Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha beállt a tej kereslet-kínál...

Ha beállt a tej kereslet-kínálat, kb annyi milli termelődik, amennyit egy szopi alatt megeszik?

Figyelt kérdés
a doki a babánk súlyából kiszámolta egy evés során hány milli tejet kéne, hogy megegyen. Ennek 5 hete, akkor kb 60 millit mondott, ha naponta 8xszopizik. Azóta hizott a babánk, viszont most fejtem le tejet, és csak 80 millit tudtam lefejni. Lehetséges, hogy ez a 80 milli az amit egy evés során megeszik? Kicsit keveslem a 80-at a 60-hoz képest, hiszen hízott legalabb 1 kilot azóta, bár az is igaz, hogy mostanában nem 8x eszik, hanem legalább 10-11x. Gondolom így kevesebb lesz az egyszeri adag.
2020. júl. 8. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Én szoptattam mindkét gyerekemet 2 éves korukig. Volt tejem bőven. Volt, hogy fejtem belőle, elraktam a fagyasztóba. De egy idő után nem jött úgy a tej, sem kézzel, sem mellszívóval. A gyerek a legjobb, legerősebb mellszívó, a hátsó tejet ami laktatóbb jobban ki bírja szívni. Szoptatod egyébként vagy fejed neki?
2020. júl. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szoptatom :)
2020. júl. 8. 16:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem engedd el ezeket a miliket .Egy tápszeres baba esetében ad egy támpontot, de ott is eltérhetnek az igények .

Én azt csináltam 2hónapig ,hogy mértem szoptattam mértem tápszereztem .Mert ennyit és ennyit kell ennie a doki megmondta és be is puszilta, biztosan nem elég a tejem.De hogy nem elég amikor szét feszül?Elhagytam nem mértem ,nem idegesített. Gyönyörűen hízik, fejlődik ,sztem ez csak egy felesleges sztresszelés .Mond meg (persze ha van elég pisis kakas pelus plusz szépen hízik)ha kérdezik ,hogy annyit eszik amennyi jól esik neki.

2020. júl. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 khniki ***** válasza:
Felejtsd el, mennyi jön ki fejéskor! Nekem a fele jött ki mindig, de van, aki nem is tud fejni. Amúgy meg mindegy is, mennyit eszik, hiszen szépen hízik. :)
2020. júl. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!