Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon kevés anyatej ellenanya...

Nagyon kevés anyatej ellenanyaga is védi a babát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kezdetek óta nagyon kevés tejem van. Elég traumás szülés volt és csak napokkal utána találkoztam a kisbabámmal, valószínűleg ezért nincs tejem :( A jelenlegi mennyiség napi 10-20 ml, de van hogy csak 2 naponta sikerül ennyit fejni.


Nagyon féltem a kisbabánkat a koronavírustól, és félek hogy ennek a tejmennyiségnek az ellenanyaga kevés.


Ugye jelent azért valamit? :(


2020. ápr. 10. 10:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Sok anyatej sem védené a koronavírustól. Ne menjetek ki, az védi meg.
2020. ápr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem megyünk ki, de a férjem dolgozik, home office megoldhatatlan. A jelenlegi álláspont szerint egyébként védi az anyatej, ha az anya már túl van rajta.

Csak nem tudom ehhez ennyire kevés tej is elegendő e :(

2020. ápr. 10. 11:36
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Valamennyit ér, de nem annyit, mintha teljesen anyatejes lenne. Hogy a vírustól védi-e, az így is, úgy is zsákmacska, hiszen nem csak ezen múlik. Még egyébként lehet tejed, ha mindketten kitartóak vagytok és hagyod bármennyit cicizni - nekem 3 hónap alatt lett teljesen anyatejes a "hibrid" babám, mert az első két hétben kórházban voltam nélküle. Nem volt hát sok reményem, de meglepetésemre, ő annyira ragaszkodott hozzám és utálta a tápszert, hogy nem volt más választásom :) Tényleg nem álszerényen írom, rajta múlt, én csak "engedelmeskedtem".
2020. ápr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
A korona vírus ellen akármennyi anyatejet kap, nem véd.
2020. ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Semmit nem jelent az anyatej. Valamelyik országban több koronavírusos csecsemő is volt. 1 éves is.
2020. ápr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én most egy ilyen magyar eüs kiadványt olvastam, aszerint véd, én szeretnék hinni benne.


Beteg csecsemőről én nem hallottam amúgy, most a napokban mondták, hogy Romániában újszülöttek fertőződtek meg, de tünetmentesek, a következő teszt meg negatív lett, így azt mondták a korrekcióban, hogy rosszul végezték a teszteket.


A lányom 3 hónapos, és van egy alapbetegsége, ami gyógyszerekkel karban van teljesen tartva, de nagyon bennem van a félsz :(



Mindent elkövettem, hogy legyen tejem, de egyszerűen semmi. Soha nem feszült a mellem, terhesség alatt sem nőtt. Mintha szíven szúrtak volna olyan rossz érzés, hogy nem tudom anyatejjel táplálni. Pedig beszéltem szoptatási tanácsadóval is.


Csak a járvány miatt nem adtam még fel :(

2020. ápr. 10. 13:55
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Nem azt jelenti az anyatej, hogy el sem kapja, hanem hogy enyhébb lefolyású lehet ahhoz képest a persze mérhetetlen, mert ki sem alakuló egyéni állapothoz képest, mintha nem kapna semmi anyatejet.
2020. ápr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, a kevès anyatejben is vannak ellenanyagok.
2020. ápr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Probáltál már szaporittó fejést csinálni?
2020. ápr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, kipróbáltam :( Gyakorlatilag most 3 napja 5 ml tejem van. Iszonyúan bánt a dolog :(
2020. ápr. 15. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!