Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fertőző tüszös torokgyulladáso...

Fertőző tüszös torokgyulladásom van. Kislányom,17 hónapos még szopik, naponta többször. A háziorvosom augmentint írt fel, és arra kért, hogy ne szoptassak!?

Figyelt kérdés
A kicsi nem érti, hogy miért és sír utána, mit tegyek? Ha mégis szoptatom lesz neki valami baja?

2012. jún. 5. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
az orvos nem normális.miért nem írt olyan gyógyszert amit lehet szoptatás alatt szedni.én ma voltam dokinál már megint arcüreg gyulladásom van.Tavaly is Cedaxot írt fel ,mert szóltam hogy szoptatok.
2012. jún. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szia. köszi a gyors választ! azt mondta, ez van ami erős és hat! meg, h már nagy a baba ne szoptassam! :(
2012. jún. 5. 17:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg van ilyen orvos?! Szomorú! Nagyon szomorú! Kérj olyan gyógyszert, amit szopi mellett is szedhetsz. Nem tudom, kitől kellene kérned, talán ha nem akarsz ettől a körzetidtől kérni, hát menj el fül-orr-gégészetre a torokgyusziddal. Vagy akár a gyógyszerész is segíthet. De ha szeretnél még szoptatni, akkor ezt ne hagyd annyiban!
2012. jún. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaa, és ne ő döntse már el, hogy mihez nagy a baba! Felháborító!!!! Kérd ki magadnak, de komolyan!
2012. jún. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Selypen, van egy ilyen orvos (ez vidék, minden falura 1 doki jut). én is felháborodtan, de elkezdtem szedni a gyógyszert!
2012. jún. 5. 17:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Én tüdőgyulladásom alatt szdtem kilenchónapos volt akkor a kislányom, semmi baja nem lett tőle. Hiszen az augmentint betegségek esetén a babáknak is felírják. Az én babám már kétszer kapott középfül gyulladásra. A tejbe meg nem az összes kerül bele, ráadásul már nem is szopizhat hű de sokat. "Az Augmentin szoptatás alatt alkalmazható. A szenzibilizálás veszélyétől eltekintve - ami az anyatejben való nyomokban történő kiválasztódásának tulajdonítható - nincs káros hatása a csecsemőre." ezt az idézetet itt találtam: [link]


Szerintem nyugodtan szedheted és szoptathatsz.

2012. jún. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Augmentint lehet szedni terhesség és szoptatás alatt is.
2012. jún. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor a dokidat kellene képbehozni.... De azt mondani egy édesanyának, hogy ne szoptasson?!?! Hülye!!!
2012. jún. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is szedtem az Augmentint, mikor 1,5 hetes volt a babám... Súlyos mellgyulladásom volt, így muszáj is volt mellette szoptatnom. A doki kiemelte. Nem volt gond, nálatok sem lesz. Én adtam akkor a babámnak, és én is ittam az antibiotikum mellett Normaflore-t.
2012. jún. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!