Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes babámat igény szerint...

2 hetes babámat igény szerint szoptatom, tegnap délután óta mintha kevesebbeket enne, ilyenkor fejjek, hogy fenntartsam a tejmennyiséget?

Figyelt kérdés

2018. márc. 5. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
(főleg az első hat hétben) igény szerint szoptatott babánál (ha tényleg bármikor cicre rakod, mikor nyűgös) nem érdemes fejni, csak ha félre akarsz tenni tejet, vagy többet szeretnél, mint amennyi a babának kell (pl adományozni).
2018. márc. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Nem szeretnék félretenni és adományozni sem, csak a mennyiséget fenntartani.

Így, hogy tegnap óta csak rövidebbeket szopizik és nem annyira intenzíven - gondolom front van és fáradtabb (?)- úgy érzem csökken a mennyiség, vagy legalábbis nem feszülnek ma úgy a melleim, inkább puhák lettek.


Mindig mellre teszem, ha kéri, sőt még ha éjszaka is felkelek, hogy legyen hajnalban szopizás, mert magától aludna reggelig.

2018. márc. 5. 11:27
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Pont ttől igény szerinti, hogy most csak ennyi kell neki. Lehet, hogy 2 nap múlva többet szeretne majd, akkor "csinál" magának.
2018. márc. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Nagyjából másfél héttel a tejbelövellés után nekem is puhábbak lettek a melleim. Ez egyszerűen azért van, mert megszokta a melled a terhelést, illetve beállt a kereslet-kínálat. A baba pedig egyre erősebb és ügyesebb, ezért eszik kevesebb ideig. Ha van elég pisis pelus, nem nyűglődik egész nap és jó alvó, akkor nincs baj, ne aggódj! 😊
2018. márc. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az nem gond, hogy nem érzed hogy teli van , vagy puhák a melleid, nekem nagyon kicsik a melleim de tényleg , a legkisebb méretű melltartó kellett, mindig puha volt, én mindig úgy éreztem hogy üres ettől függetlenül két és féléves koráig szoptattam a fiamat.


Nem mindenkinek durran be és lesz görögdinnye nagyságú, vagy ömlik belőle a tej. Az a lényeg, hogy legyen elég pisis pelus, aztán a babák meg olyanok hogy néha többen esznek, néha keveset. Csak szoptasd amikor igényli.

2018. márc. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Pisis, kakis pelus van és szépen hízik is, egy hét alatt hízott 240g-ot, most pétektôl hétfôig megint 170g-ot.


Remélem nem lesz gond.

2018. márc. 6. 07:21

Kapcsolódó kérdések:

Igény szerint szoptatott babával hogy oldjátok meg a fix időpontos programokat?

Például, amikor védőnőhöz kell vele menni. Nem használunk cumit, nem szereti.

Baj, ha már egyszerűen muszáj letennem őt sírva a hintába (Adamo) egy órára, mert vasalnom, zuhanyoznom ennem. Stb. kell? Igény szerint szoptatok és...

Elég a tej, jól gyarapszik. Éjszaka 1x kel, húsz percet szopik és visszaalszik. A hintában megnyugszik, de 20 perc múlva sír. Muszáj ott hagynom, mert nekem is vannak alapvető teendőim, amiket el kell végeznem.

Lehetséges, hogy estére kevesebb tej van a mellemben? (Sírós a baba, de jól gyarapszik)

7 hetes a baba. Igény szerint szoptatok. Reggel feszül a mellem, hallom, ahogy kortyol és nyel. Késő délután felé már nem hallom a kortyolást. Puhább is a mellem, néha látom, hogy a szájából kifolyik egy pici tej. Estére már nem. Folyton szopna és sír egyfolytában, ha...

Igény szerinti szoptatás, hogyan alakult nálatok?

Elsősorban a kezdeti időkre lennék kiváncsi, tényleg az első pár hétre. Miből tudtad, hogy éhes a babád és nem csak unatkozik, más baja van? Beállt így is egyfajta napirend, és ha igen, mikortól? Köszönöm előre is a válaszokat :) Első babámat várom, aki hamarosan...

Válhat ilyenné az igény szerinti szoptatás? Gyakorlatilag állandóan mellen van a baba.

Igény szerint szoptatok (a La Leche Liga irodalmát vettem alapul), tehát minden nyösszenésre megszoptatom a babát két hetes korától kezdve. Most hét hetes. A 2-3 óránkénti szoptatás nem vált be, mert állandó sírás volt a szoptatások közt és nem tudtuk megvigasztalni,...

Túl lehet etetni egy csecsemőt anyatejjel? Igény szerint vagy három óránként szoptattok?

A védőnő azt mondta, hogy szerinte azért fáj a 2 hetes babám hasa, mert túletetem és feszül neki. Igény szerint szoptatom, de ez nem jelenti azt, hogy fél óránként cicit kapna. Össze-vissza eszik, egyszer 40 grammot, egyszer 80-at, így van, hogy másfél óra múlva már...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!