Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a hozzátáplálás nagyon...

Ha a hozzátáplálás nagyon gyorsan megy, honnan tudom, hogy minimum fél litert szopizik mellé a babám?

Figyelt kérdés
Egy hónap alatt eljutottunk oda, hogy 3-4 dl pépet elfogyaszt naponta. Nem tudom lemérni,mennyit szopizik és aggódom, hogy esetleg nem eleget. Amikor utoljára mértem, 6 kg-s volt, de csak alig több mint fél litert szopizott, köszönte nem kért többet és gyarapodott, ez rég volt. Nagyon jó étvággyal eszi a pépet, többet követel, ha nem adnék ennyit. Olvastam, hogy még sokáig kell legalább 500 ml tej. Valaki találkozott ilyen problémával? Érzésre szopizik rendesen, nem keményebbek a melleim, de kérdés, hogy apad-e.

2020. júl. 24. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ezt bízd rá. Én elrontottam, mert amikor kérte volna, nem adtam kóstolót, mert még csak 5 hónapos volt, aztán mereven ragaszkodtam a hozzátáplálási táblázatokhoz, soha nem adtam volna neki kóstolót a közös ebédből. Egy hónapig imádta az almát, őszibarackot (mai napig imádja a gyümölcsöket), de aztán nem volt hajlandó enni, mondjuk akkor jött ki az első foga, de ezt követően mereven elutasította a hozzátáplálást és csak szopizni akart, ami azért volt katasztrófa, mert apadt a tejem. Én nagyon féltem, hogy kórházban kötünk ki, mert a lefejt anyatej se kellett neki, se tápszer, csakis a mellemből. Minden szopit mértem, már annyira rettegtem, hogy vajon mi van a gyomrában, mások meg legyintettek, mert dundi volt. De csak addig volt dundi, amíg el nem kezdett mászni. 8 hónapos korától fogva nagyon lefogyott. Akkoriban már csak olyan napi 2,5 dl tejem volt. És még ez is elég volt tulajdonképpen ahhoz, hogy átvészeljük, amíg végre enni nem kezdett, ugyanis az anyatej csodálatos és ha kevesebb, akkor sűrűbb és táplálóbb. Én boldog lettem volna, ha az anyatej mellett van akkor alternatívánk, de nem volt még hónapokig.:( Nekem szoptatási tanácsadó segített, de nem azzal, hogy visszavarázsolta a tejemet napi 1 literre, hanem segített abban, hogyan vezessem be úgy az ételeket, hogy elfogadja. (Közösen kellett főznünk és együtt ennünk, a gyerek előtt adva a mintát.) Kemény volt, de nagyon fellélegeztem, amikor végre mennyiségeket kezdett enni. Ettől függetlenül nem lett jó evő, valószínű a sok erőltetés miatt sem.

Szóval te csak örülj neki, hogy jól eszik a babád. Ha kevesebb anyatejet iszik mellé, akkor az sűrűbb és táplálóbb lesz, nem marad le semmiről, ez a napi fél liter anyatej, ez nem teljesen igaz, mert a sűrűsége változik. Az én babám amikor napi 1 liter anyatejet kellett volna tankönyvileg meginnia, max. 500-600 ml-t ivott és megkérdeztem a gyerekorvosunkat, ő meg visszakérdezett, hogy és emelett hízik? Nagyon is szépen hízott mellette, erre azt mondta, akkor ne foglalkozzak a napi 1 liter előírással.

2020. júl. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Az anyatejes gyerekeimet nem méregettem sosem, az egy szem tápszeresem viszont soha nem evett annyit, mint ami a dobozon fel volt tüntetve. Soha. A hozzátáplálással szépen haladtunk mindegyikkel, a szopiról/tápszerről pedig szépen lassan leszoktak, az anyatejesek 1 éves korukra, a tápszeres másfél éves korára. Rengeteg sajtot, joghurtot, zöldséget, gyümölcsöt esznek, mindig szépen gyarapodtak, ügyesek, okosak. Emberek, nem gépek. 😊 Ne aggódj.
2020. júl. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 khniki ***** válasza:
77%
Amikor már csak reggel-este szoptattam, szerintem tuti nem volt fél liter... Aztán már csak este. Utána elkezdtem tápszert adni, abból kb megvan. Szóval kb egy hónapig nem kapott fél litert. Szépen fejlődött akkor is, most is.
2020. júl. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Derwer ***** válasza:
100%

Már ieraky de megerősítem:

Ne ragaszkodj mindenféle táblázathoz, azok legjobb esetben is közép értékek. A te gyermeked meg vagy ilyen, vagy olyan.

Ha gyarapodik akkor nem lehet semmi gond. Sőt, pl az én fiam 8hinaoosan másfél hónapig kB nulla grammot hízott, pedig evett, de egyszerűen lemozogta.

2020. júl. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugtattatok :)
2020. júl. 25. 09:13
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom,ki jött ide lepontozni, mert én mindenkinek zöldet adtam.
2020. júl. 25. 09:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Én soha méregettem a babám,és azt se igazán tudom mennyi főzi pépet eszik egy nap csak úgy kb. Mindig azt nézem,hogy érzi magát. Van hogy kevesebbet eszik van hogy többet. Én többször kínálgatom,ha kéri eszik ha nem akkor nem. A vízzel is így vagyok. Többször megpróbálom. Emellett igény szerint szoptatom. Ez is változó,hányszor kb 8-szor egy nap. Én ezen nem idegeskednék a helyedben. Amíg nem sírós,jó a kedve,gyarapszik addig tuti minden oké.
2020. júl. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele. Ezek az ajánlások globálisan és kb igazak. Plusz nem minden nap egyformán eszik a gyerek. Mi van ha csak 400-at szopik szerinted? Semmi. Lehet másik nap fog 600-at. Vagy 300-át. És nekem sem eszik annyit a tapszeres gyerekem, mint a dobozon van és nem is történik semmi baj belőle. Az anyatej összetétele meg meg csak nem is állandó, hogy deciben egységesen meg lehetne adni.
2020. júl. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!