Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a teendő, ha szoptatás...

Mi a teendő, ha szoptatás után akár 1.5-2 órával is bukik?

Figyelt kérdés

Szabad ilyenkor megetetni? (Mondjuk, mert éjszaka visszaaltatnám vele.) Ez már lehet, hogy reflux? Születése óta nagyon sokat bukik. Azt gondoltam, mostanra enyhülni fog (4 hónapos), de sajnos minden csupa csatak. Betartom a szokványos szabályokat: szopi után mindig megbüfiztetem, néha közben is, ha hallom, hogy sok levegőt nyel; jó ideig függőleges helyzetben tartom és legalább fél óráig nem fordítom hasra (nem hagyom, hogy hasra forduljon).

Mi a véleményetek, tapasztalatotok?



2020. szept. 27. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez normális.Lányomnál egész addig jött valamennyi vissza hason fekve, míg meg nem tanult ülni.Nem refluxos.Az olyan, mint mikor valaki sugárba hány és nem lehet összetéveszteni a sima büfivel.(rokonságba volt refluxos baba)Ha nagyon bizonytalan vagy beszélj a gyerekorvossal, védőnővel.De nagyon megtévesztőnek tűnhet a mennyiség, mert sokszor csak nyál jön nekik megszínezve tejjel,tápszerrel.:)
2020. szept. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Hiába ponzozták le az elsőt. Teljesen igaz. Nekem is sokat bukott a fiam és nem refluxos. Védőnő megmondta, hogy mivel nagyon jól gyarapszik, ezért nincs vele teendő. Idővel elmúlt. Addig meg mindenhol volt textilpelenka.
2020. szept. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én sem értem a lepontozást. (Vagy akkor fejtené ki a lepontozó a véleményét...) Mindkettőtöknek ment a zöld pipa.

Mondjuk van néha sugara a bukásának, viszont ő is nagyon szépen gyarapszik. Jövőhéten státusz, mindenképp rákérdezek.

2020. szept. 27. 09:14
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Reflux lehet még bukás nélkül is (csendes reflux = ilyenkor csak a nyelőcsőig liftezik a cucc, de komoly károkat okozhat így is), ezért hülyeség a bukás sugara alapján eldönteni, hogy az vagy sem.

Az se mérvadó, hogy megkönnyebül utána vagy sír.


Ha félig emésztett savas, savanyú szagú cucc jön ki órákkal etetés után is, az reflux.

2020. szept. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Hidd el ha hányni fog azt felismered. Én is sokat paráztam amúgy rajta. Olyan 4 hós kora körül már enyhült a dolog. Nálunk is kb az üléssel szűnt meg teljesen. 9 hósan
2020. szept. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Igen, ez reflux-gyanús eset. Ugyanakkor nem foglalkoznak vele orvosilag addig, ameddig jól gyarapszik és nincs egyéb baja. Nálunk is ez van, meglepő módon kifejezetten ritkán bukik, de ha igen, akkor 1-2 órával kaja után és egyértelműen savasat. És elő-előfordult, hogy nyeldekelt, aztán köhécselt vagy sírt, és hátracsapta a fejét. Nemsokára megyünk UH-ra, ott ezt megnézik, hogy mi van pontosan.


Annyit csináltunk, hogy megemeltük a fejét éjszakára, sűrűbben és kevesebb kajával etetjük. Tejfehérje allergiásoknak való tápszert kap. A sűrítőket nem javasolták, mivel nem bukott. Azóta jobb a helyzet, bár nem szűnt meg teljesen.

2020. szept. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Hányás témához. A sugárhányás szerintem elég jól elkülöníthető. A lányom kétszer hányt, egyszer azért, mert szorulása volt és túlságosan nyomtam a tele pocakját a lábaival, egyszer meg a kezemben nagyon előregörbülve előrebukot a felsőteste, szintén teli hassal. Egyértelmű volt, rengeteg kaja jött vissza, és az arca nem lett maszatos (tehát a szájától elkerült a hányás) mint bukásnál, de a ruhája meg a környezete ázott a cucctól.
2020. szept. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%
Ez már reflux, fiamnak is volt. Evés után gastrottus szirup, tejmentes étrend, és gasztrológushoz vinni.
2020. szept. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Hiába pontoztatok le, azért mertem leírni, hogy szerintem ez normális mert voltunk vele kivizsgáláson és nem, nem refluxos a gyerekünk.:) Viszont mivel mindenkit a szakember válasza nyugtat meg a legjobban ezért ajánlottam hogy kérdezze meg a gyerekorvost.:)

A kérdező a tapasztalatokat kérdezte.Nálunk ez a tapasztalat és a tapasztalatom miatt ez a véleményem.

2020. szept. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, mindenkinek nagyon köszönöm a tapasztalatát és a véleményét! Ezek szerint van olyan, akin segített az idő, a felülés, másnak orvosi segítségre volt szüksége. Mindenképp tovább megyek. És még egyszer köszönöm, mindenkinek ment a zöld pipa!
2020. szept. 27. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!