Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy tudnám elkerülni a...

Hogy tudnám elkerülni a tápszert? Tanácsokat szívesen olvasnék..Kifejtem a problémánkat lent, kicsit hosszú lesz, de aki volt ilyen helyzetben, kérem segítsen!

Figyelt kérdés
Babám 3 hónapos múlt egy héttel. Idáig kizárólag anyatejes volt. Nagyon nagyon szeretném, ha így is maradna. Jó súlyban van, 7 kiló. És születése óta nőtt már 12 cm-t. (Születési súlya 3710g) Az utóbbi időben nem hízik megfelelően, a heti minimum 10 dekát se, majdhogynem stagnál a súlya, picit hízik csak. Védőnő annyit mondott, hogy emiatt nem aggódna, mert nagyon jó súlyban van így is. Estére délutánra kevés a tejem. Ez biztos. Vagyis így érzem. Tudom, hogy alapból kevesebb estére, de laktatóbb, de kevés neki szerintem. Idáig megkapta pluszba, amit lefagyasztottam, de tegnap elfogyott az utolsó adag is. Onnan tudom, hogy kellett neki, hogy este is etettem, és csak vergődött, nyüglődött, sírt cicin, láthatóan ideges volt, megnéztem, és nem jött már a cicimből semmi. Ezután vettem ki a hűtőből, és kb 3 perc alatt behúzott 60 mlt, és láss csodát, minden nyűgösség nélkül 2 perc alatt elaludt, kb 9- fél 10 felé és nem is kelt fel csak fél 3- 3 fele enni. De sokszor van hogy eszik este 9kor, 11-12fele, vagy kitolódik 1 órára, de megint kel 3-4 fele, így időben nehéz megfogalmazni, de elég sokszor. Van hogy 3-4x, van hogy csak 1-2x. Nem tudom h van e összefüggés azzal, hogy esetleg nem lakik normálisan jól. Azt, hogy a tejleadó reflex beindul, nem érzem, csak hallom, ahogy kortyol, eszik, de túl sokáig nem tart. Pisis pelenka megvan az 5-6 kb. Van amelyikbe több, van amelyikbe kevesebb. Próbáltam már a szaporító fejést régebben,nem tudom, akkor bevált e, ittam Ukko szoptatós teát, nemhiszem hogy sokat használt volna. Este próbálok fejni miután elaludt, de van hogy a 2 cicimből csak 6 ml jön le. Olyan is volt, hogy 15, 20, de ugye ez se sok, ezeket is szépen összegyűjtöttem, de már megette. Annyira szeretném, ha 6 hós koráig csak anyatekes lenne.. nagyon.. sok bőrkontaktus van, igény szerint eszik, nem értem mi a probléma. Lehet hogy összefüggés van azzal, hogy nekem nagyon hamar megjött, már a 6 hetes kontroll után. Olyankor érezhetően kevesebb a tejem, de azt a pár napot kibekkeljük. Az is lehet, hogy növekedési ugrás van, de ezalatt is normálisan híznia kéne. Védőnővel, dokival beszéltem. Ismét szaporító fejést fogok alkalmazni minden este, amíg kell, és ha lesz időm nappal is. A görögszéna magot is kipróbálom, azt még nem tettem. Igazából csak tanácsot, ötletet várok, vagy egy két bíztató sztorit, hogy menthető a dolog. Éhesen nem hagyhatom, ez egyértelmű, csak nagyon jó lenne ha nem kellene a tápszerhez nyúlnunk.

2020. jún. 5. 17:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem növekedési ugrás a van. Tedd gyakran cicire. Ilyenkor picit “éheznek” amíg fel nem szaporítják a tejet. Lehet hogy 1-2 óránként is cicire rakhatnád. Amúgy meg nem sovány, sőőőt. Az en fiam elmúlt 4 hónapos 3910-zel született és 6450 g most. És ő is teljesen jó suliban van. Szóval attól ne félj, hogy elfogy. Ha nem akarsz neki pótolni akkor cici-cici-cici
2020. jún. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól csinálod, amit csinálsz, a szaporító fejés nagyon jó öltet. Abból, amit leírtál, látszik, hogy estére tényleg kicsit kevés lehet neki a tej. Szoptatási tanácsadó mondta nekem, hogy a szénhidrát serkenti a tejtermelést, kenyér, ilyesmi. Figyelni kell a folyadékbevitelre.

