Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megéri a Tommee Tippee tápszer...

Megéri a Tommee Tippee tápszerkészítő gép?

Figyelt kérdés

Van valakinek tapasztalata vele?

Most várom az első gyermekem és hát nem nagyon vagyok még otthon az ilyen dolgokban...

Egyébkén erről van szó: [link]


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. máj. 30. 17:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%

"#3 honnan jön a 40°C? Minimum 70 kell hogy legyen, hogy a porban esetlegesen elő forduló bacikat kiny"


Honnan jön?? :)

A tápszer dobozán olvasható, az elkészítési útmutatóban. Tudod, abban amit el kellett volna olvasnod. ;)


Kérdező, mint írtuk, semmire nem jó.

2020. máj. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én nem eldönteni szeretném a kérdést, csak tapasztalat...

Sajnos mindkét gyereket tápszereznem kellett(mielőtt megkövezne valaki gyógyszert kellett és kell szednem). Mi sima vízforralót használtunk, ami a célnak megfelelt. Lehet, hogy könnyebb az ilyen külön erre a célra kifejlesztett géppel. Én úgy vagyok vele, ha valaki megteheti, miért ne vegye meg. Bár a szoptatás a legjobb nyilván, de magamból tudom, hogy nem mindig lehet.

Sok sikert majd a babához 😊

2020. máj. 31. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy erre is reagálok...

A tápszereket szigorúan ellenőrzik, elvileg nem lehet benne pl.szalmonella, nyilván előfordul, ez is a szoptatás mellett szól, hogy a tápszer ilyen módon kockázatosabb.

De a leírást elolvasva is és logikusan gondolkodva is, ha min.70 fokon kellene elkészíteni a tápszert, a bacikkal együtt sok vitamin is elveszne. A min.70fok, a hőkezelt vízre vonatkozik. Felforralt, lehűtött víz kell a tápszerhez.

2020. máj. 31. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"hogy a porban esetlegesen elő forduló bacikat kinyírja"


A porban valóban vannak bacik, csakhogy jó bacik és szándékosan. Pre- és probiutikumok, amiket bizony kinyír a 70 fok.


Első gyerekünk tápszeres volt. Nem olyan bonyolult az, mint elsőre tűnik, hogy ilyen gép kelljen hozzá, ami semmi mást nem tud, csak vizet forralni (leforrázni) és kiadagolni x ml-t.

Este forralsz vízforralóban napi adag vizet (vagy használhatsz nem forralandó babavizet, de az a kioldódó műanyagok miatt nem feltétlenül jobb), opcionálisan átöntöd egy üvegbe, de hagyhatod is benne lehűlni. Ha kell tápszer, beleöntöd az üvegbe, 10 mp mikró (teljesítmény függő), tápszer beletesz, összeráz, kész.

2020. máj. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Pont így, ahogy az utolsó írja. Nem nagy mutatvány a tàpszert elkészíteni.
2020. máj. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!