Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon kevés anyatej ellenanya...

Nagyon kevés anyatej ellenanyaga is védi a babát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kezdetek óta nagyon kevés tejem van. Elég traumás szülés volt és csak napokkal utána találkoztam a kisbabámmal, valószínűleg ezért nincs tejem :( A jelenlegi mennyiség napi 10-20 ml, de van hogy csak 2 naponta sikerül ennyit fejni.


Nagyon féltem a kisbabánkat a koronavírustól, és félek hogy ennek a tejmennyiségnek az ellenanyaga kevés.


Ugye jelent azért valamit? :(


2020. ápr. 10. 10:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A babád szeret szopni vagy már a cumisüveget preferálja? Ha szeret és kitartó, sokkal hatásosabb, ha fejés helyett őt hagyod dolgozni.
2020. ápr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Eleinte nagyon szeretett, mindig minden etetéskor mellre tettem. Most 2 hete nem hajlandó szopni sem.


Ma kemény 19 ml tejem lett.

2020. ápr. 16. 11:49
 13/14 Coffelia ***** válasza:
Ez nem egészen így működik, a tejbe azok az immunanyagok választódnak ki, amik megvannak az anya szervezetében. Tehát a babád immunrendszerét te az anyatejjel olyan vírusok ellen tudod erősíteni, amiken te már átestél, és a szervezeted már termelt ellenük immuntesteket. Ez sem azt jelenti hogy ő védett lesz, hanem azt, hogy amikor ő is elkapja az adott vírust, akkor az ő szervezete már nem bajlódik azzal, hogy végigmenjen a felismerési és immunanyag-gyártási folyamaton, mert már lesz mintája. Szóval enyhébb lefolyású és rövidebb lehet az adott betegség. Esetleg 2 nap orrfolyás egy 4 napos láz helyett. De ha te nem kaptad még el tudtodon kívül a koronavírust, akkor nem is tudod ellene a babád immunrendszerét anyatejjel támogatni.
2020. máj. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Persze ezt tudom, csak úgy gondoltam, hogy ha ő elkapja, akkor kizárt, hogy bennem nincs vagy nem volt.


Azt nem tudtam, hogy ilyen mennyiségű anyatejjel is releváns ez, vagy sem.


Viszont azóta teljesen abba kellett hagynom, mert vérzéseket okozott :(


Azért köszönöm a válaszod, tényleg hasznos volt :)

2020. máj. 5. 06:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!