Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Epeműtét szoptatás alatt?

Epeműtét szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

12 hetes terhes voltam, amikor kiderült, hogy epeköveim vannak. számtalan epegörcs, stb. terhesen...


Megszületett a babám, 2 hónapos lesz, amikor megműtenek.


- Kiveszik a köveimet epehólyaggal együtt. -neked is?


- Milyen volt a műtét utáni lábadozás?


- Mennyire voltál rosszul utána? Fájt?


- Mikor tudtál elkezdeni fejni a műtét után?


- Mennyi ideig voltál kórházban?


- Hogyan alakult utána a szoptatás?


- Mennyire voltál rosszul utána, egy 2 hós és egy 2,5 éves mellé kell-e, és ha igen, meddig segytség?


- nem is tudom, leírtam-e mindent, amit szeretnék tudni. ha nem, majd még kérdeznék. köszi.


illetve ami kimaradt, és fontos, írjátok le. lsz. köszönöm


2020. jún. 11. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem ugyan terhesség előtt vették ki. Laparoszkóppal műtöttek. Az utána lévő 24 óra volt csak rossz, nem fájdalmas, inkább kellemetlen és kényelmetlen a katéter miatt. Fél évig diétáznom kellett, utána ehettem mindent újra, és semmi panaszom. 72 órát voltam műtéttel együtt kórházban. Nem szoptatok, sajnos elapadt a tejem az első pár hétben. Nem kellett segíteni, kórház után hazajöttem és minden úgy ment mint azelőtt. Már az első nap nyakamba szakadt a ház: főztem, mostam. Nem voltak fájdalmaim, nem is éreztem. Hasonlót kívánok neked is! :)
2020. jún. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Anyukamnak volt ilyen műtétje. Mikor hazajött a kórházból, már semmi baja nem volt fizikailag. A többi pontban sajnos nem tudok segíteni.
2020. jún. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Amiatt aggódom, hogy a műtét vagy altatás miatt elapadhat a tejem. A fiam nagyon cici függő. Most még a lefejt tejet sem akarja cumisüvegből megenni. A hozzátáplálást ugyan elkezdtük, de nem halad olyan ütemben, hogy addigra 1 étkezésnél többet ki tudjak váltani.

2020. jún. 11. 14:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Ùristen, ezt jòl èrtem, hogy nincs 2 hònapos, ès HOZZÀTÀPLÀLOD?!?! Ezt nagyon nem kène. Műtèt előtt szoptatàsi tanacsadòval ès altatòorvossal kell egyeztetni, hogy zavartalanul folytatòdhasson a szoptatàs.
2020. jún. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Baszkalintyú...... Elbaxtam a másolás beillesztést.


20 hetes terhes voltam, amikor kiderült, hogy epeköveim vannak.



A fiam születése után több (heti 2-3) epegörcsöm is volt, ezért a műtét mellett döntöttünk. Bár lassan 5 hónapja nem volt görcsöm a műtét következő hónapban lesz.


A fiam 8 hónapos lesz akkor.


Aggódom pár dolog miatt.



- Milyen volt a műtét utáni lábadozás?



- Mennyire voltál rosszul utána? Fájt?



- Mennyi ideig nem lehetett emelni?



- Mikor tudtál elkezdeni fejni a műtét után?



- Mennyi ideig voltál kórházban?



- Hogyan alakult utána a szoptatás?



- Mennyire voltál rosszul utána,ha igen, meddig kellett segítség?



Ha valamit kihagytam és fontos információ, akkor kerkel azokat is írd le.

2020. jún. 11. 18:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Szülés után 2 héttel jöttek az első görcsök, utána fordultam orvoshoz és diagnosztizálták az epeköveket. Azonnal szigorú diétára fogtak. Műteni nem tudtak, kétszer halasztották el, mivel a szigorú diéta miatt annyira legyengült az immunrendszerem, hogy mindig valami fertőzésem-gyulladásom lett. 2 és fél hónapos volt a kisfiam, amikor végül sikerült megműteni. Őszinte leszek, akkora már nem volt tejem, rég elapadt a szigorú diéta miatt. Én gyakorlatilag a pohár víztől nem görcsöltem, egyébként még a diéta mellett is simán előfordult. De nyilván sokkal rosszabb lett volna, ha mindent eszek.

3 napig kellett volna eredetileg kórházban lennem, laparoszkópiás műtét volt. Viszont 4 nap lett belőle, mivel fellépett egy nagyobb fokú vérzés. Az, hogy ki hogy bírja, kinek hogy fáj, az nyilván egyénfüggő. Volt, aki tök jól viselte. Mondjuk ő nem előtte szült röviddel. :) Én úgy, hogy császármetszéssel szültem, tehát ezen műtét előtt 2 és fél hónappal voltam műtve, plusz immunrendszerem nem a legjobb volt, én nagyon rosszul viseltem. Illetve életem során ez volt a 6. műtétem. Nehezen ébredtem utána. Nagyon-nagyon fájt. Az első egy hétben műtét után velem volt a férjem, és nagy szükség volt a segítségére. Egy jó pár napig gondot jelentett a fájdalomtól felkelni az ágyból és a sérv megelőzése végett azt mondták, hogy tudják kisbabás anyukaként nehéz dolog, de lehetőleg ne nagyon emelgessem a fiam, így tényleg kíméltem magam. Viszont hál' isten utána minden rendben volt már.

2020. jún. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jesszus #6-os.... Nagyon sajnálom. Ez nagyon rosszul hangzik.


Nekem azt mondták a dokik, hogy a terhességi hormonváltozás indukálhatja az epekő képződést. De nem törvényszerű. Nekem a szülés után rengeteg volt. Ahogy te is írod, diéta mellett is. November, december, januárban is. Heti 2, de volt, hogy több. Január vége felé volt az utolsó görcsöm, azóta nem. Nagy a csend most, pedig március közepe óta "terhelem" rendesen. A férjem fel is vetette, hogy esetleg hagyjuk a műtétet, de én félek.

A szülés a maga 28 órás vajúdásával, császáros befejezéssel sem volt olyan fájdalmas mint egy-egy epegörcs. Plusz, szeretnénk hamarosan a kis tesó és félek.... Ha valóban a terhességi hormonváltozás is okozhatja, akkor inkább vegyék ki és nem lesz vele gond. De..... A kisfiam olyan cici függő, hogy félek tőle, hugy mennyire fogja megviselni az, hogy nincs cici se anya. Lelkiismeret furdalásom van, hogy előrébb helyezem magam mint őt.

2020. jún. 11. 20:34
 8/9 anonim ***** válasza:

"Lelkiismeret furdalásom van, hogy előrébb helyezem magam mint őt."

Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Ha kórházba mész, az pár nap. Annyit kibír a kisfiad nélküled. Az enyém is kibírta. :)

A másik meg, hogy szerencsére nem csak anyatej van a világon és ha tápszert kap addig, akkor mi van? Semmi. Hidd el, hogy nem lesz semmi baja, ha nem kap cicit. Addig lesz tápszer, meg cumi. Valahogy majd átvészeli. És ez nem jelenti azt, hogy ő elé helyezed magad. Egy kisgyereknek az a legjobb, ha egészséges az anyukája.:)

2020. jún. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. jún. 13. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!