Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért lenne jobb a 3 óránkénti...

Miért lenne jobb a 3 óránkénti szoptatás mint az igény szerinti?

Figyelt kérdés
A gyermek orvos és az egyik családtagom szerint jobb lenne a 10 hetes babának a 3 óránkénti "etetés" és nekem is jobb lenne. De miért lenne jobb? Én úgy tudom hogy a baba nem csak eszik ilyenkor hanem szomja oltására, fájdalomcsillapításként, cumizásra, elalvásra is jó, még sorolhatnám. Én úgy látom hogy ez neki így jó hogy nem szigorúan 3 óránként etettem, boldog erős baba.
2019. dec. 10. 12:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Általában jobb, ha van rendszer, de ha nálatok mindenkinek jó így, akkor nem kell változtatni.
2019. dec. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Neked azért jobb, mert tudsz tervezni, és el tudtok menni a boltba vetkőzés nélkül. Neki azért lehet jobb, mert esetleg nem eteted túl, és nem fáj a pocija. Mindkettőtöknek azért jobb, mert nem fogod a hajadat tépve leszoktatni a lépten-nyomon nyugiciciről bölcsőde előtt 3 héttel.

De ha nektek így jó, csináld így. Én valahol a kettő között voltam, nem szerettem élő cumi lenni, de nem is vekkerre etettem, ha úgy gondoltam, elég idő telt el, és éhes lehet, megszoptattam, de ha csak nyafi volt, akkor más eszközökhöz próbáltam nyúlni először.

2019. dec. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Soha ne fogadj el tanácsot olyantól, akinek a következményekkel nem kell együtt élnie:) Nincsen aranyszabály, úgy csináld ahogy neked jó!
2019. dec. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Nekem csak azért tanácsolták ezt, mert sárga volt a fiam, és muszáj volt rendszeresen x mennyiséget innia.


Jobb a rendszer egyébként, miután elmúlt a sárgaság, ugyanúgy 3 óránként kért enni, így pl a napi programokat is jobban lehetett szervezni, itthon megetettem és tudtam h 3 óra múlva haza kell érnem ismét etetni. Később hozzátáplálás is jobban ment, mert megmaradt ez a rendszer. Szóval, nekem igy egyszerűbb volt, de ha a babád többször igényli a cicit nem baj, ahogy neked kényelmes, és ahogy te jobbnak látod.

2019. dec. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Te tudod jól, az igeny szerinti szoptatàs az egèszsèges. 3 òràt vàrni 2 etetes közt felesleges. Ha ùjszülött nem kèri a cicit magàtòl -pl. alszik- 3 óra elteltevel, akkor viszont èrdemes megkìnàlni kèrès nèlkül. Nekik joguk van a vèlemènyükhöz, de nincs joguk beleszòlni abba, hogy mit csinàlsz.
2019. dec. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem lóg rajtam egésznap, én is tudom hogy ha megetettem akkor mikor lesz éhes. Kivéve pár alkalom mikor hamarabb kérte, de nem tudok olyat csinálni hogy már pedig csak reggel 7kor majd 10 órakor és így tovább fogom szoptatni.
2019. dec. 10. 13:19
 7/14 A kérdező kommentje:
Ha 3 óránként szoptatnám akkor is meg kellene oldani azt hogy megszoptasam valahol ha pl orvoshoz megyünk. De eddig még nem kellett nyilvánosabb helyen ezt megoldanom mert tudtam úgy tervezni.
2019. dec. 10. 13:23
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy csináld ahogy NEKTEK jó. Én nem néztem az órát, de szépen lassan (3 hónapos korára) magától beállt egy rendszerre. Pontosan tudtam, hogy kb mikor lesz éhes.
2019. dec. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Igény szerinti szoptatás mellett is beáll egy napirend 3 hós körül - ami minden gyereknél más, hisz a felnőttek sem egyformák. A három óránkéntit azért találták ki, hogy az anyák is tudjanak dolgozni, de szerintem abszolút szembe megy az anyai ösztönnel, amikor bőgeted az újszülötted, mert még van fél óra és nem stimmel az elmélet. Nem feltétlenül kell minden nyekkre ugrani, de ha már minden más kizárva, amiért sírhat, akkor hergelni sem kell :)
2019. dec. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A 3 óránkénti szoptatást az elsô világháború alatt találták ki. A nôknek dolgozni kellett a gyárakban, 6 hét szülési szabadság után visszamentek dolgozni, addig a gyerekek a gyár bölcsôdéjében voltak. A szoptatós anyák 3 óránként kaptak negyed órát a szoptatásra. Így tudták megoldani, hogy zavartalan legyen a termelés. Azóta sem kopott ki ez a gyakorlat
2019. dec. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!