Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baj ha a babám 5 hetes és már...

Baj ha a babám 5 hetes és már egyáltalán nem szopizik?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hetes, de körülbelül már 1 hete egyáltalán nem szoptatom, előtte is inkább cumisüvegből evett. Intenzív osztályon töltöttük vele az első 1 hetet, ott is így evett, ezáltal elég nehezen kezdtük meg a szoptatást, nem igazán szerette úgy vettem észre, viszont ez miatt kicsit rosszul érzem magam, nem akarok neki ártani. Eddig viszonylag sok tejem volt, fejtem és ezt kapta, most viszont már akkora adagokat eszik, hogy teljesen áttértünk a tápszerre, mert ennyi tejem nincs már sajnos. Szerintetek ez rossz hatással van/lesz rá? Egyébként szépen növekedünk, lassan már 5 kilós.

2020. jún. 12. 07:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Azoknak sincs semmi baja, akik eleve tápszeres nőttek fel.
2020. jún. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Valahogy úgy beszélnek a tápszerről mintha méreg lenne. :/ Kérdező a babám már a kórházban tápszeres lett, 3 hónapos korára súlyt duplázott, 7 hónapos és még sosem volt beteg.
2020. jún. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem lesz semmi baja. Szépen felnől, mint a többi tápszeres baba.
2020. jún. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, megnyugtattak!

A környezetem (család, védőnő) nagyon 'erőlteti' ezt a szoptatás témát, csupán emiatt éreztem úgy hogy ez így nem túl jó, én hiába gondoltam ugyanolyan természetes dolognak..

2020. jún. 12. 08:18
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs elég tej, pótolni kell, ezért találták ki a tápszert. Inkább haljon éhen? Komolyan nem értem ezt a szoptatás mániás hozzáállást. Rengetegen felnőttek tápszeren és egészségesek lettek.
2020. jún. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Nálunk is inkább a védőnő erőltette a szoptatást, aztán amikor rájött, hogy olyan kevés a tejem, hogy az gyakorlatilag semmi, akkor mondta, hogy hagyjam. Pedig mindent megtettem, de hiába. Már-már lelkileg mentem rá, de nem éri meg.
2020. jún. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Eredetileg nekem is szépen jött az elején, de szerintem ez is közrejátszott abban, hogy már nem annyira van, teljesen rástresszeltem erre a dologra az erőltetés miatt.
2020. jún. 12. 08:38
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is meggyűlt a bajunk a szoptatással,igaz még 100% anyatejes,de csak cumisüvegből,mert sűríteni kell neki bukás ellen. Most volt 4 hónapos,egyeztettünk a védőnővel,megkezdjük a hozzátáplálást. Te érzed mi a jó a babádnak,semmi hátránya nem lesz attól,ha tápszeres :)
2020. jún. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a család szóvátette hogy a legjobb az anyatej lenne, megmondtam nekik, hogy ha varázsolnak tejet a mellembe, máris fogok szoptatni. Onnantól nem volt többet téma.
2020. jún. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Először kértem én is szépen őket, hogy erről ne beszéljünk, minden rendben van, de csak folytatták, ekkor már keményebben szóltam, hogyha így folytatják el fog menni a tejem a stressztől, folytatták, végül el is ment.:)
2020. jún. 12. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!