Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor fejjem le a tejcsit?...

Mikor fejjem le a tejcsit? Szopi után ha lefejem, akkor babámnak sokszor nincs még a következő szopiig elég. Viszont ha nem fejem akkor begyullad. Mit tegyek? Szoptassak váltott mellből? Adjatok tanácsot

Figyelt kérdés
2010. aug. 2. 10:06
 1/3 A kérdező kommentje:
és csak abból fejjem ki amiből szopizott?vagy a másikból is?
2010. aug. 2. 10:08
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Elvileg minél többet szopik (minél többet fejed), annál több termelődik. Minden alkalommal kell mindkét mellből adni, de felváltva. Először az egyikkel kezded, ha kiürült, a másik, legközelebb azzal kezded, amelyikben abbahagyta.
2010. aug. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
6 hetesen kaptam egy jó kis mellgyulladást és tejlázat... utána én is, mivel féltem egy újjabb gyulladástól, próbálkoztam a fejéssel. De ugyan ez volt a problémám, mint neked. Ekkor rájöttem arra, hogy nem kell erőltetni ezt a fejés dolgot, mert valószínű nincs olyan nagyon sok tejem, hogy szopik után még érdemben maradjon benne valami. Mellesleg még mindig mindkét mellből szoptatok (3 hósak vagyunk)Csak akkor fejek, ha érzem, hogy feszül a cicim, mert mondjuk a kislányom nem szopizott rendesen, és mondjuk már egy-két szopi eltelt, és még mindig érzem, hogy nem okés. Újabban azt teszem, hogy mivel lányunk este 8-tól 5-ig alszik, ez nagyon hosszú idő, ezért lefekvés előtt, olyan 11-12 körül lefejem a melleimet. Így van tartalékom a hűtőben, plusz nem durranak be reggelre a melleim. Ennél többet nem akarok fejni, mert szerintem a legjobb, ha beállt a kereslet-kínálat, ami azt jelenti, hogy annyi tejet termelsz, amennyire a babádnak szüksége van és nem a frigóba gyűjtöd literszám...
2010. aug. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!