Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ék alakú keményedés van a...

Ék alakú keményedés van a mellemen , mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Nagyon megijedtem. Szerintem megnyomta a melltartó , és egy tojás nagyságú darabon be van kemenyedve és csomós a mellem. Hiába szoptatok, úgy hogy a baba álla arra felé nézzen, nem múlik. Mit csináljak , hogy ne legyen belőle mellgyulladás ? Aki tud segítsen legyszi! Vagy menjek ezzel orvoshoz? Masszázsra se enyhül a dolog sajnos . Most melegvizes pelenkaval borogatom hátha .

2020. jún. 24. 17:01
1 2
 1/12 anonim válasza:
64%
Menj orvoshoz,mivel nem lâtjuk mennyire van csomosodva megkeményedve,látatlanul nem lehet
2020. jún. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
A masszázst akartam írni,illetve próbáld kifejni a maradék tejet.Ha nem múlik inkább nézesd meg orvossal.
2020. jún. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Káposztaleveles dunszt.

Mellszívás.

Szoptatáselőtt melegdunszt, utána hideg borogatás


Ha lázas kennél, akkor doki

2020. jún. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ma délután vettem észre , annyira nem durva. Nem faj , csak kellemetlen , feszítő érzés . Nem piros , láttam nincs. Olyan mint amikor reggelre feltelik a mellem , csak most azon a darabon nem múlt el szopi után. Holnap reggel elmegyek vedonohoz, ott lesz a doki is, csak addig mit csináljak vele ugye.

Fejni nem tudok sajnos. Nekem arra nem indul be a tejleado reflexem. Mikor a baba szopizik érzem hogy húz, de nem akar kiürülni az a rész .

2020. jún. 24. 17:34
 5/12 A kérdező kommentje:
A hideg nem apasztja a tejet? Nem is esik amúgy az jól .
2020. jún. 24. 17:35
 6/12 anonim válasza:
100%
Hátha nincs láthato vâltozâs,akkor nem lehet nagy baj.majd elmész holnap orvoshoz
2020. jún. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nincs, csak nem is akarom hogy legyen . Úgy hallottam ebből nagyon hamar lehet mellgyulladás, azt szeretném megelőzni .
2020. jún. 24. 17:39
 8/12 anonim válasza:
Hát,addig csak tippelni lehet,majd ha lesz változás akor ha mârlâthato a vâltozás,akor mâr lehet biztosabatmondani,
2020. jún. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnos nekem is párszor előjött ez a gyulladás, ilyenkor eldugul a tejcsatorna, ugyabban a mellben szokott előfordulni. Ami bevàlt: van itthon két kicsi mikróban melegíthető és hűtőzhető párnám a patikából, az egyiket kicsit csak hogy ne égessen megmelegítem és belecsavarom toszta konyharuhába így pont kellemes meleg ezzel először körkörösen majd minden irányból a melbimbó irányába masszírozom a mellet szoptatás előtt közvetlenül. Melegvizes tusolás is segíthet este! És szopizás után a hűtöttel (ne legyen hideg érdemes előre kivenni vagy bebugyolálni nehogy megfázz !) Picit borogatom. minden szopizáskor ismétlem míg el nem múlik ez kb egy nap nálam vagy kettő.

Ha rosszabbodna akkor menj dokihoz mindenképp!

Szoptatós tea nekem fokozta a dolgot mert erősebb lett a tejtermelés,főleg védőoltások után jött ez amúgy is elő amikor nagyon gyakran szopizott kislányom és emiatt hirtelen megnőtt a tejtermelés.

Nekem az álla legyen a gyulladásnál tanács csak egyszer segített. Kézi mellszívóval vagy kézzel is próbáltam kifejni a bennmaradt tejet de az sem volt jó ha ez túl gyakori, kb ha két óránként szopizott vagy másik mellből csak akkor fejtem is.

Jobbulást Neked!

2020. jún. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! 😊 A meleg borogatás , a húzópakolás, és a melegvizes zuhany így együtt tényleg segített. Tejkő volt. Szerencsére megoldódott .
2020. jún. 24. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!