Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szól az élet a szoptatá...

Meddig szól az élet a szoptatásról? Babóm 3hetes és gyakran egy-másfél órákig szopik, viszont utánna van, hogy 3órát alszik. Mikorra áll be a rendszeresség? Ha mohón eszik akkor bukik? ő bukik, de nem sokat! Az ugye nem betegség?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 10:43
1 2
 11/20 xStefix ***** válasza:
Szerintem próbáld azért időnként nélküle is, hátha sikerül, mert az lenne a legjobb. (Pl. félálomban, éjjel vagy amikor nem éhes és inkább csak cumizni szeretne.) Ha sikerülne, az jó, de ha nem, attól még lehet próbálgatni időnként. Akkor legközelebb majd akkor lesz rá nagy esély, ha elkezdi rágni a kezét és utána elfogadja már a sima bőrt is.
2010. aug. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
akkor az,hogy eltelik 4,négy és fél óra két szopi között az nem gond?
2010. aug. 6. 12:03
 13/20 anonim ***** válasza:
Milyen védőt használsz?
2010. aug. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
aventeset
2010. aug. 6. 12:13
 15/20 anonim ***** válasza:

A minit? Pedig az nagyon hasonlít a cicire, nekem simán szopizott ciciből utána. Igaz, nem 3 hetesen.


Egyébként én úgy emlékszem, hogy a 6 hetes fejlődési ugrás után állt be nálunk egyfajta rugalmas rendszer, szóval türelem :)

2010. aug. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 xStefix ***** válasza:

Dehogy gond. Ha egyébként jól érzi magát, szépen fejlődik (minden értelemben, nemcsak súlyra!), akkor minden oké. Ő tudja, hogy mire van szüksége. Ha ennyi idő kell neki, hogy teleegye magát és nagyot aludjon, akkor ez így pont jó.

Ilyenért nem aggódunk ám, sőt! Inkább olyanért fogsz majd te is, hogy már megint miért nem alszik vagy miért ilyen keveset.. ;)

2010. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én is Aventeset használtam.A 4óra alvás nem gond,nekem azt mondták,5-6 óránál tovább ne hagyjam nappal aludni.
2010. aug. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a második válaszolóhoz. Az én babám is ilyen hosszan szopizott. A kórházban nekem is mondták, hogy 20 perc után vegyem el tőle, mert a cici nem játék, szokja meg, hogy enni kell belőle. Na, ezek a komfortszopiról soha nem hallottak még? De ha elvettem 20 perc után, még tényleg csak 20 gr-nál tartott. Kb 3 hónapos koráig ilyen nagyon sokáig tartott a szopi. Az első gyerekemnél ugyanez volt, úgy látszik családi örökség. Akkor nem bántam, mert fekve szoptatok, így legalább én is tudtam pihenni. A másodiknál már nagyon gáz, be kellett vetnem az elektronikus babysittert (tv), hogy a nagyobbat lekösse. Akkor én is azt hittem, hogy ez egy örökkévalóság, de pár hónap alatt elmúlik. A bukás nem gond, ha szépen fejlődik a baba.
2010. aug. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
vettem mini aventes kiemelőt,azóta 20perc a kaja.Ez volt a gond szerintetek?
2010. aug. 7. 10:48
 20/20 xStefix ***** válasza:

Nem lehet tudni.

De az biztos, hogy a kiemelő sokkal ártalmatlanabb, mint a védő. (És akinek lapos a mellbimbója, annak meg főleg nem a védő való...!)

2010. aug. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!