Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől termelődik az anyatej a...

Mitől termelődik az anyatej a legjobban?

Figyelt kérdés

Még csak 10 hetes a babám. de minél többet eszik, annál több a tejem. Természetesen amikor szükséges fejem is és elteszem későbbi időkre. De arra lennék kíváncsi, hogy a sok folyadéktól, a tápláló ételektől vagy így együtt a kettőtől.

Na meg persze a nyugodt életviteltől?


2011. okt. 28. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen,sok folyadék fogyasztás,megfelelö táplálkozás.Minnél többet cicizik a gyermek,annál több tej termelödik.
2011. okt. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 coffeez ***** válasza:
Én anno mindent kipróbáltam. Amit éegelőször ajánlottak, azt próbáltam legutóljára(sajnos), mert nem hittem benne. Pedig dupláztatta a napi mennyiégem: KESUDIÓ, egy zacskó/nap, ez tök komoly. És persze sok folyadék (nem cukros, az vizet von el), az kell, az alap. Sok sikert :)
2011. okt. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdekes ez, olyan mint a terhesség vagy a szülés, kinek ez kinek az válik be. Sőt még időszaktól is változhat.Nekem az első babámnál a lactoherb tea és a more milk kapszula vált be. Bár mint utóbb kiderült lehet ÉPP a teától fájt olyan nagyon a hasa.(pihenésről szó se lehetett sajna)

A másodiknál ezek egyike se vált be, nála rendesen kellett ennem, diéta szóba se jöhetett amíg szopott.

Most a harmadiknál a kaja mindegy viszont vagy 3 litert kell igyak mert ha egy nap is kimarad, nagyon megcsappan a mennyisége.

2011. okt. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én tiszta vizet ittam, vagy 100% gyümi teát, cukor nélkül, ahogy már írták. Amelyik szopis tea bevált: Milusun granulátumos tea. Finom, és nagyon jó, és nem fáj a bébi pocija tőle. Ja, trappista sajt, de ami nekem a legjobban bevált, azt egy 3 gyerekes anyuka javasolta: pattogatott kukorica. Nem is hizlal, nem fáj a hasa tőle, és rengeteg tejcsit gyárt.
2011. okt. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Általában 3 dolog van, ami nélkül nem megy sehogyse: igény szerinti szoptatás + elegendő folyadék + kipihentség. Ez a szopi szentháromsága. Ha ezek megvannak, akkor jó eséllyel lesz elég tej, de ez persze nem szentírás. Ha viszont valami gond van, akkor először ezeket érdemes átgondolni, mert sokszor itt van a bibi (főleg az elsőnél és a harmadiknál).

Hogy ezeken kívül mi segíthet még, az már egyéni: bogyók, teák, ételek, bármi.

Nekem is elég volt a 3 fenti.

2011. okt. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!