Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptatnatok. Minimum,...

Meddig szoptatnatok. Minimum, ha van tejetek?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 hós! Igény szerint szoptatom,az elején a bal mellbimbóm veres volt, sebes nagyon fájt jó 3 hétig. Most egy 3 hete jön a foga, csak akkor alszik éjjel,ha a cici a szájában van,cumi egyáltalán nem kell neki.. Már - már oda jutottam,h adok neki 1-1x tápszert éjjel- nappal nem.

Ma éjjel egy órát tudtam aludni, és már nagyon kimerültem, mert van egy nagyobb is itthon velem, szóval nappal sincs alvás.tök fáj, ahogy szívja, olyan erővel csinálja, plusz ma a jobb mellem teljesen begyulladt, tele van hatalmas csomokkal fel oraja masszirozom,de nem jött ki.

Kisfiamat 15 hosan valasztottam le,akkor már úgy voltam eleg.

De most is kezdem ezt érezni,de a 4 hó nagyon kevés.volt vki hasonló cipőben? Van a esti griz, arra gondoltam,h este adok, de az a 4. Hónap után van. Szóval az még egy hónap...nem tudom mit tehetnek, de ezt így sokáig nem bírom


2015. okt. 7. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha lenne elég tejem, 6 hós koráig mindenképpen kitartanék. A te helyedben fejnék. A mellszívó nem harap (bár nem is szív olyan hatékonyan mint a baba).
2015. okt. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha lenne tejem szerettem volna 1 évig szoptatni, de legalább 7-8 hónapos koráig, bár én mindig is úgy gondoltam szenvedni nem kell. A baba is érzi, ha neked ez így nem jó. 4 hónap sokkal jobb, mint a semmi. Mindenáron nem hiszem, hogy megérné. Fejni próbáld szerintem is.
2015. okt. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 4 hónapig szoptattam. Pontosabban akkor kezdtem tápszer kiegészítést adni, és 6 hósan teljesen abbahagytam a szoptatást.

Semmi hátrányát nem látom. Most 2,5 éves, egészséges nagyon anyás kisfiú.

(rossz technika és a cumisüveg miatt szokott le a ciciről, nem a tejem volt kevés)

2015. okt. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2 éves múlt a harmadik kisfiam, és még szopik. Bevallom, hogy tök unom már, de nem bírom leválasztani. Nappal csak a délutáni alvás előtt szopik, aztán az esti alvás előtt, de éjjel a nehéz igazán ,mert ha felkel, nem alszik vissza cici nélkül. Ha nem adok neki, felordítja az óvodás tesóit, s akkor aztán ott vagyok, ahol a part szakad.


Ha fáj a szopi, akkor változtatni kell a tecnikán! Amúgy is gyakran kell váltani, hisz egy nagyobb baba már nem úgy szopik, mint egy újszülött.

2015. okt. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam 1 év a minimum. Mind a három gyerekem csinalta ezt amit irsz. Ilyen fogzásos idöszakban magam mellé vettem a babát es vele aludtam éjjel. Bevállt még a viburcol homeopatias kúp, azzal aludtak legalább 3 órat egyben a baba mindig. Dentinox géllel is kenheted neki éjjel, attól megnyugszik. Legkisebb babám most 10 hónapos és a napokban tört át neki a 3.-4. fog )két felső, és két hétig csinálta azt amit irtál. Cicim sebes de kenem bimbó védövel és gyorsan rendbe jön, pedig legalabb 5x szopizott éjjelente de inkább többszőr es hosszan. Kitartas!
2015. okt. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Dentinoxot én is használom. Ma éjjel néztem. Óránként szopizik, ugyh mindketten elaluszunk. És mikor próbálok eljonni, kezdődik előlrol :-(
2015. okt. 9. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!