Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeretném lassan leválasztani...

Szeretném lassan leválasztani a babám, aki 8 hónapos és cicin alszik. Nyilván valami finomabb megoldásra gondoltam, fokozatosan. Valami ötlet? #szoptatas #elvlasztas

Figyelt kérdés
Szoptatási csoportba direkt nem írtam, mert ott kb az 5 éves gyereket is szoptatnák. Nekem már megterhelő a sok szopi és szeretnék végre " önálló lenni"

2020. júl. 19. 12:21
1 2
 11/15 khniki ***** válasza:
Cumit nem fogad el? A kisfiam 5 naposan kapott cumit, így nem volt sosem cicin altatás.
2020. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Sikerrel jartál kedves kérdező? Ha igen, hogy csináltad?
2021. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
nem :) sajnos még mindig cici van. igazabol tul faradt voltam mást kiprobalni. de ha van valakinek tapasztalata, jó, akkor szívesen meghallgatom
2021. jan. 28. 21:24
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A fiam hamarosan 15 hónapos. Naponta még egyszer szopik, de pár hét és azt is "elveszem" tőle. Nekünk jól alakult. Nem volt nagyon könnyű de nehéznek sem mondanám. Nálunk így alakult:

1 éves kora előtt 1-2 hónappal kezdtem.

Napközben amikor cicit kért két étkezés között, akkor vízzel vagy étellel kínáltam. Igyekeztem elterelni a figyelmét. Ez nem mindig sikerült persze, de ez belefér.

Amikor ezt megszokta és már csak az altatások alkalmával kérte a cicit, akkor jött a következő lépés.

Amelyik altatás volt a legkönnyebb (nekünk az első nappali alvása volt az) annál vettem el a szopit, persze itt is volt kicsi tiltakozás, de 2-3 alkalom után megszokta, amikor már ez is stabilan működött akkor "elvettem" tőle a második napközbeni "elaltatásos cicit".

Szépen haladtunk, de még mindig sok szopi volt. Éjjel ébredt 3-8 alakolomma (ez változó volt) szopizni plusz szopizott esti elaltatásnál és reggel ébredés után. Karácsonykor (ekkor volt bő 13 hónapos) elhatároztam, hogy nincs több éjjeli cici. Ekkor külön szobába került és a férjem aludt vele. Amikor éjjel kelt, akkor ő volt ott vele. Második éjszaka nagyon keservesen sírt, ezért Bementem hozzájuk, hogy megvígasztaljam, de ez hiba volt. Csak jobban sírt és nem értette, hogyha ott vagyok akkor miért nincs cici. Így a következő éjjel már nem mentem oda. A 3. éjszaka volt az utolsó amikor felkelt és éjjel szopizni szeretett volna. Így már csak esti elaltatásnál és reggel ébredés után kapott cicit. 1 hónapja a reggeli szopit is "elvettem" tőle. Így ébredés után étellel kínáltam. Ezt is viszonylag hamar elfogadtad. Most ott tartunk, hogy naponta egyszer kap. Ez az esti elaltatásos cici. Ehhez nagyon ragaszkodik. Úgy tervezem, hogy várok pár hetet (Max 3), hogy hátha lesz olyan alkalom amikor könnyebben "elengedi" a szopit. Ha nem lesz, akkor ezt is "elveszem" tőle.

Remélem tudtam segíteni.

2021. jan. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

A napokban megtörtént. Az utolsó szopizást is "elvettem" tőle. Nem viselete meg. A napokban lesz 15 hónapos. Nagyon boldog vagyok hogy ilyen könnyen ment.

2021. febr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!