Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem akar szopni a 4,5...

Miért nem akar szopni a 4,5 hónapos kisbabám?

Figyelt kérdés

Már egy hónapja ezzel küzdünk, ha elkezdem betenni őt a bölcsőpózba, hogy egyen, már sir, ha megpróbálom rátenni a mellemre, torka szakadtabol kezd el üvölteni, ha felveszem megnyugszik, újrapróbálkozunk, néha sikerül bekapnia, akkor viszont egy idő utan elengedi, huzza, összeszoritja az inyjével és huzza. Borzasztóan tekereg, feszit, kinlódik, már nagyon kezd engem is kikésziteni a dolog. Éjjeli evéssel nincs gond. Nagy labdán rugozva néha sikerül elterelni a figyelmét és akkor ott meg tudom etetni, de mivel 8 kiló, elég nehéz :D

Viszonot nappal nem is jelez, hogy éhes lenne, ma pl 6 órán át nem evett és semmi jelzés, mikor meg akartam etetni is üvölt. :( Kipróbáltam lefejni, de a cumisüveggel azt se tudja mit csináljon, pedig pici korában használta, nem is keveset. Már arra is gondoltam, hogy jó, akkor tápszer, de hogy, ha nem fogadja el a cumisüveget? Ilyenkor mi a teendő? Köszönöm szépen a válaszokat :)


2020. okt. 17. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

Mi a baj a 6 óràval?


Éjjel megeszi a magáét

Pisis pelus van elég?


Gyarapodásával nincs gond



Valószínű, hogy sajnálja az időt, vagy nem szereti a pózt

Vagy mind2

2020. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy a hasa fáj? Az én babám akkor szokta az általad leírtakat csinálni, ha bántják a szelek.
2020. okt. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen, én is erre gondoltam, mert annyira forog, nézeget mindent, mintha nem akarna a drága idejét evésre pazarolni. Hagyjam akkor addig, amig ő kéri? Vagy próbálgassam és ha már üvölt, hagyjam a fenébe? Csak közben annyira feszülnek a melleim, hogy félek, hogy megint begyulladnak a melleim :( más pózban is próbáltam, sajnos már akkor annyira sirt, hogy semmi nem tetszett neki. Meg mivel kicsik a melleim, pl oldaltfekve annyira nem jött be.
2020. okt. 17. 11:40
 4/9 A kérdező kommentje:
nem hiszem, hogy bármije is fájna, mert egesz nap elvan, vidám, csak az etetésekkor van ez
2020. okt. 17. 11:41
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Más pózban próbàld meg szoptatni szerintem. Ha fèloldalt lefekszetek egymàssal szemben, úgy lehet, hogy könnyebben cicizne.

Lehet a pocakja fàj. Próbàlhatsz egyes èteleket időszakosan elhagyni, vagy blokkokban szoptatni.

2020. okt. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanez volt nálunk is, ugyanígy 4-5 hónaposan találta ki, hogy nappal nem eszik, csak éjjel. Kb. 2 hónapig tartott. Semmit nem tudtam vele csinálni, az vígasztalt, hogy éjjel kétszer bekajált, nappal meg belecsempésztem néha pár kortyot meg falatot, amikor tudtam. Kitartás, elmúlik. Jobb tanácsom nincs. Egyik napról a másikra, mintha mi sem történt volna, elkezdett enni normálisan.
2020. okt. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az en fiam tapszeres de ennyi idősen ő is ezt csinálta. Felfedezik a környezetüket. Enni meg unalmas.
2020. okt. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
Szopi sztrájk:)
2020. okt. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Első körben konzultálj a gyerekorvossal. Elvileg neki többet kell tudnia erről, mint nekünk, laikus anyukáknak.

Arra figyelj, hogy ne száradjon ki a kicsi. Ha a cumisüveget nem fogadja el, meg lehet próbálni svéd itatópohárból vagy kanállal adni neki a tejet.

2020. okt. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!