Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van valaki, akinek a kezdeti...

Van valaki, akinek a kezdeti bénázás miatt két napig nagyjából nem tudott enni az újszülöttje?

Figyelt kérdés

Két napja szültem, a szoptatás nem igazán sikerült, amikor én azt hittem hogy szívja a cicit, valójában nem szívta (mem tudtam pontosan milyen érzésnek kellene lennie, első baba)

Ugye, ettől nem lesz nagy baja? :(


2020. aug. 29. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Igaz én nem bénázás miatt, de csütörtökön hajnalban szültem, vasárnap délután mentünk haza. Addig éhezett a babánk, mert semmi tejem nem volt. A kórházi napokat végigüvöltötte, mert ugye ott a szoptatás erőltetik, nem kapott pótlást.
2020. aug. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem, mire gondolsz, hisz ha valaha szívtál szívószállal, akkor csak tudod, milyen érzés. De a legtöbb nőnek csak a a szülés utáni 3-4. napon lesz teje, addig a babák folyton cicin akarnak lenni és bizony sokat sírnak, ha épp nincsenek ott, lustábbak akkor is, ha igen. Nézd meg a helyes mellre tételt itt: [link]

Ha megcirógatod a baba arcát (legegyszerűbben a ciciddel), akkor reflexből nagyra tátja a száját. Ekkor kell gyorsan magadhoz húzni, hogy olyan mélyen legyen a szájában a mellbimbód, hogy az ajka a valahol a bimbóudvar külsejét szorítsa össze.

A kórházban lennie kell szoptatási tanácsadónak, ha neked nem ajánlgatták se hagyd magad, kerítsd elő. És ha van neted, olvasgasd ezt az oldalt: [link]

2020. aug. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sárguló be, nem lesz baja és valószínű annyi előtejet osszeszipkazott amennyi elég volt neki. Amúgy ha éhezett volna, azt észre veszed ám. Nem szokták halkan csinálni. Az elotej csak pár csepp. Utána jön a több tej, azt már valószínű jobban érzed te is, hogy ürül.
2020. aug. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
1-es ez durva. En odamentem a doktornohoz és mondtam írjon ki pótlást, mert en nem hallgatom tovább, hogy ordít. Nézte a gyerek korlapjat és mondta, hogy már 60 ml-t kene ennie a súlyához és kiírta. Olyan nincs, hogy keresed ellenére nem írja ki. Nem teheti meg. Ezt most csak azért mondom, hogy menjetek kiállni amellett, akit szeretnetek. Ha az a szoptatás hogy NE kapjon pótlást akkor amellett (persze hacsak nincs orvosi indoka amiért adni akarnak), ha azt akarjátok, hogy kapjon, ahhoz is jogotok van. Nem kell bedőlni ezeknek a szövegeknek amiket a kórházban tolnak. Annyira bosszantó már ez. Nem börtön. Kórház.
2020. aug. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Baja nem lesz, főleg ha haza is engedték már. Ha még nem, max kap pótlást hogy “ne legyen kevesebb a súlya” mint ahogy született. Nálam is ez volt. 3 napig voltunk bent, próbáltam cicire tenni, de nem sikerült és a végén már olyan hülye ötleteket adtak félvállról a nővérek, hogy a végén már össze is zavarodtam. A végén egy adag tápszer után engedtek haza minket, hogy a súlyán látható legyen valami változás.


Na most, a fiamnak nem lett ettől baja, de nekem igen, ugyanis nem tudtam beállítani a szoptatási dolgokat, nem volt tejem az 5. napon se és olyan küszködés lett az egészből hogy a második hónapra tápszeres lett a fiam. Emiatt is látom, mennyire fontos ha az ember keres maga mellé egy tanácsadót, aki segít. Legyen az kórházi alkalmazott vagy szaktanácsadó. Ne hagyd magad!

2020. aug. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Először is: nincsen semmi baj!

Most csak előtejed van. Ez csak pár csepp, inkább sárga, mint fehér, és töményen tartalmaz ellenanyagot kb. minden betegség ellen, amin valaha átestél. Nagyon fontos a babának. De a mennyiségé a csecsemő mérlegen nem mérhető. Onnan tudod, hogy van, hogy a baba emészt, és ürül a magzatszurok. (Zöldeset vagy feketét (is) kakil.)

Akkor lesz tejed, ha a mellbimbód sok inger éri: sokat van mellen a babád. Azon se aggódj, ha ő most a köldökzsinór helyett a cicin akar hozzád kapcsolódni 0-24. Neki ez így jó, és így neki így természetes. Minél többet cumizik rajtad, annál gyorsabban lövell be a tej. Ezt onnan fogod felismerni, hogy pár óra alvás alatt úgy bedurran a cicid, mintha suttyomban kaptál volna bele egy kis szilikont. Innentől lesz tényleg tejed, és egyre többet fog tudni enni a babád. Ez lehet 2-3 nap, 4-5, de császár után akár 7 nap is.

Lehet, hogy a baba keményen dolgozik, nagyokat nyel, és a mérleg azt mutatja, hogy 0 ml evett. Lehet, hogy azt hiszed, hogy aludt végig, és a mérleg azt mutatja, hogy becsavart 80-100 ml tejet. Mindkettő normális, ne is stresszeld magad. Otthon ne is mérd minden evés után, mert megbolondulsz.

Ha fogy egy picit, az is normális, hisz alig evett. Mire mentek haza, addigra kell gyarapodnia. Ha még nincs elég tejed, kérj pótlást, bűntudat nélkül. Majd lesz otthon, ha nyugiban lesztek. Ezen se stresszelj.

Röviden: most még csak pár cseppet eszik, és az elég. Akkora a gyomra, mint egy mogyoró.

2020. aug. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!