Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek az előtej (koloszt...

Szerintetek az előtej (kolosztrum) tényleg nagy jelentőséggel bír?

Figyelt kérdés

Olvastam egy szoptatási tanácsadós oldalon (lll), hogy az előtej odaadása nagyon fontos. De, később azt is írják ugyanők, hogy csak akkor nyújt védelmet, ha évekig nem éri utána a bélflórát tápszer vagy víz.


Akkor csak akkor fontos, ha valaki 2 évig szoptat? Persze tudom, hogy ők nem orvosok, de szerintetek ez az alapállításuk sem igaz?



2015. dec. 16. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nagyon értékes (vitamin, immunanyag), de a második megállapításuk marhaság.
2015. dec. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Évekig nem éri víz? Haha!


Akkor a gyerek hány éves koráig nem kap az anyatejen kívül más innivalót? Ez nonszensz, egy egy-másfél éves gyerek már simán megiszik napi fél liter vizet is, vagy más folyadékot. Ráadásul ha tápszer meg víz sem érheti a tápcsatornát, akkor ezen logika mentén haladva más élelmiszer se kerüljön bele. Ismét ott tartunk, hogy 3 éves koráig kizárólag anyatejen éljen? Gyorsan elsorvadna az a kisgyerek...

2015. dec. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az emlősöknek általában a születésüket követő pár órában van az az ablakperiódusuk mikor a bélrendszerük még annyira áteresztő, hogy az anyatejben lévő immunglobulinok egy az egyben a véráramba kerülnek, így kialakítva kvázi azt a kezdetleges immunrendszert amivel addig védekezik az újszülött, míg el nem kezd a szervezete saját immunglobulinokat, ellenanyagokat termelni.


Ezért olyan fontos az előtej. És ezért marhaság amit meg utána írtak.


Megjegyzem azért rossz, hogy nem a megszokott környezetben szülnek a nők, pl. otthon, mert az anyai szervezetnek is napok kellenek míg az új környezet mikróbáihoz kialakítja a védekezést, így a kórházi környezettel szemben sem az anya sem az újszülött nem lesz védett. Pedig aztán egy kórházban sok ember és sok különféle mikrooroganizmus van. De mindegy, túlélhető, nem katasztrófa, de lehetnek adott esetben hátrányai.


És ezért is marhaság mikor szarvasmarha kolosztrumot adnak el a hozzá nem értőknek, mert semmi értelme. Értelemszerűen egy felnőttnél nem juthat be a véráramba, mert előtte megemészti, de ha mégis bejut (bélrendszeri sérülés miatt) az még nagyobb gáz, mert gyulladáskeltő. Mondanom sem kell, hogy egy szarvasmarha nem emberi felhasználásra alkalmas immunglobulinokat termel, és az ember szervezete simán csak betolakódó idegenként fog tekinteni rá.


Bocs...

2015. dec. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3: ezt a szarvasmarha dolgot emberek csinálják? nem is értem, miről van szó:)


ma a dokimnál is rákérdezek. most a mi kórházunkban az új protokoll az, hogy a kisbabák az első 3 napban védettek, és később itthonra nem kell engedni a látogatókat (pár hétig), viszont a kórházba jöhetnek.


azok a nők, akik nem szoptatnak egyáltalán, azok is odaadják a kolosztrumot szerintetek? (pl. nyugaton a tápszeres kismamák)

2015. dec. 16. 14:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Én csak egy olyat ismerek, aki saját döntésből nem szoptatott, de azért a kórházban még ő is mellre tette a babáját, úgyhogy az előtejet az ő babája is megkapta.
2015. dec. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egyébként az lll.hu-n sok ordas baromság van ám, úgyhogy ne vedd készpénznek, amit ott olvasol-
2015. dec. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugaton jórészt azért nem szoptatnak a nők, mert nincs rá lehetőségük, pl. Hollandiában 12 hét után vissza kell menni dolgozni az anyáknak. Ez ugye a kórházi szoptatást nem befolyásolja, tehát elviekben odaadhatják akkor is, ha később nem szoptatnak.


De amúgy engem nem nagyon érdekelne, mit csinálnak a nyugat-európaiak, ahogy az oltásellenesség meg a homeopátia divatja sem érdekel. Azt csinálom a gyerekemért, amit a legjobbnak látok, és ez számomra a szoptatás. Tudom, hogy sok jó tápszer van már, de azért az anyatejnél jobbat nem tudtak még kitalálni. :) Egy ismerősömnek pl. koraszülött volt a babája (nem durván, 36. hét), és a kicsi semmilyen tápszert nem tudott megemészteni, csak az anyatejet. Biztos vagyok benne, hogy az időre született csecsemők is anyatejjel járnak a legjobban.


A második állítás tök hülyeség, hogy befolyásolná már visszamenőleg a tápanyagok, immunanyagok felszívódását bármi is?

2015. dec. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7: ez érdekes, nem tudok róla semmit, hogy odaadják-e a kolosztrumot nyugaton. Azt mondta a nőgyógyászom, hogy ott injekció formában adják a tejapasztót szülés után, nálunk meg tabletta.
2015. dec. 19. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!