Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány ml anyatejet kellene...

Hány ml anyatejet kellene szopnia egy 10 napos babának?

Figyelt kérdés

Nem iszsz, napi kb 8-10 alkalommal kerül cicire, van elegendő kakis-pisis pelus minden nap, minden szopi után szinte. Átlagban 25perc alatt meg van 1 etetés ( váltott mell, egyszer jobb, kövi etetés bal mellből). Persze előfordul,hogy 1,5órán át elvagyunk, mert beszundít, keltegetem, leteszem, felkel, cicizik, újra beszundít.. de szerencsére ez a ritkább.

Nyugis baba, nem sír szinte sose, csak mikor peluzzuk,vagy öltöztetés van, illetve, ha éhes. A probléma,hogy 4 napja stagnál a súlya.. se fel, se le.. 3690 gramm.. 2 naponta jön a védőnő, ő méri saját mérleggel.



2020. aug. 29. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Kb. 80 grammot szopnak ilyenkor, de változó. Ha nem sír, van pisi-kaki, engedd el a méregetést, felesleges. Egyszer lehet csak 60-at eszik, utána meg 100-at. Még csak 10 napos, van ideje még gyarapodni. Ha aluszékony, sárga, bágyadt, akkor kell elkezdeni parázni, vagy ha üvölt az éhségtől. Nyugika, minden ok.
2020. aug. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

KB 80 g körül, de változó.


Szerintem még most próbáld meg elengedni ezt a gyarapodás dolgot, főleg napok után.


Ez is durva h 2 naponta méri a védőnő... Nálunk ilyen sosem volt.


Hozzateszem 2300g-al vittem haza a babát, sokszor mertem emiatt saját mérleggel, én is néha paráztam.


De a te babód 3690 g, nem biztos h 300g-t fog hízni hetente :)

2020. aug. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm 😊
2020. aug. 30. 03:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!