Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3. Mellgyulladas 8 hét alatt,...

3. Mellgyulladas 8 hét alatt, mitől lehet, mi segíthet?

Figyelt kérdés
8 hetes a babám, mar a 3. gyulladasom van ugyanabban a mellemben. Mar nem akarok 4. doboz Antibiotikumot szedni, mi a szösztől lehet ez??? A dokik nem sokat mondanak csak "kezelik". Most legutóbb kb 2 hete volt. Volt igy valaki?
2020. júl. 26. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Esetleg egy szoptatási tanácsadó segíthet.

Nem lehet, hogy nem üríti ki teljesen amúgy? Szoktál szoptatás után fejni?

2020. júl. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
IBCLC tanácsadó, ha nem szeretnél még egyet. A legtöbb orvos, ebben az országban meg főleg, betegségkezelésre állt be, a megelőzés nem kenyerük.
2020. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem szoktam. Legutóbbi gyulladassal tanacsado/dokinal voltam es ő elmindta mit csináljak. Azt mondta h 3 napig fejjem le mindig eves utan azt a mellem, de azt nem mondta, hogy mindig kellene... Inkabb azt mondtak ott a nővérek, hogy tegyem el a fejogepet...
2020. júl. 26. 21:37
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Hmmm. Én az elejétől fejtem minden szoptatás után abból a mellből amiből evett. Egyszer sem volt gyulladásom.

Kifejezetten szoptatási tanácsadót keress. Nem orvos/tanácsadót meg ilyenek.

2020. júl. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem mellgyulladasom még nem volt szerencsére , de elzáródással és tejhólyaggal jó sokat küzdöttem. Ami nekem bevált . Minden este zuhanyzaskor masszírozd át forró vízzel óvatosan a melleidet, kívülről befelé , hónaljnál is. Így azonnal észre fogod venni ha vám valahol csomó , azt finoman forró vízzel könnyű onnan kidolgozni.

Ha már elzáródott akkor tegyél rá húzópakolást , és minden szoptatásnál kezdd a beteg cicivel úgy, hogy a baba a hátán fekszik , te meg felülről lógatod a szájába a melledet . ( tudom bénán hangzik de így sokkal erősebben tudnak szívni ) . Én ilyenkor nagyon gyakran , 2 óránként akár óránként szoptatok amíg meg nem szűnik.

A helyes mellre tétel is nagyon fontos , nekem ez okozta a gondokat . A baba állával alulról célozd be a mellbimbót, és fontos , hogy ne csak a bimbó hanem a bimbóudvar is a szájában legyen.

Ezekkel biztos nem fogsz magadnak ártani , de azért az lenne a legjobb ha keresnél egy ibclc tanácsadót , mert nagyon sok minden okozhatja . Azt kellene kideríteni mi az ( pl cumizavar , baba szopasi technikája , stb)

2020. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 khniki ***** válasza:

Szia! Nekem 5 mellgyulladásom volt az első 7 hétben. Az antibiotikum csak akkor er barmit is, ha bakteriális eredetű volt, azaz a sérült mellbimbón át feljutott valami baci.

Lehet, hogy azért gyulladt be, mert még pici a babád, nem szív elég erősen és egyes tejcsatornák nem ürülnek ki. Próbáld szoptatás közben is masszírozni, meg napközben is párszor! Vagy olyan pozíciót keresni, amiben jobban ki tudja szívni mindenhonnan a tejet! Az én kisfiam úgy 4 hónapos korára tudott olyan erősen szívni, hogy fele időre rövidült a szoptatás és egy csepp sem maradt a ciciben, illetve a fekve szoptatásnál ürült a legjobban.

2020. júl. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!