Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ilyenkor mit tegyek?

Ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kisfiam most 5 hetes és egy hete kezdődött nála az állandó sírás.

Kiderült hogy kevés a tejem, ezért kaptunk tápszert pótlásnak, de azután is éhes. Eleinte 30, majd 60 ml-t kapott ma adtam neki 90-et de ez sem volt elég. Vörösödik a kis feje, sír, könnyezik és cuppog az öklén meg keresi a cicit.

Már óránként kap anyatejet de nem tud jól lakni sehogy sem.

Teljesen tanácstalan vagyok mivel segítséget abszolút nem kapok. Se a doki, se a védőnő nem fogad minket mivel a pici nincsen életveszélyben. :(

Kérlek adjatok valami tanácsot!



2020. márc. 17. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

"6 hetes korig 2,5-3 óránként 60-140 ml tápszer etetésenként, napi 7-8 etetéssel átlagosan 510-680 ml."


Szerintem még adhatsz neki tápszert. Bár nem írtad mennyi anyatejet tud szopizni.

2020. márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Ibclc tanácsadó online. Vagy fb szoptatási tanácsadás kérdezz felelek
2020. márc. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
6 hetes novekedesi? Egyszer probald meg, hogy addig adod a potlast, amig abba nem hagyja a sirast. 11 hetes a fiam, 90-120ml kozott eszik, a 6 hetes novekedesinel volt, hogy 200-at igenyelt. Elmulik.
2020. márc. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán nem volt biztos az sem, hogy nem elég a tejed... növekedési ugrás, egész nap cicizik, hogy csinálja magának, nekem is ezt csinálja most a három hetes babám
2020. márc. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Ne tápszert adj, hanem rakd többet cicire! Biztos nem hasfájós?
2020. márc. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 khniki ***** válasza:
A súlyának az 1/6 részét kéne naponta megennie. Ha eszik annyit és sír, valószínű más a baja. Az is lehet, hogy érzékeny valamire!
2020. márc. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én babám 6 hetesen simán bepuszilt 170mlert... Persze tápszer és anyatej kombo, mert ez rengeteg :( de addig sírt, addig követelte, ette a kezét. Láttam rajta, hogy tényleg éhes még. Belakott és aludt.
2020. márc. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, de sajnos elapadtam, így marad a tápszer. :(
2020. márc. 21. 12:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom :( de nem a világ vége, ugyanúgy felnő tápszeren, nyugi :)
2020. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!