Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Így hogy váltsak ki étkezést?

Így hogy váltsak ki étkezést?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kisbabám 7 és fél hónapos. Pontosan 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, addig kizárólag anyatejes baba volt.1,5 hónap telt el a ht kezdete óta és szeretném kiváltani az ebédet...hogyan lehet kiváltani egy étkezést ha egyik nap szépen megeszi a 150-160 grammot, másnap pedig csak pl.90-et...vagy ez csak nálunk van igy? A ti babáitok mindig pontosan annyit esznek? Rossz ez így mert aztán nem tudom h éhes e vagy sem...nem akarom erőszakolni és tömni mert nem szeretném vele megutáltatni:-(etessem meg aztán mindig vagy csak akkor ha kevesebbet eszik? De az akkor milyen kiváltás? Köszi a véleményeket és segítséget :-)

2020. jún. 15. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Miért nem elég egy 7 hónapos csecsemőnek 90 gr? Úgy látod, hogy nem lakik jól? Az enyém jobb napokon evett 50 gr-ot és után 4 óra múlva fogadott el bármit.
2020. jún. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Úgy váltod ki, hogy nem adsz neki utána cicit. Ha 90-et eszik akkor annyit. Nem fog éhen halni ettől egy pillanatig sem kell félned 🙂 étkezés után adj neki vizet.
2020. jún. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Abból indulok ki h súlya szerint kb mennyit kellene ennie...nem lenne gond a 90grammal sem, de másnapokon miért pakol be 160-at...ugy kezdtem h mindig szoptatás előtt kóstoltattam...de soha nem állt le...ha megkínáltam tejjel ő azt is elfogadta mégha mar nem is fért belé. Ezért vagyok bizonytalan, mert nem akarom megtömni :-/
2020. jún. 15. 20:05
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Gyerekfüggő. Lányom mindig mindent megevett jóízűen jó adaggal, kisfiam meg most ugyanezt csinálja. Hol megeszi az adagot, hol nem.Engem is zavart, de ez van.
2020. jún. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Fél 1-1 óra körül ebédel és olyan 3 órakor hordom/hordtam Setalni es a kocsiban mindig aludt mostanában már csak 40 percet de nekem ez így tökéletesen megfelelt...ha megeszi szépen az adagot akkor nem tartok attól h szegényem esetleg éhes és azért nem alszik a kocsiban (mert újabban nem alszik) ...viszont azt sem szeretném h egy keveset eszik ebedre aztán egy keveset a rendes uzsonna előtt, ami egyébként 4kor van, mert akkor az egész napja falatozásból állna. Ha megeszi az adagját akkor legalább nincs kétségem h bírni e fogja éhen...kb 3,5-4 óránként etetem. Sosem volt az a sírok a kajáért fajta ugyh ezért nem egyértelmű nekem :-(
2020. jún. 15. 20:18
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Miért akarsz kiváltani étkezést?

Az én lányom sokáig szopott még ebéd után. Nem zavart. Vagyis nem stresszeltem magam, hogy nincs kiváltva étkezés.

Amúgy Hozzátáplálás, nem HELYETTEtáplálás. Nem is kell kiváltani étkezést 7 hónaposan.


Akkor kell vele sietni, ha el akarod választani 1 évesen.

2020. jún. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Hat de figyelj. Te sem ugyanannyit ebédelsz minden nap, nem? Ő sem. Ha éhes, eszik. Az en gyerekem tapszeres, de ne is mindig adok neki tapszert utána. Gondolom egy idő után már nem fogja kérni és kész. De ha te nem adsz neki tejet kaja után, akkor sincs semmi. Szerintem kicsit tulszámolod. Meg ha ebédre keveset eszik is majd többet szopik következő kajánál és kész. Rajtad múlik, ha ki akarod váltani, csak ne adj neki cicit és kész.
2020. jún. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem sietek...pont ezt írtam h nem akarok erőltetni semmit...de az volt, h mikor kapott kaját ebedre és megevett pl 130 grammot utána meg bevágott kb 100ml tejet (mértem), akkor se nem uzsonnázott se nem vacsorázott rendesen és éjszaka 2-3 óránként kelt(amit addig nem csinált) mellesleg pedig max 1 eves koráig szeretném szoptatni
2020. jún. 15. 20:47
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor adj neki vizet. Lehet, hogy csak szomjas volt kaja után, de a tej azért meg pluszban laktatta is.
2020. jún. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Vízből sajnos nagyon keveset fogad el...azt is legtöbbször fecskendővel tudom beadagolni neki...semmifele szilikont nem tűr el a szájában :-D
2020. jún. 15. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!