Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes babámat igény szerint...

2 hetes babámat igény szerint szoptatom, tegnap délután óta mintha kevesebbeket enne, ilyenkor fejjek, hogy fenntartsam a tejmennyiséget?

Figyelt kérdés

2018. márc. 5. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
(főleg az első hat hétben) igény szerint szoptatott babánál (ha tényleg bármikor cicre rakod, mikor nyűgös) nem érdemes fejni, csak ha félre akarsz tenni tejet, vagy többet szeretnél, mint amennyi a babának kell (pl adományozni).
2018. márc. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Nem szeretnék félretenni és adományozni sem, csak a mennyiséget fenntartani.

Így, hogy tegnap óta csak rövidebbeket szopizik és nem annyira intenzíven - gondolom front van és fáradtabb (?)- úgy érzem csökken a mennyiség, vagy legalábbis nem feszülnek ma úgy a melleim, inkább puhák lettek.


Mindig mellre teszem, ha kéri, sőt még ha éjszaka is felkelek, hogy legyen hajnalban szopizás, mert magától aludna reggelig.

2018. márc. 5. 11:27
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Pont ttől igény szerinti, hogy most csak ennyi kell neki. Lehet, hogy 2 nap múlva többet szeretne majd, akkor "csinál" magának.
2018. márc. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Nagyjából másfél héttel a tejbelövellés után nekem is puhábbak lettek a melleim. Ez egyszerűen azért van, mert megszokta a melled a terhelést, illetve beállt a kereslet-kínálat. A baba pedig egyre erősebb és ügyesebb, ezért eszik kevesebb ideig. Ha van elég pisis pelus, nem nyűglődik egész nap és jó alvó, akkor nincs baj, ne aggódj! 😊
2018. márc. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az nem gond, hogy nem érzed hogy teli van , vagy puhák a melleid, nekem nagyon kicsik a melleim de tényleg , a legkisebb méretű melltartó kellett, mindig puha volt, én mindig úgy éreztem hogy üres ettől függetlenül két és féléves koráig szoptattam a fiamat.


Nem mindenkinek durran be és lesz görögdinnye nagyságú, vagy ömlik belőle a tej. Az a lényeg, hogy legyen elég pisis pelus, aztán a babák meg olyanok hogy néha többen esznek, néha keveset. Csak szoptasd amikor igényli.

2018. márc. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Pisis, kakis pelus van és szépen hízik is, egy hét alatt hízott 240g-ot, most pétektôl hétfôig megint 170g-ot.


Remélem nem lesz gond.

2018. márc. 6. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!