Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Járt már valaki igy? Az első...

Járt már valaki igy? Az első gyermekemet gond nélkül szoptauam (kizárólag), annyi tejem volt, hogy több gyerek is jól lakott volna, egész 1éves koráig.

Figyelt kérdés
Most második gyermekemnél már a kórházban nem indult be a tej és azóta is amennyi van azért minden nap meg kell küzdeni. Most 2hetes. Miért lehet ez? Mire számíthatok még?

2013. nov. 6. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nővérem az ikreit majdnem 2 éves korukig szoptatta, úgy hogy még egy gyereknek adott tejet, aztán a 7 évvel később szülte a 3. gyerekét, őt csak 3 hónapos koráig tudta szoptatni.

Ő sem tudja, mitől lehetett.

2013. nov. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már most sem igazán tudom. Reggel le tud szívni egy 100ml azt annyi. Utánna már csak 30-40ml max. tehát tápszer. Egész nap cicin van, mondvá, hogy termeli magának a tejet, de sajna nem igazán veszem észre.
2013. nov. 6. 12:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbáltál valami tejserkentő szert?

Nálam a Lactoherb tea is működik (bár max egy bögrével iszom/nap, mert ha többet ittam kicsit fájdogált a lányom hasa), illetve a fiamnál az urtica urens homeo bogyó is sokat dobott a tej mennyiségen.

Ezeket egyiket sem szedtem/szedem állandóan, csak ha úgy érzem, hogy kevesebb a tej, vagy ha épp a baba igénye növekszik.

Egy próbát megérnek!

2013. nov. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, mitől van ez, de nálam éppen fordítva alakult: elsőmet 6, másodikamat 9,5 hónapig szoptattam, és most, a harmadik gyerkőcöt még mindig: ő 20,5 hónapos.

Csak a hormonokra tudok gondolni.

2013. nov. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!