Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek? 1 hónapja szenvede...

Mit tegyek? 1 hónapja szenvedek, hogy fenntartsam a szoptatást, de nem tudom nem ártok-e vele, minthogy használnék.

Figyelt kérdés

Most lesz 4 hónapos a kislányom, születésétől fogva igény szerint szoptatom, nem kapott cumisuvegbol enni soha (ezidáig).

Voltak kisebb problémák a szoptatással, pl hogy hasfájós lett és pont mindig a szopizáskor jött rá a görcs, ami miatt sokszor abba kellett hagyni majd újra kezdeni, de nem volt nagyobb gond, súlya gyarapodott, mindig jelezte is hogy éhes és szopott.

Viszont 3 hónapos kora óta egy küzdelem az egész szoptatás, üvölt sokszor már akkor ha meglátja a mellem, máskor 2-3 szívás után...

Félálomban éjjel jobban megtudom etetni, de van hogy olyankor is fel-fel sír közben.

Mindent megpróbáltam ezalatt az egy hónap alatt, voltak jobb napok mikor egész szépen evett, de most 2-3 napja megint borzasztó a helyzet.. tudom hogy szoptatás szempontjából nem optimális de nem hagyhatom, hogy a 30 fokban kiszáradjon a gyerek, így hat cumisuvegbol adtam neki a lefejt tejemet, abból gyönyörűen megitta..

Pohárral, kanállal mind kilokte a nyelvével és a nyakába ment..

Szerettem volna legalább 6 hónapos koráig szoptatni de egyre kevesebb esélyt látok erre, pláne gondolom ha rájön mennyivel könnyebb a cumi utána még kevésbé akar majd szopni.

Viszont nem tudom érdemes-e erőltetnem nála a szopást ha ekkora kín neki?

Védőnő, szoptatási tanácsadó szerint már a fogát érzi az lehet a baj..

De sajnos ettől az információtól sem jött meg a kedve a szopizáshoz.

Nem tudom mit tegyek..

Fejem a tejet de egyszerre sokszor csak 20-30 ml-t tudok, máskor esetleg 60 körül..

Ez nem tűnik túl soknak, ennél nyilván több kellene neki..

Idővel gondolom így el is fog apadni a tejem..

Mit tehetnék szerintetek?



2020. jún. 29. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is fejem a tejet,bár más okból,fiamnak sűríteni kell,nem tudom cicizni. Nekem a karamalz sör szokott beválni,mikor kezd elapadni a tej. Melegvíz alatt masszírozd,az is serkenti,egyél sok levest és próbáld gyakrabban fejni.
2020. jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia, más okból, de én is fejem,amit szopi után kap, Lansinoh üvegeket használok, nem zavart be eddig

Lansinoh dupla elektromos mellszivot használok ami elég erős, viszont ami nagyon bejott az a lecitin kapszula, az hamar beinditja a tej leadást (egy külföldi oldalon bukkantam rá és nekem nagyon bejott) így 10-15 perc alatt leürül a mellem

Ha kézi mellszivod van, akkor az első két percben kis szivasokat csinálj, utána hosszúakat, a kicsik beinditjak jól a leadást.

Remélem kapsz majd szoptatásra vonatkozó tanácsot is, abban sajnos nem tudok segíteni

2020. jún. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nézd a legfontosabb, ha nem sikerül addig szoptatni, mint szerettél volna, akkor se szomorkodj. Megteszel mindent, amit csak tudsz. Ne hagyd hogy bárki, beleértve saját magadat is, bűntudatot ébresszen benned.

Annyit tudok hozzáfűzni érdemben, hogy 3 hónaposan az en fiamnak is volt egy evés beborulasa. Szinte nem volt hajlandó enni. Nem is gyarapodott eleget. Elvileg ilyenkor rájönnek hogy minden nagyon érdekes és nincs türelmük enni.

2020. jún. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. #3 nálatok ez meddig tartott? Mert az én fiamnál 2-2,5 hónapja,azóta nem is gyarapszik

(Bocsi kérdező,hogy ideírom)

2020. jún. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónapig. Aztán elkezdtünk hozzátáplálni. Bár tudom ez 4 hónaposan van, akinek vörös posztó. De nalunk így azóta rendesen eszik. Egy étkezés pép, a többi már tápszer, de végre eszik, gyarapszik és csodálatos, szenvedés mentes minden. Nem tudom miért. Lehet unta a tejet, élvezi az ízeket. Tényleg nem tudom. De nem is érdekel 🙂
2020. jún. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszod,mi is elkezdtük 4 hónaposan a hozzátáplálást,bár ő a pépet is kihányja.. Engem is leszóltak,hogy 4 hónaposan kezdem,de nem érdekel,csak fejlődjön.

Kérdező. Eszembe jutott,nekem azt tanácsolta szoptatási tanácsadó,próbáljam meg bimbó védővel,aztán azt szépen elhagyni és akkor megint szopizik.

2020. jún. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szoptatás közben a baba kiváltja a tejleadó reflexet, ez van akinél fejés közben nem váltódik ki, így a fejés tejmennyiség megállapítása szempontjából nem megfelelő.


Szoptatási tanácsadót érdemes lenne felhívni mégegyszer, hogy abban segítsen hogyan tudnád mégiscsak megszoptatni a babát. Sokkal több hasznod lesz azzal ha a szoptatás megmarad mert kritikus szituációkban tökéletes eszköz a szoptatás folyadék pótlásra, vagy megnyugtatásra.

2020. jún. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 khniki ***** válasza:
Ez alapján nem hiszem, hogy a hasával van baj, hiszen akkor a cumisüvegnél is az lenne.
2020. júl. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt most láttam az instagrammon, egy pár tipp a tej leadás támogatásához

[link]

Remélem segít

2020. júl. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!