Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok. Hihetet...

6 hetes terhes vagyok. Hihetetlenül boldogok vagyunk a párommal, csak éppen itt vannak a rosszullétek. Szinte az első pillanattól hányok, szédülök, mindentől undorodok. Ez fog változni? Nem árt a babának, hogy ennyire nem tudok enni?

Figyelt kérdés
Alig van valami amit meg tudnék enni, és azt a keveset is úgy tuszkolom le, hogy legalább pár morzsa legyen a gyomromban. :(
2008. dec. 2. 07:02
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Mindenki másképp viseli a terhességet. Én ezekben az időkben fogytam 2 kilót. próbálj reggel még az ágyban elrágcsálni egy kis kekszet, és még a gyömbér is nagyon jó ilyenkor. Mindenképp meg kell próbálni sokszor keveset enni. Nekem az első 3 hónap voltak ilyen gondjaim. Nagyon fáradékony voltam, egy kevés séta is ugy kimerített...

Most 20 hetes vagyok, és szerencsére semmi ilyen nem fordul elő már pár hete.

2008. dec. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Ne aggódj, nem lesz tőle bajotok, van annyi tartalék, amiből tud a bébid táplálkozni. Én a 12. hétig voltam nagyon rosszul, fogytam is 4 kg-ot és a 12. hét betöltésével mintha elvágták volna, teljesen elmúltak a rosszullétek. Próbálj valami olyan ételre gondolni, amit megkívánsz (ha van olyan) és edd azt. A keksz tényleg segít, illetve nekem a jéghideg víz (mentes) vagy cukormentes, tartósítószermentes gyümölcslé - ez is nagyon hidegen - jó volt.

Sok boldogságot!

2008. dec. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg neked kell kitapasztalni, hogy mi enyhíti a rosszulléteket. Egy biztos, nem lesz baja a babának akkor sem, ha napokig csak folyadék van is benned. Én vészes hányós voltam az első gyerekkel ( ami azt jelenti, hogy korty víz se maradt bennem ) így infúzióban négy napig cukros vizen meg elektrolitokon voltam, mégsem lett semmi baja. Ő még ilyenkor elveszi tőled, amire szüksége van.


Nekem egyébként akkor is, és a mostani terhességemnél is a jéghideg tej vált be ( úgy látszik folyadék és hideg a kulcsszavak :-))) Az azért is jó, ha meg tudod inni, mert túl azon, hogy folyadék, azért nagyon sok tápanyag és vitamin is van benne.

2008. dec. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!