Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg olyan rossz anya...

Tényleg olyan rossz anya vagyok, mert telefonozok szoptatás közben?

Figyelt kérdés
Ma néztem egy pszichológus nővel készült riportot és ő mondta, hogy ez mennyire rossz dolog, hogy a telefonomat nyomkodom, ahelyett hogy átszellemülnék a közös időben, míg eszik. Bennem fel sem merült eddig, hogy baja lesz tőle...általában csukott szemmel eszik, ha rám néz akkor én is ránézek. De tényleg ott kéne ülni és nézni? Ha könyvet olvasnék az jobb lenne? Ti hogy csináljátok?
2020. jún. 11. 20:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%

Ha azt mondom igen, akkor nem fogsz telefonozni?


Ne azèrt hagyd abba, mert egy pszichológus mondja, hanem mert tényleg abszurd, hogy már valaki már szoptatáa közben is a telefonját nyomkodja. Bele vagy zombulva. Függő vagy. Hagyd abba.

2020. jún. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem kb. teljesen mindegy, túl van dimenzionálva az, hogy egy csecsemő mit fog fel a világból, ő enni akar, egyáltalán nem érdekli veled mi van közben.

Később amikor már érti a dolgokat több értelmét látom nem telefonozni folyton előtte, rossz példa.

2020. jún. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Jajjj... Nem mindegy annak a pszichomókusnak?


2 évig szoptattam, éjjel-nappal NAGYON sokáig. Szóval elhivatott voltam.

De az én lányom is csukott szemmel szopott sokáig. Akkor még simán telefonoztam közben. Legalább nem aludtam be!


Persze akkor mikor már nem kellett 2 ujjal nyomnom a mellem, hogy az orrán kapjon levegőt. :)


Ez már szerintem szőrszálhasogatás. Azért a pszichológiát sem kell túlzásba vinni.

Arra gondolj, ha ő nem készít videót, nem reklámozza magát, akkor ő miből élne meg? Ennyi, üzlet.

2020. jún. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha tévézel közben az más? Miért lenne muszáj unatkoznod és nyűgnek érezned? Nyilván ahogy írod is, ha rád néz te is ránézel, mondasz neki valamit, de amíg ő félálomban nyammog 40 percecskét, miért kellene neked mártírkodni?

Röviden: ettől nem vagy rossz anya.

2020. jún. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%
Halàlra unnà magàt szoptatàs alatt az ember, ha nem csinàlna valamit közben. Könyvet nehezkes fogni, telefonozni egyszerűbb. Senki sem fog naponta òràkàt àtszellemülten egy csecsemőt bàmulni, ennèl több inger kell a felnőtt agynak. Plusz mikor olvasna az ember hìreket,mikor ìrna az ismerőseinek, stb. A telefon a XXI. szàzadban az èletünk rèsze, a mai gyerekek ebbe nőnek bele, nem lesz fura nekik, hogy a szüleik gyakran hasznàljàk.
2020. jún. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Ugyan dehogy vagy rossz anya! Nyilván magadtól is időnként ránézel közben, elmerengsz kicsit aztán vissza a hírekhez vagy ahhoz amit épp olvasol.

Nem kell átszellemülten nézni egy órát naponta isten tudja hány alkalommal. Ahol van nagy testvér ott meg sem tehetnék.


Ma már mindenki mindenért megkapja a rossz anya jelzőt.

2020. jún. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat..én is így látom. Örülök, hogy végre van egy kis időm telefonozni, kapcsolatot tartani, híreket olvasgatni, ha ébren van akkor igyekszem keveset telefonozni és rá figyelni.
2020. jún. 11. 20:54
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

6 vagyok ismét. Kérdező, én nagyon rövid ideig tudtam szoptatni egy szülés után felmerült pm probléma miatt hamar elapadt a tejem. De én is telefonoztam közben sokat, és így is nagyon szerettem. Örültem hogy ilyenkor csend és nyugalom vesz minket körül (mert amúgy nagyon sírós baba volt), nyugtató volt az egész. Élveztem hogy valaszolhatok az üzeneteimre, olvashatok stb. Az a jó ami nektek jó. Ha valaki szívesen nézi akár egy órán át, tegye nyugodtan. Az is jó, meg az is ha valaki könyvet olvas közben.


Amúgy miután elapadt a tejem is sokat aludt rajtam a baba, vajon a pszichológus szerint akkor is merengve kellett volna néznem ahogy délután 4 órát alszik rajtam? 😆 Ma már másfél éves múlt és nagyon jó a kapcsolatunk annakellenére hogy nyomkodtam a telefont szoptatás, vagy mellkason alvás közben.

2020. jún. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
2%

Inkább betegesnek mondanám.

Ha 5 percet nem bírsz ki telefon nelkül, akkor már elég nagy gondok vannak.

2020. jún. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%

Sok évvel ezelőtt, mikor a tisztába tevés-szoptatás időszakokon kívül fel se nagyon vették az anyák a csecsemőket, és a szoptatás 3 vagy 4 óránként 15-20 perc volt, szerintem sokan bámulták közben átszellemülten a kisbabát.

Ha viszont gyakran és hosszan szoptatsz, és a fennmaradó időben is órákat tölt a karodban a kisbabád, érthető, ha ezeket az időszakokat nem töltöd 100%-ban őrá koncentrálva.

Azért ne hagyd ki azokat a pillanatokat, mikor eszik, és közben mintha drótkötelekkel kapcsolódna a tekintete a tiédbe... Az nagyon jó érzés.

2020. jún. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!