Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan, hogy valakinek...

Van olyan, hogy valakinek egyáltalán nincs teje, vagy csak olyan kevés, hogy az első pillanattól tápszerre kényszerül?

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 10:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Én 3 gyereket szültem, de elmondhatom, hogy szinte semmi tejem nem volt. A 2. és 3. gyerekkel már cumisüveggel mentem a kórházba. Elkerülendő, hogy besárguljanak és a nagy súlyveszteség miatt még napokat bent kelljen tölteni. Már a kórházban tápszert kértem. 2-3 hónapos korukig cicire tettem őket, hogy legalább a "feeling" meglegyen, meg azt a pár cseppet kiszívják. ...és még mielőtt vki lehurrogna, mindent kipróbáltam, hogy legyen tejem. Én is jobban örültem volna ha van!
2010. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezért biztos senki nem hurrog le,mert őszintén szólva nem lenne jogos.Ezt azért kérdeztem,mert nekem másfél hete született a kisfiam és szerencsére még van tejem,meg sokat küzdök is érte,de már egyszer kétszer adnom kellett neki pótlást és kíváncsi voltam,hogy van e olyan,hogy egyáltalán nincs tej.Köszönöm a választ.Minden jót Nektek.
2010. aug. 8. 13:17
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia! Én míg szülés után kórházban voltunk, az ágytársamat úgy engedték haza a kicsivel hogy írtak tápszer receptet, de emlékszem nagyon nehezen akarództak, szóval neki 10-20 ml-nél több nem volt. AZ én lányom is tápszeres lett, 2 hetes korától, addig csak ordított meg ordított, utólag kiderült hogy az éhségtől :(
2010. aug. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 xStefix ***** válasza:

Van, de viszonylag ritka.

Ha ennek fizikális oka van, azt általában nagyon nehéz kezelni, főleg rövid távon. Ilyen a tejmirigy-elégtelenség vagy a nem megfelelő hormonműködés.

Sokkal valószínűbb viszont, hogy gyakorlati okai vannak a sikertelenségnek: az anyuka nem rendelkezik elég / a megfelelő információkkal, illetve lelkileg túl stresszes (önmaga és/vagy a környezete hatására). Ezen már könnyebb segíteni, de a tapasztalat azt mutatja, hogy mégsem sikerül annyi anyukának, mint amennyinek lehetne.

2010. aug. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem ez akarás kérdése, fejben dől el minden.


Saját tapasztalatból mondom, az én kislányo a kórházban besárgult és nem volt hajlandó szopizni, pedig tejem lett volna, míg bent voltunk 1x szopizott 70g-ot, 1x40-et de ezen kívül egy két alkalommal volt csak 5-10 g.


Amikor hazajöttünk, rá két napra elment a tejem, már alig tudtam 10 ml-t kifejni a két mellemből, de 3 nap alatt visszahoztam a tejet teákkal és homeopátiával. Azóta eltelt 6,5 hónap csak anyatejes és emellett közel 30 liter tejet adtam egy örökbefogadott babának is.


szóval szerintem ha valaki nagyon akar szoptatni annak sikerül is.

2010. aug. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szia! Engem is 2tápszer recepttel engedtek haza.Mert "nem "volt szerintük tej.De olyan kajáktól.. Mindennap borsó borsóval. Itthon beindult rendesen..
2010. aug. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám három gyereket szült, de egyikünkkel sem volt teje.

Hatalmas cicikkel és kb. 10-20 ml tejjel kínlódott hetekig ami el is apadt. Pedig elhiheted, hogy ami akkoriban (35 évvel ezelőtt)lehetséges volt mindent megtett.Alig volt teje.

Nekem most rengeteg tejem van de szoptatni én sem tudok.És ezt nem én döntöttem el-fejben- , a-tól z-ig mindent kipróbáltam de nem jött össze.

2010. aug. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A mi szobánkból mindenki 10-20ml hozammal ment haza a kórházból, kivéve egy csajszit, akinek már ott 50ml-t szopizott a babája. Azután szépen megindult nekem is.
2010. aug. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek cisztával műtötték a mellét 20 évesen. Neki egyáltalán nem volt teje, de meg is mondták neki, hogy esélye sem lesz, mert az operációnal összevagdosták a szöveteket.
2010. aug. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát sztem, ha a gyerek üvölt az éhségtől, akkor az már nem az anyuka "fejétől" függ. Nálam ez volt. Ha fejre álltam sem volt tejem. Pedig mindent megpróbáltam. Amint jóllakott a tápszertől békésen aludt. Tehát éhes volt. Akartam szoptatni, szopott is volna szegény, de egyszerűen nem volt benne SEMMI napok múltán sem, pedig minden etetés a szoptatással kezdődött.
2010. aug. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!