Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptattátok a babátoka...

Meddig szoptattátok a babátokat? Miért hagytátok abba és mit adtatok helyette?

Figyelt kérdés
2012. máj. 4. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:

3hónapos koráig.

Nem akartam abbahagyni,volt is tejem,de a lányom egyszerűen nem akart szopizni. Így is húzós volt ez a 3hónap! Mert én veszettül ragaszkodtam a szoptatáshoz,annak ellenére hogy állandóan sírt a cicin,és soha nem lakott jól! Ráadásul erősen bukott.

Utána tápszert kapott Humana baby-fittet,majd 1éves korától tejet.

2012. máj. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 alaszka ***** válasza:
Első lányomat 18 hónapos koráig, amiatt hagytuk abba hogy nekem már nagyon fárasztó volt az éjjeli 4-5 kelés, meg mert 2 évesen bölcsibe ment, és nem akartam az utolsó pillanatra hagyni a leszoktatást. Tápszert akartam még adni helyette, de nem szerette, így végül már tejet kapott. Második lányom most 10 hónapos, 1 éves koráig mindenképp szopizik még, aztán meglátjuk...
2012. máj. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Most lesz egy éves a kisfiam, és szép lassan csökkentette a cicit magának. Sokkal jobban szereti a rendes kaját, 3 napja konkrétan eltolt magától. Este még van mutatóba egy szopi, de ha jól bevacsizik akkor az sem kell. Helyette rendesen eszik már szinte mindent (kiv. gomba, bab, káposzta, stb..), tejet - kakaót szokott inni reggelire.
2012. máj. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 20 hónapos és még szopizik reggel és este. Amúgy eszik a világon mindent, de erről nem hajlandó lemondani. Rendes tejet nagyon keveset iszik, azt valahogy nem szerette meg, pedig sokszor kínálom, mert ha abbahagyjuk a cicit, át kell rá térni.
2012. máj. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Szia. Sajnos 1,5 honapos koraig tudtam, pedig nagyon szerettem volna tovabb. Egyik szopizas utan, meg mindig nem tudom miert tobbszor hanyt, es utana az atya ur istennek sem fogadta el a cicit. Lefejtem neki a tejet hatha cumisuvegbol megenne, mert megis csak jobb az anyatej neki, de meg ugy sem fogadta el.Mondjuk ez az eset elott mar voltak problemak, hogy hiaba szopizott fel orankent csak sirt es sirt. Tejem az volt boven meg aznap, masnapra mar semmi nem volt. Ra kovetkezo napra begyulladtak a melleim, pedig rendszeresen fejtem, es odafigyeltem mindenre.

Azota viszont tapszeres a kisfiam, teljesen kiegyensulyozott es boldog. A tapszer bevalt, szereti es minden rendben van azota.

2012. máj. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

6,5 hónapig

de az utolsó két hónapban már csak reggel este tudtam neki adni

sajnos az elejétől fogva adnom kellett neki tápszer kiegészítést, 4,5 hónapig csak délután meg este, aztán megjött a menzim, a tejleadó reflexem már nem indult be a mellszívóra, és nagyon elapadt, így maradt a tápszer

Szerettem volna tovább szoptatni, és nem akartam tápszert adni, mindent kipróbáltam, megvettem, megettem, megittam amit csak erre kitaláltak, szoptattam állandóan igény szerint, mégsem lett több tejem

de így utólag már nem csinálnék belőle ilyen nagy ügyet, annak is örülök hogy eddig sikerült

2012. máj. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem magatol abbahagyta, 11 hos es kikopi. Eloszor meglepett a dolog, mert cicimanias volt. Aztan egyik napról a masikra csak fintorgott a cicitol. En mondjuk orulok ennek. Feltem, hogy ugy jarok, mint a sogornom, aki 3 evig szoptatott es neki is egy hanyas utan sikerult bemeselnie a lanyanak, hogy a cicizestol volt :) csak kivancsi voltam kinel, hogy zajlott. Nalunk azota a cumisuveg a meno es a tapszer.... De mar csak alvashoz fogadja el. Reggel nem.
2012. máj. 4. 23:51
 8/9 anonim ***** válasza:

11 hónapos koráig szopizott. Nagyjából 10 hónapos korban már kevesebbet kért, akkor már a hozzátáplálás miatt szinte csak reggel és este kapott cicit. Aztán reggel eltolt magától, később már este is. Emlékszem az utolsó időben a szopizásoknál mindig az jutott eszembe, hogy jól meg kell őriznem az emlékeimben, mert lehet, hogy utoljára szopizik. :-)

De nagyon örülök, hogy ennyi ideig sikerült ciciztetnem.

2012. máj. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2,5 éves korig, ő választotta el magát.
2012. máj. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!