyának, nem beteg, oltások se viselik meg stb.


Az is lehet, hogy valakinek nem lesz teje, és mesterséges tejporral kel etetnie a gyermeket. Ezzel valóban kiesik a immunvédelmi vonal a gyermeknél, sajnálatos ha valaki így jár de ez se katasztrófa. Az immun hátránya bő féléves korára eltúnik a gyermeknek.


Én úgy gondolom, hogy a természetes dolgok semmiképp se rosszak, de ha eltérés van, ma már nagyon is jó eszközeink vannak, nem kell félni használni őket. (császér metszés, bimbó védő, tápszer, cumik, stb, stb)


31F

2020. márc. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát nem tudom, én sok olyat olvastam, hogy nagyon fontos. Félek, hogy nekem nem lesz.

Nézzétek, pl:

"A sárgás színű kolosztrum immunológiai szempontból rendkívül fontos az újszülöttnek, az előtej első kortyai úgy működnek, mint egy védőoltás: kolosztrumban nagyon sok olyan immunsejt, enzim és immunglobulin (IgA) van, ami az immunrendszert erősíti, így védőfunkciót fejt ki az első pillanattól kezdve.

Az első pár csepp előtej segíti az újszülött bélrendszerének tisztulását. Megszületést követően a baba bélrendszerében még a sűrű, ragacsos magzatszurok található, melynek kiürülését a lenyelt colostrum váltja ki. Ha ez elmarad, azaz, ha a megszületést követő időszakban az újszülött nem kap előtejet, a bélműködés, a bélmozgások aktivitása kisebb mértékű lehet, így sem a magzatszurok, sem a széteső magzati vörösvértestekből felszabaduló, a bélrendszeren keresztül távozni készülő epefesték nem tud rendesen kiürülni. Ekkor a bélből az epefesték (bilirubin) egy része visszaszívódik, és újra a keringésbe jutva az újszülött sárgaságát okozza. Az előtej tehát nagy szerepet játszik a sárgaság elleni védelem fokozásában, illetve enyhítheti annak súlyosságát. A colostrum másik előnye, hogy bevonja a baba bélrendszerét, ellenanyagai révén pedig az immunrendszer működését erősíti. Ha megszületést követően a baba rögtön az anyamellhez jut, akkor bélrendszerében az édesanya testéről származó úgynevezett „ismerős” baktériumok szaporodnak el, amelyek nem betegítik meg, és nem is engednek helyet az egyéb, agresszívabb, kórházi törzsek számára. "

2020. márc. 10. 17:08
 8/9 Derwer ***** válasza:
100%

Nem vonom kétségbe a leírás igazságát.

Fontosnak tartom.

De úgy gondolom ha nem jön össze, nem szabad emészteni magunkat, a hiány amit ezzel elazenved a gyerek nem maradandó.

Olyasmi, mintha beteg lenne suli időben és utána be kellene pótolni a tananyagot. Nem olyan jó, nem olyan biztos, mintha a tanórán a tanártól kapná meg az anyagot, de nem is akkora baj.

2020. márc. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4es vagyok. Előtejem is volt bőven, mégis besárgult a babám.

Nem ezen múlik!

2020. márc. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!