Annak idején én szedtem Urtica Urens D6 homeopátiás szert. Az a vicc, hogy nem hittem a homeopátiában, sőt, ma sem igazán hiszek, de segített, érezhetően több lett a tejem. Igazából kétségbeesésemben próbáltam ki, mert hasonló helyzetben voltam, mint te, nem akartam tápszert adni neki, illetve hat hónapos koráig kizárólag szoptatni akartam, ami sikerült is, de nem volt könnyű, mert volt közben négy súlyosabb mellgyulladásom is. Fel a fejjel, neked is sikerülni fog!

2020. jún. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lesz pótlás, fel fogja szaporítani magának, ne aggódj ezen. Nekem amúgy a Mothermilk kapszula segített ezeket az időszakokat meggyorsítani.
2020. jún. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%

Egy olyan baba, aki 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kap miben lesz jobb annál a babánál akinek az anyukája néha esténként (mivel már nincsen teje) egy kevés tápszert is kap kiegészítésként?

Én biztosan nem éheztetném a kisbabámat a valósággal nem összeegyeztethető elképzeléseim miatt.

2020. jún. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, nagyon az ügyön leszek. Tegnap este már el is bőgtem magam, hogy hogy lehetek ilyen, hogy nem tudom jóllakatni szegényt...


Előbb ettem egy tanyér levest, most megyek, eszek gyorsan egy vajaskenyeret is:D


Homeopátiától áll a szőr a hátamon, de komolyan ott vagyok, hogy kipróbálom.


2-es, sajnálom a mellgyulladást, borzasztó lehetett. Ez a része Hálistennek elkerült engem.

2020. jún. 5. 18:08
 6/23 A kérdező kommentje:
4-es, nem mondtam, hogy jobb lesz, de ez a természetes, az anyatej a legjobb neki, én magam is tápszeres voltam 3 hós koromtól, semmi bajom, itt vagyok. Az ne legyen baj, hogy mindent megteszek az ügy érdekében, mert ezt tartom jónak:) Ki van váltva a tápszer, itthon van, természezesen ha úgy látom, hogy kell neki, mindenképp pótolok, de jó lenne elkerülni. Ezt írtam le.
2020. jún. 5. 18:15
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
4-es en nem vagyok anyatej hívő. Sőt a fiam tápszeres. De miért van az, hogy a tápszeres kérdés alá anyatej hívők mennek szapulni, az ilyen alá meg a másik tábor? Egyik verziótól se lesz baja a babának. Az anya meg eldönti ő mit szeretne.
2020. jún. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
67%

7 ne haragudj, de senki nem szapult senkit, komolyan nem gondolom, hogy bármit számítana néhány naponkénti tápszeres kiegészítés egy 3 hónapos anyatejes babánál, szerintem tényleg túlzás ilyen szinten ragaszkodni valamihez, nem azt írtam, hogy hagyja a fenébe a szoptatást.

"Olyankor érezhetően kevesebb a tejem, de azt a pár napot kibekkeljük"

Nekem ebből még mindig az jön le, hogy anyatej mánia van, anyatej meg nincs annyi, mint kellene, ilyenkor meg indokolt a tápszer.

2020. jún. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Csak ha pótol akkor már nem is lesz elég, jó eséllyel később sem. Mert ahogy nő a baba úgy kene nőjön az anyatej mennyisége is. És ha bepotol nem lesz rakenyszeritve a szervezete, hogy többet termeljen. En veled vagyok. A fene csinálná ezt, de ha a kérdezőnek ez a célja, akkor próbáljunk meg segíteni neki 🙂🤷🏼‍♀️
2020. jún. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 khniki ***** válasza:
63%
Délutánra nekem is kevesebb volt, amíg szoptattam. Hogy este jóllakjon, én azt csináltam, hogy a késő esti 6. étkezés előtt 4 órát hagytam ki 3 helyett. Előtte már úgyis csak aludt, szóval neki nem tűnt fel. Viszont így több tej termelődött.
2020. jún. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!