Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoptassak 10-10...

Hogyan szoptassak 10-10 percet mindegyik mellemből, ha kb 6-7 perc után befejezi a szopizást a babám?

Figyelt kérdés
AZt mondja a szakirodalom, na meg a csecsemős nővérek a kórházban, hogy mindegyik mellből szoptassunk 10-10 percet. Na, de hogyan, ha az én picikém, aki amúgy 3 hetes, elrendezi percek alatt az egyik mellem, a másikról hallani se akar. Így kb 2-3 óránként eszik hol egyik, hol másik ciciből. Nagy baba, 4 kg-mal született, most 4,5 kg. Szóval nem is tudom.... Úgy érzem ez így jó, de lehet, hogy tévedek. Nektek mi a véleményetek, tapasztalatok?
2011. okt. 29. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szakirodalom szerint neveljük a gyereket! Ha jól lakik néhány perc alatt, akkor egészségére. Nem kell erőltetni a hosszabb időt illetve a két mellet, ha neki csak ennyi az igénye.
2011. okt. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Soha nem szoptattam két mellből egyik gyerekemet sem. Ráadásul ők is olyan nagy babák voltak, mint a tiéd, ügyesen szopiztak, pillanatok alatt jóllaktak. Soha ne hallgass szakirodalomra, csak a babádra! Mindent jól csinálsz!

Esetleg olvasgass itt: [link]

Nagyon sokat tudnak a szoptatásról, ha kérdésed van, itt keress választ.

2011. okt. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszolóval egyetértek, legfőképp, hogy a babád hízása maga a tökély.

Amúgy milyen szakirodalom írja a 10 percet, mert ez már eléggé elavult nézet. Kb. anyukám korában volt ez a szabály, amit már felülírtak a kisbabák valódi igényei szerint.

2011. okt. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én két mellből szoptattam, mert soha nem volt elég egyből. Szerintem örülj neki, hogy ilyen ügyesen szopik a babád, és így feltételezhetően elég is a tejed.

A csecsemősök adtak nekem is tanácsot, de a babámnak meg nem az volt az igénye.

Olvasgathatsz a szoptatásról, kérhetsz tanácsot, de csak egy dologra figyelj: a babád jelzéseire.

2011. okt. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, bízd a babádra. Az enyém 5 percnél tovább nem szopizik és csak egy mellből eszik mindig! Nem kell nmindig a szakirodalomra hallgatni:)
2011. okt. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

3 hetesen már nálunk is így ment, 5 perc alatt letudta, én úgy tudtam ez így normális.

Később (olyan 2-3 hósan) van már megint az hogy élvezik a cumizást is, és akkor is maradnak még ha már jóllaktak. Legalábbis az enyémek így voltak-vannak vele :) De ekkor is elég általában egy cici, kivéve ha növekedési ugrás van, és kéri mindkettőt.


Erről a 10 percről nem is hallottam 2 gyerek után...

2011. okt. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:
78%

A 10-10 percre akkor lehet szükség, amikor még nem indul be a tej rendesen, illetve azt a célt szolgálja, hogy a baba elég időt legyen mellen és a hátsótejhez is hozzájusson. De valóban, ez még a régi javaslat (és némileg problémás is); az új már az igény szerinti.

Ha nektek úgy jó, ahogy csináljátok, akkor az a lényeg. :)

A 2 melles szoptatás majd később jöhet újra elő: fejlődési ugrásnál, nagyobb étkű babánál (és kevesebb tejű mamánál), türelmetlenebb babánál. De akkor se 10-10 perc a mérce, hanem a baba jelzése. Ha elengedi az elsőt, akkor jöhet a másik, ha kéri. Ennyi.

2011. okt. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!