Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen érzés a szoptatás? Ha...

Milyen érzés a szoptatás? Ha az elejétől kezdve bimbóvédőt fogok használni, akkor nem fog fájni, nem fogok belőle szinte semmit érezni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 22. 15:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem is fájt az elején. Igaz nem sebesedett ki. A bimbóvédővel meg egyszerűen nem tudtam szoptatni. Kibírtam, próbáltam abból a mellemből kevesebbszer szoptatni.
2020. máj. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
A bimbovedo nem arra valo. Valamint csokkenti a tej mennyiseget. Ne szoptass vele. A mellbimbodnak nyilvan meg kell szokni az igenybevetelt, de ez normal esetben par nap/het es aztan mar nem faj egyaltalan. Haa megis valami problema lenne, szoptatasi tanacsado segitseget kerd
2020. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%
Sz.r és fájdalmas. Most majd jönnek lepontozni, de en csak GYIK-en ismerek olyan anyákat akik szerint csodálatos meg “előbb-utóbb nem fáj”. Lósz.t
2020. máj. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
A bimbóvédő kétesélyes. Van olyan baba aki egyáltalán nem tud vele szopni. De az tény, hogy az anyának kevéssé fáj vele.
2020. máj. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%

Ha jól van mellre rakva, akkor nem fájdalmas, nem sebesedik ki.

Elsőnél nagyon fájt, de rossz volt a technika. Sajnos nem kaptam jó segítséget, így nem is ment sokáig.

Második gyereknél egyáltalán nem fájt és nem azért mert addigra edzett lett a bimbóm, hisz elsőt 2 hónapig szoptattam és eltelt 5 év.

Csak a méhösszehúzódások voltak brutálisak szoptatas közben. (Azok persze meglettek volna szoptatás nélkül is, a szoptatás csak segíti, gyorsítja a folyamatot)

2020. máj. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Egyik gyerekemmel sem fájt az elején sem. Ha jól kapja be, akkor egyáltalán nem fájdalmas, max feszül kicsit, amíg beindul a tejleadó reflex. 😊
2020. máj. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kb 2 hónapig fájt az első pár percben ahogy elindult a tej, ezen a védő nem tud segíteni, az csak a bimbót védi, ez meg belül történik

(az én babám abszolút nem tudott azzal enni)

2020. máj. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 khniki ***** válasza:
100%
Nekem 3 hónapig fájt, utána már nem. Sosem használtam bimbóvédőt. Jobb a babának is a közvetlen kontakt, a bőr meg majd megedződik.
2020. máj. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a válaszolok többségéhez, hogy az első napokban faj vmennyire (bimbó védő krémet vegyél), utána nem faj, nem is kellemetlen.


A szoptatás kapcsán negatív élmény nekem a fejés (hosszadalmas, rossz érzés, es kevés jön) szerencsére ritkán kell. Es a mellgyulladas az tényleg nagyon fáj.

2020. máj. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Hát, nekem végig hullámzó.. 4 hónapos már, de van, hogy még mindig fáj.

A bimbóvedővel ő kényelmesebben tud enni, így amikor már kevésbé éhes felteszem és az telik meg ahelyett, hogy a szájába spriccelne. De gondolom ez is mindenkinek más.


Nem vagyok veterán egyébként, első baba, a gátseb miatt fekve kezdtem szoptatni és ez így is maradt, ha ez számít valamit.

2020. máj. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!