Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szoptassak túl nagy...

Hogy szoptassak túl nagy mellel, és puha mellbimbókkal?

Figyelt kérdés

Alig bírom a babám szájába tenni a cicimet, olyan nagy (eleve nagy is volt) a bimbóudvarom is hatalmas, nem tudja normálisan bekapni a kicsi, nem fér a csöpp szájába. Ráadásul a mellbimbóm is olyan "plötty", nem kemény, nehéz rákapni.Amikor már elkezdi szívni, egy kicsit keményedik, így könnyebb, de ha eltelik mondjuk 5 perc, és kicsúszik a szájából, már megint olyan puha és kész kínlódás visszaadni a szájába. Jaj, nem tudom, hogyan fessen le a helyzetet normálisabban megfogalmazva.

Tejem lenne, a fejést meg szeretném elkerülni, szoptatni szeretnék! 1,5 hetes a babám.


2011. szept. 8. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

az én mellem is ilyen, és nekünk is vannak nehézségek...

sehogy sem tudod "felállítani" a bimbód? hideggel, csípkedéssel, mert úgy könnyebb lenne, de ha nem akkor csipd össze két újaddal és úgy add a szájába. sajnos arra nincs ötletem, hogy mit tegyél ha kicsúszik. nehéz ügy. sok sikert!

2011. szept. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg bimbó védővel?
2011. szept. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is szoptatni szerettem volna, de a kisfiam még addig se jutott, ameddig a tied. :( Úgyhogy, nálam marad a fejés, bár nekem végig nagyon kevés volt. (A max. 180 ml este.)

Nekem a védőnő se tudott segíteni, 40 percet üvöltött a kicsi, mire fogta magát és elment tőlünk, nem is jött hetekig. Nagy nehezen, sok olvasgatással rájöttem, hogy lapos a mellbimbóm, nem védő kell, hanem mellbimbókiemelő. Próbáld meg azzal. Egyébként dettó olyan, mint a tiéd. Nagy mell, nagy bimbóudvar, nem tudott rákapni a picike szájával a baba.

Remélem, hogy sikerül szoptatnod.

2011. szept. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én még próbálkoztam ingerléssel, előtte fejéssel, a védőnő már azt is javasolta, hogy apa szívogassa meg, gyorsan öblítsük le, és utána mehet a baba szájába. Na, egyik sem jött be. :(
2011. szept. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bimbóvédő.

Nálam is ugyanez a helyzet, nem akart ciciről szopni,mert nem tudta bekapni. A bimbóvédővel szerencsére már jó. Próbáld ki mindenképpen!

2011. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia ugyan ilyen gonjaim voltak és sajnos csak a saját káromon tanultam..mire réjöttem,hogy a legjobb már nem volt elég tejem..de ez hosszú..szóval megpróbálom neked pontosan leírni,nekem hogyan sikerült végül is szoptatni,a nagy mellemből.

Az oldalamra fekszem,lekönyöklök és a könyöklő kezemmel(tenyeremmel)alátámasztom a mellem és igy tudom tartani a babámnak,nem csúszik ki a szájából,mert nem kell tartania..igy sokkal könnyebben kap rá és a mellbimbódat is szépen tudja szívni,nem kell küzdenie a megtartásával.Később,ahogy erősödni fog egyre jobb és könnyebb lesz.

A babádat fordísd magadhoz az oldalára,én egy lapos párnát tettem a szopi idejére a feje alá,rá egy textilpelust,igy nem tejeztük össze a párnát sem.

Sőt a hátához is tettem párnát,hogy ne guruljon a hátéra vissza,igy a másik kezemmel is tudtam a mellemet tartani neki.

Bocsánat,ha sokat írtam de remélem sikerül segitenem ezzel a "pozícióval".

Írd meg hogy bevált e nálatok...

Sok sikert!

2011. szept. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

bocsánat,javítok:..*hátára* és *rájöttem*

:DD

2011. szept. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!!!

A jégkockás megoldást még nem próbáltam, sort fogok rá keríteni.

Viszont kedves 20:52-es válaszoló, pont így próbálok szoptatni :))))

Alattunk alátét, ő oldalra fordítva, háta mögött párna. Én meg úgy fogom a cicim, hogy alulról is, meg felülről is, hogy kapjon levegőt az orrocskáján. A másikkal meg támaszkodom. Más pózban nem is menne. A kisfiamat is csak egy hónapos koráig sikerült szoptatni, de akkor kevesebb volt a tejem is. A fejés meg macerás így is -úgy is, bár ha az marad, az marad. Mindenesetre kitartóan próbálkozunk, most pl. tudott annyit szopni, hogy el is aludjon :)

Köszi mégegyszer a válaszokat, még átolvasgatom mindegyiket :)

2011. szept. 8. 21:34
 9/10 A kérdező kommentje:

Ja, tejem több van, mint 1. babával volt, de így is kevés, néhányszor már fejtem, és 40 ml volt a kettőben.

Gondolom, ha minél többször teszem mellre a kicsi lányt, akkor annál többnek kellene termelődnie..

A mellbimbóvédőt már 1. gyerekkel próbáltam, de nincs 3. kezem, merthogy az is csúszkált össze-vissza, csak rosszabb volt :S

2011. szept. 8. 21:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Próbáltad már a keresztartást? Én nem tudtam fekve szoptatni, úgyhogy 11 hónapig ülve voltam kénytelen - Anita szoptatós melltartóból I kosár kell, gondolhatod... ráadásul ellaposodó a bimbóm - nagy nehezen keményszik, de ahogy elmúlik a folyamatos inger, ellaposodik, úgyhogy nekem az Avent mini bimbóvédő vált be, de nagyon.

Leültem az ágy szélére, babám kispárnán feküdt az ölemben. Amelyik mellemből evett, azzal az oldali kezemmel tartottam a bimbóvédőt, a másik kezemmel pedig magam felé fordítottam a kicsit és tartottam. Irtó kényelmetlen, majd leszakadt a hátam, de másképp nem ment, így viszont 5 hónapig csak anyatejet kapott, 11 hónaposan pedig érdeklődés hiányában szűnt meg a szopizás.

Itt egy kép róla:


[link]

2011. szept. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!