Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 napos baba csak anyatejet ihat?

Tóth Bernadett2 kérdése:

4 napos baba csak anyatejet ihat?

Figyelt kérdés
Nem lehet neki adni nagyon enyhe teát?
2011. jan. 29. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
babaviz,tápszer ha nincs anyatej
2011. jan. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
De igen en adtam, a doki tanacsara, nagyon enyhet, mondjuk komenymagos teat, vagy kamillast. Jesszusom, mit ittak a bebik mikor nem volt "babaviz'? Forralt vizet is ihat, termezetesen lehutve.
2011. jan. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha anyatejből a napi folyadékszükséglete fedezve van akkor fölösleges. Akár árthatsz is vele, ha potyára itatod.
2011. jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 xStefix ***** válasza:
62%

Ha kizárólag anyatejes, akkor csakis anyatejet. Akkor is, ha az orvos vagy akárki mást mond. Valóban árthat, sőt, legtöbbször árt is, csak nem annyira "látványosan", gyorsan.


Ha kizárólag(!) tápszeres, akkor szükség lehet külön itatásra (babavíz vagy forralt hűtött csapvíz), mert a tápszer összetétele nem olyan, mint az anyatejé.


Ha hasfájós és egy sor egyéb megoldási mód nem vált be, akkor szükség lehet gyógyvízre vagy teára, de csakis ekkor.

"Csak úgy", szomjoltásként nem ajánlott semmilyen más folyadék, tea, pláne cukrozott ital!

(Ha szükséges, adom az idevágó linkeket.)

2011. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
a legjobbat az anyatejjel teszel neki. szóval, ha van tejed, akkor ne adj mást 6 hós koráig. ha mással itatod, kevesebbet fog szopizni, és akkor máris kevesebb lesz a tejed.
2011. jan. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, csak anyósom okoskodik... Én nem akarok semmi mást csak tejet adni neki.
2011. jan. 29. 17:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Én 6 hónapos korig semmit nem adtam,csak anyatejet.Pedig 40 fokos kánikula volt.
2011. jan. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

basszus, most látom, hogy 4 napos! Pláne ne adj neki mást. Az én anyósom, anyukám is győzködött a teáról, almáról, mert régen szokás volt hamar adni mindenfélét. De mára a 6 hóig anyatej a javasolt.


[link]

2011. jan. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Cak anyatejet,tápszert,vagy sima forralt vízet.
2011. jan. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

engem annyian próbáltak befolyásolni a - már elnézést - sokszor sületlen, maradi elméletükkel, hogy a végén nem hallgattam senkire, csak az ösztöneimre, és a Picinyem igényeire.

6 hónapos koráig kizárólagosan szoptattam a kisfiamat,és még ma is szopizik, úgy, hogy tejem is van.

egy 22 hónapos kisfiú anyukája

2011. jan. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!