Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Idén abba akarom hagyni a...

Idén abba akarom hagyni a szoptatást. 17 hónapos a lányom. Kinél hogy ment? Meddig tartott, hogyan viselte?

Figyelt kérdés

Sajnos eddig egyetlen éjszakát sem aludt végig. Ezzel párhuzamosan a saját szobájába szeretném szoktatni. Tapasztalatokat szeretnék kérni.

Meg akinek kislánya van, annál mikor lett apás? Ha abba hagyom a szoptatást, akkor is "szeretni" fog? Kicsit hülyén fogalmaztam meg az utolsó kérdést, de remélem értitek!


Köszönöm szépen a válaszokat!


2020. okt. 17. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Én egy hányós vírust használtam ki. Akkor a lányom semmi tejterméket nem kaphat. Anyatejet sem kaphatott akkor sajnos... :(

Pár napig sírdogált néha érte,

DE:nekem sokkal nehezebb volt elengedni ezt az egészet, mint neki!!

Pont 2 éves volt.

Sokat segített nekem az, hogy csont sovány lettem 2 év alatt a szoptatástól. Szóval volt motiváció.


A lányom aránylag hamar elfelejtette az esti szopit, nem igényelte már.

De a mai napig emlegeti néha, hogy én szoptattam őt (4.5 éves). Jó emlék maradt neki.


Készülj fel, hogy lesznek nehéz pillanatok.


Valamint én nem akkor szokatnám a szobájába!! Túl sok a 2 egyszerre, teljesen eltaszítod hirtelen magadtól. Ezt nem fogja jól viselni. Legalább azt várd meg, hogy a cicimegvonást kiheverje!

2020. okt. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy apás szerintem 3 éves kora után lett. De igazán most, 4 éves kora óta igényli rengeteget az apját.


Hozzáteszem, a lányom lassabban fejlődik kissé, 3 évesen szólalt meg. Szóval onnantól tudja a vágyait is egyértelműen kifejezni. (addig csak gagyogott, de nem értelmi sérült)

2020. okt. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

20 hónapos fiamat most szoktattam le az éjszakai szopiról. Előtte 19 hónaposan a nappaliról.

Egyszerűen: megmondtam neki, hogy ő már nagyfiú, nappal/éjszaka nincs cici, csak lefekvéskor és felkeléskor. Hirtelen nem akartam abbahagyni, féltem hogy bedurran a cicim, így is feszült már, de pár nap után beállt. Pár napig sírt, hisztizett érte, de napról napra jobb volt a helyzet.

Viszont sajnos nem segített az átalvásban, ugyanúgy felkel, csak annyi a különbség hogy nem cicivel altatom vissza, hanem átölelem. Most éppen azt csinálom, hogy minden ébredéskor plüssmacit is nyomok a kezébe, hátha átszokik arra.

Majd később leszoktatom a reggeli ciciről is, végül az estiről is.

2020. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Sajnálom hogy így alakult nálatok, de ez óriási butaság:


"Én egy hányós vírust használtam ki. Akkor a lányom semmi tejterméket nem kaphat. Anyatejet sem kaphatott akkor sajnos... :("


Lehet, sőt ajánlott is az anyatej hányás-hasmenés esetén.

Minket is konkrétan az mentett meg attól, hogy kiszáradás miatt kórházba kelljen mennünk, hogy tudtam szoptatni. Minden kijött a gyerekből, semmi se maradt benne. A probiutikumok, rehidratáló folyadékok sem. Az anyatejet is kihányta, de legalább azt nem egybők, míg minden mást igen, így lehetett remélni, hogy abból azért bent marad, és így is volt, egyre jobban lett tőle. 13 hónapos volt akkor

2020. okt. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
szerintem a kettő együtt durva. Kicsit olyan, mintha elutnéd azután vissza is tolatnál rá. En inkább fokozatosan csinálnám. Előbb az egyik aztan kis idő múlva a másik.
2020. okt. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

5ös: nem butaság. Ugyanis nem minden gyerek egyforma!


Az én lányom beteges. Volt egy komoly betegsége 2 éves koráig.


Ő érzékeny, és sajnos NEM kaphatott anyatejet sem, ha hányós vírust kapott el. (2 éves koráig 4x)

Mind a 4x kórházban kötöttem ki vele az első hányástól számítva 20 percen belül. (olyan rossz állapotba kerül rögtön).

Olyankor ő csak infúziót kaphat, meg izotóniás italt. Ennyit :(.

Szóval NE általánosíts!!!

2020. okt. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Látom mennek a lepontozások...
2020. okt. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Akkor apránként fogom csinálni!
2020. okt. 20. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!