Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babóm 2hetes és pár napos. Az...

Babóm 2hetes és pár napos. Az agondom, hogy ő sokszor egy másfél óránként szopizna, viszont nekem addigra még nem termelődik újra elég tejem. Baj ha ilyenkor teával kínálom?

Figyelt kérdés
2010. aug. 2. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Anyatejes babát ne itass mással, semmi szüksége rá. Tedd nyugodtan cicire, idővel majd több tej fog termelődni. Azért két eteés között másfél óra teljen el, hogy a baba meg tudja emészteni a tejet.
2010. aug. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bizony. Rakd cicire, azért igény szerinti a szoptatás, szépen többet szopik, és több tejcsi termelődik. 1-2 nap alatt beáll a dolog, bár ekkora babáknál van hogy tovább tart, hiszen most nagyon növekedik :-) Nekem is a kislányom annak idején álladóan szopott, és első hónapban 2 kg- hízott.
2010. aug. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
szopi után ne fejjem le akkor?mert ha lefejem akkor egy óra múlva nincs tej,de ha nem fejem akkor begyullad nem?tanácstalan vagyok!
2010. aug. 2. 09:59
 4/10 A kérdező kommentje:
és sokszor nem telik el a másfél óra,viszont babóm kimered,na akkor mi a teendő?
2010. aug. 2. 10:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha szoopi után nem fejed le, viszont akkor szoptatod a babádat, amikor kéri (akár egy-másfél óra múlva is), akkor lesz elég tejed.


Teát ne adj neki. A gyomra nagyon pici, nagy hiba lenne, ha az értékes helyet a gyomrában az értéktelen (sőt, káros) te afoglalná el az anyatej elől. Folyadékkal (anyatej, tápszer) táplált babáknak nincs szüksége folyadékpótlásra. Az én 4,5 hós fiam még nem látott se teát, se vizet, a legnagyobb kánikulában is csak anyatejet kapott, és láss csodát: nem száradt ki. :-)

2010. aug. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én sosem fejtem, mégsem gyulladt be a mellem, bár igaz, hogy a fél éves lányom még most is 2 óránként eszik.
2010. aug. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
biztos, hogy begyullad a melled? mik a tünetei?
2010. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:

Azért szopik még ilyen sokszor, mert pici a gyomra, gyorsan kiürül (ráadásul az anyatej nagyon gyorsan emésztődik) és ő sem elég erős/ügyes még ahhoz, hogy nagyobb mennyiségeket szopizzon ki, amivel tovább bírhatná. És az is lehet, hogy még a kereslet-kínálat sem állt be, tehát nem annyi tejed van, amennyi neki kellene. De mindez teljesen normális!!!

Ha igény szerint szoptatod, azaz ahogy ő jelzi és amíg ő szeretné(!), akkor előbb-utóbb be fog állni az egyensúly és szépen lassan ki fognak tolódni a szopiidők. NINCS MINIMUMIDŐ, amit be kéne tartani, se 2, se másfél, se akárhány óra! Csak arra az egyre kell figyelned, hogy mindig alaposan kiürítse legalább az egyik melledet.

Ha ez a kiürítés szopival nem történik meg, akkor a maradékot érdemes most még kifejned, akármennyi is az. Ezzel is járatódnak a tejcsatornák és a gyakori inger hatására több tejed fog termelődni.

A melled akkor fog a legvalószínűbben begyulladni, ha túltelítődik ill. ha egyes részeiből nem ürül ki rendesen a tej. Az első elkerülésére nem szabad megvárni, amíg a melled nagyon megtelik, elkezd keményedni és feszülni - ilyenkor azonnal szoptatni vagy fejni kell! A második esetben pedig oda kell figyelni az alapos ürítésre (lásd feljebb), illetve ha szükséges, érdemes időnként váltogatni a szopipózokat.

TEÁT NE!!! Szoptasd, amikor csak kéri! Így lesz mindig elég tejed!

Egyébként pedig ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt: www.lll.hu

2010. aug. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És ha csak szomjas???
2010. aug. 2. 13:45
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak szomjas, akkor is szoptasd. A szopizás elején "hígabb" tejcsi jön, a végén pedig a zsírosabb, kalóriadúsabb. Ha csak szomjas, akkor csak a hígabb kell neki, hamarabb abbahagyja a szopit.

Teát semmiképpen ne adj neki, elég az anyatej. Ha igény szerint szoptatsz és akkor adsz neki, amikor kéri, akkor nem fog begyulladni a melled, nincs szükség fejésre sem.

2010. aug. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!