Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek egy jó stresszes,...

Szerintetek egy jó stresszes, szorongós nap, aminek végén nem tudtam aludni sem, mert egy idegben voltam, és kb éberen vergődtem, egyre idegesebben, okozhat vetélést az első trimeszterben (8. hét)?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz napom volt tegnap, mely estére tetőzött bizonyos konfliktus helyzet miatt, és hiába próbáltam kiverni a fejemből a gondokat, nagyon szorongtam, nem aludtam csak néhány órát. A szorongás miatt pedig aggódni kezdtem, h. ártok a babának. Egyébként nem jellemző rám az efféle idegesség, ez most remélhetőleg kivételes alkalom volt. Viszont aggódom, hogy ezzel pl. olyan energiákat juttattam a magzathoz, ami károsítja vagy vetélést okoz. Volt valaki, aki átélt hasonlót, és nem lett belőle probléma?

2019. dec. 12. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy kis idegesség miatt elvetélsz, akkor amúgy sem maradt volna meg a terhesség. Háborúban is születtek gyerekek, azoknak a nőknek biztos nem egy kis konfliktusa meg egyetlen egy darab álmatlan éjszakája volt.
2019. dec. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Szóval inkább még jobban belelovallod magad és még azon is stresszelsz, hogy elvetélhetsz?



Nyugodj meg inkább.

2019. dec. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Az első gyerkőc 7 hetes korában kiraktak minket az albérletből. Amúgy is mentünk volna, házat néztünk, csak épp így nem 8 hónapunk, hanem 4 hetünk volt a folyamatra, költözésig. Az álomház meglett, annyiban rugalmas is volt az eladó, hogy foglaló után előszerződéssel már beköltözhettünj, de a bank meg a házon lévő korábbi tartozások miatt csúsztunk sokat a hitellel, a eladó volt, hogy be akart jönni, visszaköltözni, mert ő nem vár többet. Börtönviselt ember, most is ott van, rendőrt kellett rá hívni. Aztán a banki ügyintézés, a felújítás, a pakolás... hát nem volt a legnyugisabb 41 hét. 😄 A lányomat indítani kellett, annyira kapaszkodott és minden tökéletes vele.
2019. dec. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

7 hetesen kaptam petefészek-csavarodást. Az első fájdalmak megjelenésétől kezdve több mint 8 órával később kerültem a műtőbe. Iszonyatos, szinte elviselhetetlen fájdalmaim voltak addig, amit nem bírtak csillapítani. Kicsit stresszes volt. Ráadásul lombik baba, így azon is paráztunk, nehogy elveszítsük. De nem lett semmi baja. Gyönyörűen fejlődik.

Most 27 hetes vagyok.

2019. dec. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Én is nagyon szorongtam, nem igazán tudom, miért, de nem vetéltem el, 11 hónapos a babám.

Van viszont egy kolléganőm, akinek a férje állásvesztése után 1 nappal elvetélt. Szóval extrém pszichés sokkhatás okozhat.

Viszont később, amikor már érzékeli a magzat a környezetet, érdemes kerülni a szorongást, sokak szerint befolyásolja a baba természetét (aki logikus, mert az emelkedett kortizol, adrenalin rá is hat), és az én tapasztalataim ezt megeròsítik. Nem mintha olyan tapasztalt lennék, de a környezetemben a szerelmes, boldog, rendezett életű, rózsaszín ködös terhes ismerőseimnek lett cuki babája, akik meg szívtak terhesség alatt (nekem pl beregségek voltak meg munkahelyi gondok, sógórnőmnek párkaocsolat, lakhatás), azok megkapták az első hónapokban nonstop üvöltő, csak mellen vagy ringatva megnyugvó többemberes "anyagyilkos" babákat.

2019. dec. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A hosszútávú anyai szorongás magzatkorban is befolyásoló hatású. Erre több pszichológiai tanulmány is van. Így ha ez tartósan fennáll, mindenképp érdemes utánajárni, hogy mi okozza és megoldani.
2019. dec. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

10 hetes terhes voltam amikor a férjem bejelentette hogy el akar költözni mert szerelmes a kolléganőjébe. 2. gyerekünk, tervezett. Szerinted mennyit sírtam és szorongtam?

Aztán 30 hetesen volt egy balesetben és műteni is kellett.

A fiam lassan 1 éves és egy mosolygós csoda. Nyugodt, tündéri baba.

2019. dec. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3 pánikrohamom volt eddig, egyszer mentő vitt be. Semmi bajunk. Szedj ilyenkor több magnéziumot, 3x500as mehet. Nyugi.
2019. dec. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16 hetes terhesen elhagyott a gyerek apja. Egyik este kitett az utcára, egy barátnőmnél húztam meg magam egy időre. Nem csak egy álmatlan éjszakám volt és nem kis pszichés megterhelést okozott. Mégis a babám időre, egészségesen született.
2019. dec. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!