Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S Tegnap jöttünk haza a...

S. O. S Tegnap jöttünk haza a korházból a picike fiammal, de nem tudom szoptatni a mellbimbóm tiszta seb. Tápszert nem akarok neki adni, milyen tea jöhet szóba?

Figyelt kérdés
2010. aug. 3. 08:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Teát ne adj még neki, tudom, nehéz, de sbes mellbimbóval is szoptatnod kell, hagyd rászáradni a tejet, az majd helyrehozza. hidd el, megéri, még ha fáj is. A lányom 2 napig vérző mellbimbóból szopizott...
2010. aug. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Velem is ugyanez volt, én ekkor kezdtem el bimbóvédőt használni. Utána hamar el is múlt a problémám. Ahogy az első írta, én is hagytam rászáradni szopi után a tejet.
2010. aug. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A bimbóvédőt nem hajlandó bekapni.

Azért köszönöm a segitséget!

2010. aug. 3. 08:25
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld úgy, hogy felteszed a bimbóvédőt és nyomsz bele egy kis tejet, s úgy teszed a szájához. Érezze, hogy onnan jön az ennivaló. Nekem így bevált, remélem neked is sikerülni fog. Kitartás!
2010. aug. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Totál alkalmatlannak érzem magam most erre a feladatra! Ez természetes?
2010. aug. 3. 09:21
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Hát nem. Erőt kell venned magadon, nem adhatod fel.
2010. aug. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Az normális, hogy így érzed, de egyáltalán nem vagy alkalmatlan!


Először is nyugodj meg, mert ez az idegesség nem tesz jót sem neked , sem a babának.

Kend a cicidet valamilyen bimbóvédő krémmel (ha az anyatejes kenegetés nem jön be). Semmiképpen sem hámosítóval (pl neogranormon), mert azok vastag "heget" csinálnak, ami reped. Gyógyszertárban lehet kapni garmastan kenőcsöt kifejezetten erre való.

Ne vegyél most fel melltartót, minél többet szellőzön a bimbód, ha teheted legyél poló nélkül.


Kapcsolj ki mindent, telefont, internetet, tévét, rokonokat és csak a babára koncentrálj, figyeld a jelzéseit, próbálj ráhangolódni. Neki most nagyon nehéz, segítened kell, nem pánikolhatsz be.


Félhomályban, csendben és nyugalomban tedd cicire és figyelj arra, hogy minél nagyobb részt bekapjon a bimbódból. Helyezkedj el kényelmesen, ne feszüljön a tested és így húzd a babát rá a cicidre úgy, hogy teljesen veled szemben legyen (tehát a fejét ne kelljen oldalra fordítania vagy hátrafeszítenie stb).

Símógasd meg a száját a bimbóddal, figyeld, hogy hol a legérzékenyebb a kis szája, mikor nyitja a legnagyobbra és akkor húzd őt rá a cicire.

Amíg sebes a cicid, addig sajna figyeld az órát, mert nem jó, ha szétáztatja a baba most. Amikor leveszed a ciciről, előbb dugd be az egyik ujjad a szájába és szűntesd meg a vákumot, nehogy belehúzzon neked még a sebbe!


Ne adj most teát, még nagyon picike, nem tesz jót és nem is lakik jól vele, semmi értelme ennek most!


Nyugodj meg, nem vagy alkalmatlan vagy béna vagy semmi ilyesmi! Hidd el, senkinek sem mennek simán az első napok, hetek, főleg nem első babánál! Mindenki ugyanígy "szenved" az elején, mégis sokaknak sikerül a szoptatás. Szóval ne keseredj el és ne add fel!!!

2010. aug. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
vegyél bimbókrémet,ez sokat segít..vagy fejd le a tejet és cumisüvegből etesd meg!!
2010. aug. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
_Szia! Nekem is tiszta seb volt a mellem. Kiderült azért lett ilyen sebes, mert le volt nőve a pici nyelve. Ezt nem mindig veszik észre a kórházba. Én az aloevera first sprayt használtam. Nagyon gyorsan begyógyult a seb. Kitartás, ne add fel, kb 1 hét és már csak rossz emlék lesz. DM-ben 1400 Ft a spray. Most 10 hónapos a pici és még mindig szopik, pedig közel voltam én is a feladáshoz.
2010. aug. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Garmastan kenőcs segített, de olyat is lehet kapni, amit nem kell lemosni szoptatás előtt. Szellőztesd minél többet a mellbimbót, úgy gyorsabban gyógyul. Próbálj megnyugodni, ne add fel, sokan átesünk ezen az elején, de most a kisfiad legyen a legfontosabb, érte megéri összeszedni magad!
2010. aug. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!