Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » ISZSZ gyermekemet hogyan...

ISZSZ gyermekemet hogyan válasszam el?

Figyelt kérdés
Másfél éves, még mindig igény szerint szoptatom, mert alig hajlandó mást enni. Számomra már fárasztó a szoptatás.
2020. máj. 24. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Hat mar bocs, de ezt te romtottad el. Nekem is iszsz a kezdetektol, de 6 hosan HT es azota azert van benne egy rendszer. Szepen valtjuk ki az etkezeseket. En 1 eves koraig fogom szoptatni. Addigra szepen elhagyjuk. 1 szopit hagyok el 1 honap alatt. Az elsovel is igy csinaltam. Ga neked terhes ez a sok szoptatas miert nem probaltas jobban elvalasztani mar? Fokozatosan. Nyilvan nem eszik ha barmikor a szopizhat.
2020. máj. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi is 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, nem sok sikerrel. A gyermekorvos és a védőnő is azt mondja, hogy jó, hogy még mindig szopizik és hogy majd megeszik mást is, csak próbálkozzak. Próbáltam már elválasztani, de nem fogad el mást, csak sír, hisztizik. Nem akarom sokáig sírni hagyni, kíméletesen szeretném elválasztani. Esténként és hétvégén itthon van a férjem, tőle néha elfogadja a rendes kaját de nem mindig, csak utánam sír. Viszont ha engem meglát, csak szopizni akar és legtöbbször kettesben vagyunk. Utólag már tudom, hogy elrontottam, a megoldást keresem.
2020. máj. 25. 08:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Semmit sem hajlandó enni vagy van azért kedvenc kajája?


17 hónapos az én kisfiam, szintén velem van a legtöbbet, szopizik is még, úgy két hete még napi 5-ször, enni nem is nagyon volt hajlandó mellette. Viszont ahogy kevesebbet kezdtem el szoptatni, többet kezdett el enni, és mivel többet evett, jobban bírta a kevesebb szopizást, és már nem csak a kedvenc kajáit, mást is Most napi 2-szer szoptatom. Nehéz volt átállni rá, főleg az esték voltak durvák, keveset aludtunk, mert kb egész végig járkálni kellett vele, ringatni, simogatni... Többnyire én csináltam neki, ha nagyon nem bírtam már, akkor átadtam az apjának. Napról napra javult a helyzet, csak hatalmas nagy kitartás kell hozzá. Most már sokkal jobban is eszik normális kajákat.


És mennyi ideig szoktatok az asztalnál ülni? Mi addig nem kelünk fel, ameddig nem evett normálisan, ha ez egy óra, akkor addig ott vagyunk. Nálunk még az szokott beválni, hogy adok neki egy kicsi olyat, amit szeret, aztán vagy két falás kedvenc között a cél kaját, vagy utána simán is megeszi már azt.

2020. máj. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!


Kicsit belegondolva h.lyén hangzik ez az egy órás dolog. :D Úgy jön ki ez, hogy lehet először nem akar enni, de egy idő után, hogy látja, hogy mi is eszünk, akkor ő is akar,

néha kicsit abbahagyja az evést, ugye van, hogy egyedül is próbálkozik, akkor lassabb az etetés, vagy meg kell találni azt az ételt, amit megeszik.

2020. máj. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves 3-4-es, köszönöm a hasznos válaszokat! Egy kedvenc kajája van, csak azt az ízt és márkát hajlandó elfogadni, de sokszor már azt sem, mert unhatja. Próbálunk trükközni, hogy közben mást is adunk neki, de ezzel csak eljátszottuk a bizalmát és már a kedvencét sem fogadta el. Nasit, kekszeket eszik, de ezek nem tápláló ételek. Van úgy, hogy inkább adok neki kekszet, csak kihúzzuk a szopit, de ez nem megoldás. Minden étkezéskor ott ül velünk, kéri is a kaját amit mi eszünk, de nem eszi meg. Ha már unja magát, elkezd sírni, vagy feláll az etetőszékben (szorosan be van kötve de addig küzd), szóval muszáj kivenni.
2020. máj. 25. 12:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Amugy az a baj, h egy ekkora vagy ennel nagyobb gyereket sokkal nehezebb a szopirol leszoktatni, mint egy kisebbet. Nem a szopi ellen vagyok, tok jo h szopik. Az hogy nekem ez 1 even felul nem fer bele, az az en dolgom, de nem itelek el senkit, m masfel evesen meg szoptat. De egy biztos, ha csokkenteni akarod a szopit, az egy ilyen helyzetben csak hatarozottsaggal fog menni. Nekem 1 evesen olyan aiman elhagytuk a szopit, h fel se tunt neki. Annyira fokozatos volt a leszokas.
2020. máj. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!