Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha egy nap minimum 5ször...

Ha egy nap minimum 5ször kakil a babám akkor elég neki a tejem ugye?

Figyelt kérdés
Eddig hordtuk anyatej gyűjőből is fele-fele arányba kapta. Akkor naponta vagy egyszer vagy volt olyan,hogy két napig nem kakilt. Másfél hete csak az én tejemet eszi azóta minden nap 5-6-7 szer kakil. Ugye kevés volt a tejem azért kellett pótolni hozzá ezért is kérdezem,ha ennyit kakil és jókedéjű akkor elég neki. Mérleget már vissza kellett adnom a nédőnőnek.
2014. okt. 13. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:

igen, biztos hogy elég, különben nem lenne jó kedélyű. mondjuk tekintettel a kezdeti nehézségekre, én azért legalább hetente egyszer átvinném leméretni. Nekem is kevés volt eleinte a tejem, elég sokat fogyott a kórházban (láz+sokat voltam bent) félő volt hogy elapadok, ezért a csecsemősök javaslatára beszereztem egy mérleget és minden nap mértem őt. Ez megnyugtatott akár hízott rendesen akár nem, egyrészt tudtam mindig kell e pótolni, másrészt ha rossz kedvű volt, le tudtam ellenőrizni hogy nem e azért mert kevés a tejem.

Nem tudom mennyi idős a babád, de nekem úgy a 4. hét tájékán lelassult a széklet, először két naponta egyszer, most meg már 3-4 naponta egyszer kakil. és ez így normális, mellette minden pelus pisis.

2014. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az enyem csak anyatejes, 4 honapos rohamosan hizik es napi 3x-4x kakil.
2014. okt. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
mondjuk az biztos, hogy a tej minőségétől is függ, ha vizesebb a tej, én úgy gondolom, akkor többet kakil, nekem mondják hogy erős a tejem, mert 3 hónapos létére még mindig napi 500 ml-t eszik max, pedig lassan 6 kg, de ezzel is szépen hízik, ugyanakkor 4 naponta kakil. A nagynénémnek minden szopinál kakiltak a gyerekek, egy nap 800 ml-t is megettek 3 hónaposan.
2014. okt. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!