Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Édesanyák! Az igény szerinti...

Édesanyák! Az igény szerinti szoptatás, vagy a fix időnkénti szoptatás pártján vagytok? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

Első babánkat várom, és nagyon vegyes infók érkeznek a szoptatás gyakoriságáról. Tapasztalat alapján véleményekre lennék kíváncsi, kinek melyik módszer vált be, és miért ajánlaná.

Tudom, hogy ezt így nem lehet előre megmondani, mert sok függ a babától és a termelődő tejmennyiségtől is.

Cumiztattatok mellette? Az bezavart?


Nagyon köszönöm a válaszokat!

22 hkm



2020. ápr. 1. 07:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Igény szerinti szoptatás vált be, holott a várandósság alatt időre szoptatásra készültem. Nem tudtam elképzelni, hogy az egész napom a szoptatásról szóljon. Aztán megszületett a fiam, és borultak az elvek! :) Figyeltem, hogy neki mire van igénye, és egyértelmű volt, hogy cicin tud megnyugodni, aludni, így hagytam,hogy akkor és annyit cicizzen, amennyit jónak lát. Nem cumizik, soha nem kapott semmit cumisüvegből, de ezt is ő "döntötte el", mert egyiket se fogadta el soha. Nálunk így volt jó, másnak simán lehet, hogy más jött be. Szerintem a baba jelzéseit ha figyeled, és főleg az első hetekben kiszolgálod az igényeit, akkor mindent jól csinálsz. Ha 3 óránként jelez, hogy szopizna, akkor 3 óránként add, ha 1 óránként, akkor úgy. A kisfiam most 9 hónapos, most annyit jelent az ISzSz, hogy nappal 2x alváshoz kéri, meg talán 2x máskor, plusz esti altatás, éjszaka 1x ébred, van hogy simogatva, van, hogy cicizve alszik vissza. Hallgass az ösztönödre, működni fog :) boldog babázást :)
2020. ápr. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
51%

Igazából kialakította magának a gyermekem :-) Mint a svájci óra, három óránként elkezdett "kérek cicit" nyüszögni.


Mindenesetre én nem nagyon hiszek abban, hogy ha csak valami komoly szervi oka nincs, ne tudna mindenki szoptatni. Így kell, hogy legyen elég teje is az anyukának, ezt a baba tudja is, és szépen jelzi. Nálunk ha jóllakott, elengedte a cicit és már be is aludt. Kér évig szoptattam, fél év után hozzátáplálással.


Én csak akkor itattam cumisüvegből, ha el kellett mennem (mellette főiskolát végeztem). Ilyenkor kora reggel lefejtem, hűtőbe be és nagymama átjött megetetni babót, mikor én elmentem otthonról.Arra figyelj csak ilyen esetben hogy ne mikrózd, mert elvesznek belőle a tápanyagok.


Mivel ez heti max egy nap volt, és eközben max olyan háromszor vagy négyszer evett mire hazaértem,és rögtön szoptatással kezdtem, mire hazaértem, nem zavart be a szoptatás rendjébe. De van olyan kisbaba, akinél viszont bezavar, csak ezt ugye előre nem tudhatod, hogy a cumisüveg el fogja-e kedvetleníteni a cicitől.


Játszócumija volt, de amíg cicizett, cici volt az első helyen.

2020. ápr. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 khniki ***** válasza:
80%
Eleve is időre akartam szoptatni, 2 hetes korában kezdtem. Bevált, pár nap alatt megszokta és magától is akkor éhezett meg. Így tudtam napirendet tartani és volt mihez igazítani a programokat. Hozzátáplálással sem volt probléma.
2020. ápr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 khniki ***** válasza:
75%

Ja, nem írtam, hogy 4 napos korában kapott cumit, egyáltalán nem zavarta meg, 1 hónapos korától csak alvashoz használja.

Boldog babavárást!

2020. ápr. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%
Igény szerint. Nekem eleinte mindkét gyerekem sűrűn megehezett, mert picik voltak nagyon, hallgathattam volna 1-1,5 órán át az ordítást sokszor, ha ragaszkodom a 3 óránként cicihez. Nem mellesleg aki időre szoptat, nem mindenkinek, de úgy a 80 százalékuknak nem kell sokáig szoptatni. Nem kap elég ingert a mell, és szépen elapad a tej.
2020. ápr. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Valószínű nálunk is szükség lesz majd arra, hogy néha a férjem etesse a lefejt tejből, én is főiskolát csinálok mellette (szerencsére, mire visszamegyek, már fél éves lesz a pici, így akkor megkezdhető a hozzátáplálás is, és talán könnyebb lesz).

2020. ápr. 1. 08:06
 7/21 anonim ***** válasza:
58%
Igény szerintire készültem, aztán végül tápos lett a gyerek, de azt is igény szerint kapja.
2020. ápr. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem igény szerint szoptattam volna, akkor másodjára se jött volna össze.

A cumi, cumisüveg volt a másik oka, hogy elsőre nem ment, mert lányomnál olyannyira bezavart már az első alkalom is, hogy utána csak ordított a mellem láttán, nem akart szopizni. Nagy nehezen rávettem, akkor rossz technikával cuppogott, mint előtte a cumin. Kínlódás volt visszaszoktatni, de mivel eleve nem volt tökéletes a technika, 3 hónapos korára teljesen tápszeres lett.

A kisebbnek is kellett pótlás, de szoptatásbarát formában kapta, játszócumit se kapott, így nem zavart be, még most is szopizik 13 hónaposan. Egyébként elég későn, kb. 5 hónapos korában állt be 2 óránál többre.

2020. ápr. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
A fiam akkor lett kiegyensúlyozott és jókedvű amikor elkezdtük a fix időre etetést. Én is igény szerint akartam de nagyon nem vált be. Amikor váltottunk 360fokos fordulat és a jó irányba. Szóval én a fixre szavazok és ha lesz 2.baba akkor biztosan tartani fogom a fix szoptatás és akkor lehet tovább lesz tejem is. Cumizott mellette de nekünk alapból nehezen ment valahogy nem volt az igazi.
2020. ápr. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
59%
8 hónapos koráig igény szerint szoptattam. Utána rá mentem arra, hogy kiváltsam az étkezéseket. 4 hónap alatt sikerült elérni, hogy már csak reggel és este szoptassak. Most 15 hónapos. Még mindig reggel és este szoptatom és ez így is marad ameddig igényli.
2020. ápr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!