Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt abból valakinek hosszútáv...

Volt abból valakinek hosszútávú problémája, hogy a szoptatás miatt hetekig/hónapokig teljes tejmentes diétát tartott?

Figyelt kérdés

6 hetes a kislányom, elég hasfájós, nehezen jönnek a pukik, és sokszor van zöld kakija, amit csak nagy erőlködés árán tud kinyomni. Néha világos zöld, néha egészen sötét, de azért van normál sárga is. Elég sok tejem van, csak anyatejjel táplálom, igény szerint szoptatok, erős is a tejleadó reflexem. A hasfájás miatt sok készítményt, praktikát kipróbáltunk már, többnyire hatástalanok. A gyerekorvos azt mondta a zöld kakira, hogy túleszi magát, és nincs ideje megemészteni a tejet, és majd beáll. A hasfájásra szintén azt mondta, hogy majd elmúlik. Olvastam, hogy zöld kaki a sok előtejtől is lehet, igyekszem többször ugyanarra a mellre visszatenni. A súlya egyébként jó, szépen gyarapszik, nincs vér a kakijában, nincs kiütése/ekcémája, nem szokott hányni (néha picit bukik, ha csurig ette magát). Mivel már mindent kipróbáltunk a hasfájásra, és a zöld kaki csak nem múlik, gondoltam, hogy kipróbálnám a tejmentes diétát, hátha használ (bár sokan amellett is ugyanezekre a problémákra panaszkodtak, hasfájás, zöld kaki...). Viszont tartok attól, hogy a tartós megvonás nálam okoz laktóz intoleranciát később, így mivel a babánál a tejallergiára utaló komolyabb tünetek nincsenek, így őrlődöm, hogy mi legyen.

Kinek van ilyen téren tapasztalata? Hálás lennék, ha adnátok tanácsot! Köszönöm szépen!



2020. szept. 15. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első babámnál én is megvontam magamtól minden tejterméket. 3 hónapos korától havonta próbálkoztam kisebb mennyiséggel, hátha már nem gyötri meg. Fél éves volt, mire sikerült lassan visszavezetnem a tejtermékeket. Nem lett semmi bajom.

A második babámnál már 38 hetes terhesen felhagytam a tejes cuccokkal okulva az elsőszülöttünk szenvedéséből :( Most lesz 4 hónapos, egy hónapja próbálkoztam meg 1,5 deci laktózmentes tejjel és rögtön visszajött a sírva pukizás a kicsinél 😕

2020. szept. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Nekem a nagyobbik arca lett merő kiütés 10 napos korára. Orvosi tanácsra én is a tejtermék mellőzése mellett döntöttem. Gabonatejet ittam, hetente max 2 szelet sajtot ettem meg. Nekem szenvedés volt, mert hús helyett én tejterméken élek egyébként, de a baba arcán pár nap alatt látszott, hogy jobb a helyzet. Az utolsó szoptatás után kezdem el újra tejterméket fogyasztani. A kicsinél már a születése előtti napokban leálltam, vele semmi gond nem volt. Így összesen 20 hónap maradt ki, nekem azóta sincs gondom a tejtermékekkel. A nagyobbik viszont a tejet nem szívesen issza, egyéb tejterméket fogyaszt, nem látok nála problémát.
2020. szept. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

6 hetesen nálunk is ennyi volt a tünet. Aztán 1-2 héttel később vér is volt a kakiban. A gasztrós szerint nem csak szemmel látható vér lehet benne. Mióta diétázom nem volt szemmel látható vér, a mikroszkópos vizsgálatra még várunk.

Az hogy most nem eszel laktózt egy darabig nem fog intoleránssá tenni, ez nem így működik.

Javaslom egy próbát megér, velem is mindenki el akarta hitetni hogy csak túletetem a gyereket. A szoptatási tanácsadó volt az egyetlen aki nem így gondolta. Illetve a gasztrós doktornő, ő szintén komolyan vett.

2020. szept. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk ugyanez volt, de be is pöttyösödött az arca, szinte egy ép felület nem volt rajta három hetes korára. A doki szerint kizárt hogy a tejtermékektől van, de a védőnő tanácsára mindent kiiktattam a étrendjéből ami tejfehérjét vagy bármilyen tejszármazékot tartalmazott, továbbá nem ehettem intenzív fűszert és puffasztó dolgokat, csonthéjasokat. Értsd tényleg minden összetevőt mindenen megvizsgáltam. Hihetetlen de a legtöbb margarint, felvágottat, édességet, péksütit, félkész terméket nem ehettem meg. Nagyon szenvedtem mire megtaláltam azt a pár dolgot amit szívesen ettem. Heteken belül elmúltak a pöttyök és gyönyörű sárga lett a kaki. A doktornő úgy nézett rám, mintha ufót látna, hogy ilyen hogy lehet, kizárt szerinte hogy ettől javult. (Na persze, de akkor mi mástól?) Hat hónapos korában rápróbaltam hátha kinőtte, de nem. 8 hónapos lett, mire ha ettem mértékkel a laktózmentes sajttól semmi baja nem lett, onnantól kezdve folyamatosan javult. Most 10 hónapos, én már mindent eszem, ő is kanalazza a natúr joghurtot, túrót, sajtot. Nem kiabálom el, de szerintem kinőtte. Próbáld ki, ennyit megér!
2020. szept. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Nektek a válaszokat!

Szerencsére a kaki színén és a hasfájáson kívül más panasz nincs, de nyilván ez is elég baj... megpróbálom én is kiiktatni az összes tejterméket és tejszármazékos dolgot, hátha segít. Egyszerű nem lesz, az tuti, mert imádok mindenféle tejterméket :( de ha csak ez segít, akkor megéri.

2020. szept. 15. 18:12
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Én 2 évig szoptattam. Elég sokmindent kellett kerülnöm, főleg az elején.

Volt olyan, hogy ebédelni mentünk anyósékhoz, és annyira hasfájós volt a lányom, hogy semmiből sem tudtam enni :) Persze anyós meg csak olyanoka6 főzött :)


De kibírtam, nem volt nagy cucc. Még tojásmentes diétát is tartanom kellett egy ideig orvosi tanácsra.

2020. szept. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk a babánk ekcémás lett

A doktornő mondta, hogy a tejterméktől, s hagyjam ki az étrendemből minimum 4 hónapos koráig. Elhagytam, s 4,5 hónapos volt mire újra elkezdtem enni/inni a tejes dolgokat. Apránként, majd fokozatosan növelve.

Szerencsére nem lett ismét baja tőle.


Nekem nem vált nehezemre elválni tőle, pedig terhesen megittam kb.1 litert naponta a 3.trimeszterben .:) de könnyen megszoktam kb par nap alatt.


A mi babánk is hasfájós volt. Rengeteget segített a nutriklub oldalán található "szoptatás alatt tiltott elelmiszerek" listája.


A legtöbb dolgot kis mennyiségben nyugodtan fogyaszthatod, de ki kell tapasztalni.

Pl.: ha rizset ettem akkor kis mennyiségben is szorulást okozott a babánknak, de amikor burgonyát ettem, attól nagy mennyiségben sem volt baja.


Remélem tudtam segíteni! :)


8 hónapos baba anyukája .

2020. szept. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Amúgy a tejmentes diétától nem lehet semmi bajod.

Semmi olyan nincs a tejben, ami másban ne lenne.

2020. szept. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!